Tema: Kudlik
View Single Post
  #1  
Staro 18-11-2007, 22:19
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno Kudlik

namjerno otvaram novu temu, umjesto da pišem post na temi o majstorima glazbalarima.
posebna tema za graditelje instrumenata iz loze kudlik je opravdana već samim značajem tih graditelja, poznatom kvalitetom njihovih instrumenata koju je teško nadmašiti.
ima nas raznih ukusa i fela, ali ne znam niti jednog tamburaša koji visoko ne cijeni tambure s potpisom kudlik.

drugi razlog otvaranja zasebne teme je to da se na forum prijavio g. ernest arnold, potomak loze kudlikovih koji se bavi prikupljanjem dokumentacije i ostale građe o kudlicima i koji je izrazio zelju da ovdje napise nesto o tim graditeljima, objavi neke slike, dokumente i odgovori na pitanja zainteresiranih.

nekako mi se čini praktičnije da sve to bude na jednoj specijaliziranoj temi, nego na širokoj i općemitoj temi o majstorima glazbalarima.


za početak evo grafički prikaz obiteljske grane kudlika. materijal je ustupio erno arnold, a ja sam sliku preuredio da bude preglednija na forumu.

crveno su označeni članovi obitelji koji su imali svoj obrt.
začetnik loze graditelja je adam kudlik, karolov otac...
hazassag znaci vjencanje (u okvirima su navedene godine vjencanja)



iz ovoga je vidljivo da karoly nije belin otac, kako smo mnogi od nas mislili, nego bratic... 20 godina stariji bratic.
bela je poznat i pod imenom vojislav.

ocekujem da ce g. erno arnold nastaviti temu sa svojim prilozima.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 18-11-2007 at 22:24.
Reply With Quote