View Single Post
  #42  
Staro 11-11-2010, 11:39
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by sviraczs Vidi Post
Privitak 5986

ma,kakve birtije?ja sa 11 godina već svadbe radio..
aha... zato je maloljetni jesence krenuo tvojim stopama

Quote:
Originally Posted by nido Vidi Post
Ako misle postati pijanci, postati će i bez toga jednog dana.
treba imati u vidu da prilika čini lopova (u ovom slučaju pijanca). pogotovo kod mladih ljudi koji imaju još dosta propuha u glavama. ne impliciram da su stariji uvijek i pametniji svi mi znamo preko nekoliko primjera kojima se upravo to dogodilo, ili im se događa... i teško je sada tvrditi što bi bilo kad bi bilo.


Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Ono što želim reći je to da osobno nebi volio da mi sinovi u tim godinama (ako uopće budu zainteresirani za glazbu), sviraju po birtijama do neko doba noći, i da se tamo natežu sa kojekakvim nadobudnim likovima, i na kraju da moraju svirati kojekakav šund od glazbe za parsto kuna - iako poštujem i one koji u tome vide svoju zadovoljštinu-jer sam i ja to prošao!!!
to je to... ako vrijedi parola "svaki roditelj želi najbolje svojoj djeci" sigurno treba barem ozbiljno razmotriti sve negativne aspekte sviranja na gažama. i onda odvagati.

na kraju da pokušam sažeti srž problema koji mene najviše smeta.
ogromna većina kad krene s gažiranjem tu i ostaje. u birtiji.
iz birtije vidokrug je puno uži. mislim da je srednjoškolcima puno korisnije tu energiju, talent i potencijal utrošiti na glazbenu edukaciju i školovanje.
uvjeren sam da se to kasnije višestruko isplati.
pretpostavljam da bi svaki svirač trebao imati glazbenu ambiciju postati nešto više od svatovskog svirača.
Reply With Quote