View Single Post
  #10  
Staro 16-08-2013, 08:01
pinjo svijana pinjo svijana je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2011
Postovi: 8
pinjo svijana je na dobrom putu 10
Thumbs up

nedavno sam bio kod majstora Tatića, cijene su ti ovako normal (tamna glasnjača bez cifrastog obruba) 3.500 kn
varijanta specijal (bijeli korpus, tamna "ruža", cifrasti obrub korpusa) 4.500 kn,

citiram majstora: materijali su identični (ptičji javor...) razlika je samo u načinu lakiranja i obrubu korupusa.
dakle samo vizualno (meni se osobno i više sviđa tamna varijanta) zvukovno-tonski se ne može napraviti razlika između specijal varijante i normalne

(naravno da sitnije razlike postoje u tonu između različitih tambura ali zato odeš kod majstora i isprobaš koja ti najbolje leži.)

to sam čuo i od još drugih majstora - neki majstori su mi znali reći da je potencijalno lakše prodati specijal varijantu jer je ljepša, ali ja nisam kupovao prim da bi ga prodavao kroz kraće vrijeme dako da...

mislim da dodatnih 1.000 kn ne opravdava omjer uloženo/dobiveno

inače Tatićevi primovi su ujednačeni tonski, dovoljno glasni, tankog vrata, lagani, mekani za sviranje uglavnom po mom skromnom mišljenju dobar omjer cijene i kvalitete za novu tamburu... A sam majstor je susretljiv i rado će odgovoriti na sva pitanja i popričati o povijesti tambure.
Reply With Quote