View Single Post
  #34  
Staro 30-03-2011, 00:34
danijel29's Avatar
danijel29 danijel29 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2011
Postovi: 31
danijel29 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

ne bih ja sad nuzno bilokoji stimer/aplikaciju za mobitel usporedivao sa stimerom od 1500 eura, kao prvo, takav stimer sigurno ne bih nosio na gaze. naravno da je puno bolji, ali iskreno, kojem tamburasu to stvarno treba? kada sam na pocetku pitao zasto aplikacija na mobu a ne stimer sam vise mislio na kvalitetu mikrofona mobitela i preciznost takvog stimera, nisam siguran pa nagadam, cini mi se da pravi stimer (ne sad neka najjeftinija varijanta a ne ni najskuplja, onako, kvalitetan stimer do nekih od 30 - 70 eura) mozda hvata vise frekvencija i da je jednostavno precizniji. uostalom, napravljen je samo da bih sa njim nastimao instrument i nema tu nekih procesora, programa, aplikacija, poruka, poziva koji mi mogu zasmetati dok stimam ili utjecati na kvalitetu stimanja. a tamburas koji redovito gazira bi trebao biti u mogucnosti priustiti si takav stimer (ako vec ima iphone ili neki drugi space shuttle od mobitela). nazovi to nekim nostalgijskim osjecajima ili jednostavno zatucanost s moje strane, ali meni je mob za zivkanje i poruke a stimer za stimanje, i stimer je uvijek u koferu gitare/basprima. mob mi je u dzepu, cesto ga ni ne nosim, kada imam koncert sa bendom onda je ugasen i zadnje sto mi treba je mob na koji ce me netko zvati ili slati poruke a eto mora mi biti upaljen jer mi je stimer na njemu. o kvaliteti i preciznosti nemam pojma, kazem samo da MISLIM da je obicni stimer precizniji jer sluzi eto samo stimanju i to je sve. ne mora znaciti da sam u pravu, vjerojatno ako i postoji razliga onda je zanemariva ukoliko ne ides svirati u becku filharmoniju ili u studio. prisao sam tom "problemu/pitanju" vise sa one profesionalne strane, ako ikako ozbiljno radim/bavim se glazbom, imati stimer mi je nekako pod mus jer je sastavni dio opreme, pa sam se zato cudio da ocito puno ljudi koristi stimalice na mobitelu a sviraju cesce i vise i duze nego ja. recimo da ides u studio, dali bi onda nastimao tamburu radije na stimer od 1500 eura ili na aplikaciju na mobu? dali bi ti u tom slucaju bilo svejedno i ako nije stoposto precizno nastimana, i onda se tu nadoveze drugo pitanje (ovo postavljam samome sebi, nemojte to shvatiti kao kritiku) koliko sam sebe smatras ozbiljnim glazbenikom ako ti je u nekim uvjetima vazna preciznost nastimanog instrumenta a u drugim uvjetima i ne, i koliko takav tvoj stav utjece na sliku koju ljudi imaju o tvom bendu i tebi kao muzicaru....

bas sam ga zasro s filozofiranjem
__________________
www.zlocinikazna.com

www.myspace.com/zlocinikazna

Mama, mama, sto je to transvestit??? - Eno ti tata, pitaj nju!!!
Reply With Quote