View Single Post
  #17  
Staro 08-07-2011, 08:48
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
trebalo bi čovjeku dati potporu bez obzira dali je trenutni nivo njegovih instrumenata ravan instrumentima njegovih predaka ili to ipak još nije...jer geni su geni i lako bi on nato nadošao samo da ga se usmjeri i točno mu se kaže što se želi i od instrumenta konkretno očekuje...

pogotovo bi ga trebali posjetiti tamburaši vezano za servisiranje instrumenata kojima on nije daleko a koji posjeduju instrumente od lajoša ili geze strajeg tako da čovjek još više dobije volju ostaviti traga iza sebe poput svojih predhodnika, a koliko se vidi iz priloženog on ima volje za to, tako da uskoro uistinu doživimo još jednog bocana na djelu..
djelomično se slažem s ovim, da čovjeku treba dati podršku, a koliko će on to što mu se kaže, željama i savjetima onih koji mu dođu ostvariti, to je druga pjesma.
ali ne slažem se i s tim da mu se nosi na servisiranje dobra tambura njegovih predaka kako bi on time bio motiviran, što je sigurno - sigurno, privilegiju ima onaj majstor koji se već odavno okušao u izradi vlastitih instrumenata poznate i dobre kvalitete, a bocan najml. neka svoje znanje i vještinu brusi na tamburama koje sam izrađuje.

moje mišljenje je takvo da svaka tambura koja se godinama svira ima svoju neku priču, i meni osobno žao bi mi bilo prodati bilo koji instrument upravo iz tog razloga, a kamo li dat ju u ruke nekome da se na njoj uči. vjerojatno nas nema puno koji djelimo isto mišljenje s obzirom na sve te silne oglase o prodaji, ali dobre tambure se - ne prodaju!
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote