View Single Post
  #2  
Staro 15-11-2006, 22:06
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno Postonjski

Moram priznat da već dugo nisam nabavljao žice od Postonjskog... Sada su u ovim mojim krajevima postale "zakon" - Franić žice (ili kad nisam imao para i vremena naručivat Franić žice - Sury-sound iz istoimenog music shopa u Petrinjskoj, ZG).

Sjećam se da sam jednom prilikom u jedno vruće zagrebačko ljeto išao cipelcugom i busom skorz gore kod Postonjskog doma na Srebrnjak po žice (bila je hića, Sury je bio zatvoren). I onda sam se šokirao s cijenama za specijal žice Ako netko zna u čemu je ta razlika neka nas prosvijetli... Ja isto nisam primijetio neku razliku između specijalki i običnih (osim što jedne imaju crvene, a druge plave niti kod "omčice" i specijalke su mi brže zahrđale ).

Quote:
Originally Posted by tamish
Inace i konjic i kobilicu predjem sa mekim grafitom, kobojagi tako duze traju zice, djavo bi ga znao...
Jesu to neke "male tajne velikih majstora" ili praznovjerje? Koje je objašnjenje zašto bi zbog toga dulje trajale žice?

Kad smo već kod žica, fasciniralo me je kako nikome iz mojeg benda na dvije gaže za redom (petak, subota - teška deračina, čim jače to bolje) nije pukla ni jedna žica...

Inače da dam još jednu ne baš pohvalnu osobnu opasku što se žica tiče - ja ih ne mijenjam dok ne puknu... Znam da ne bi trebalo imati iste žice na tamburi, gitari ili nekom drugom instrumentu dulje od par mjeseci, al' meni ak ne pukne i ak "svira" ja je ne skidam. Al' ih zato podmazujem i čistim s tekućinom za žice (Dunlop Ultraglide 65 String Cleaner - http://www.amazon.com/Dunlop-Ultragl.../dp/B0002E1H88 super stvar, toplo preporučujem ).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote