Tema: Bocan Lajoš
View Single Post
  #210  
Staro 21-01-2020, 02:40
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno Nije umro 80-ih

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
očigledno se javlja dosta kontradiktornih tvrdnji i izjava oko lajosa bocana. izgleda da nitko od nas nije baš načisto s tim.
recimo, po mojim saznanjima žute naljepnice su se pojavile tek kasnije u fazi crnih tambura.

ipak me najviše zbunjuje to otac i sin...
ono što sam prije naveo, da je otac radio žute instrumente s ukrasima kako sam prije opisao, a sin crne; moj je zaključak, ne tvrdnja.
moguće je da je sin prije crne imao žutu fazu, a tamburu od njegovog ćaće da nisam nikad ni vidio.

u ansamblu igk iz zagreba smo imali bocanovih instrumenata nabavljanih
- krajem 60-tih, - žuti s gitarskom glavom, ukrasi; po mom zaključku stariji lajos
- početkom 70-tih - žuti, S glava, manje ukrasa (moja kontra je stigla s tim instrumentima, jer su ljudi osim za kud, kupovali i za sebe istovremeno) - zakljucujem zajednicki posao oca i sina
- krajem 70-tih. - crni instrumenti - zakljucak: juniorov rad.

ako netko misli drugacije, ili jos bolje zna drugacije, bio bih zahvalan.

poznam čovjeka koji je donio zadnju turu instrumenata iz sente, rekao je da je majstor jako star i slabog zdravlja.

@matija_vg najmladji bocan je umro, tamo krajem 80-tih??? zadnji njegov prim je stigao u kud 1984. čuvam ga kod sebe u dobrim uvjetima kao zadnji biser jer su svi ovi gore nabrojani bocani na čudan način dobili noge i otišli. neki su nestali, a neki zamijenjeni đuretićevim i kosovim tamburama. i nitko mi nema pravo reći da među tamburašima i folkorašima nema lopova. ima, ima, vidio sam ih.

Bocan mlađi umro je 2001.,poznajem čovjeka kojemu je izgradio basprim 1998.,a poznato je da je i nakon '98 nao
napravio barem još desetak tambura. Mogu vas upoznati
s čovjekom koji o Bocanu zna sve.
__________________
Nema više konja, konja koji jure, nema više staroga imama zoru da najavi...
Reply With Quote