Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Koliko imate slododnog vremena za sviranje? (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=973)

Johnny 17-10-2007 19:20

Koliko imate slododnog vremena za sviranje?
 
Ovu temu sam otvorio za one kojima tambura nije primarni posao nego ljubav u slobodno vrijeme.
Neki rade u smjenama, neki kod "privatnika" kao i ja, te su im vikendi "nerjetko" radni, pa me zanima, a možda i nekoga od Vas: na koji način si planirate slobodno vrijeme za sviranje i da li ga uopće imate?
Naravno, ne smijemo zaboraviti ni privatni život.
Hvala Bogu na ovom forumu da čovjek može barem nešto pročitati ako već ne može sudjelovati u stvaranju "tamburaške priče"!!!:zid:

Hrvoje 17-10-2007 19:28

Uf, bolna tema... Ja radim u smjenama i muku mučim da si probam organizirati radno vrijeme (mijenjajući se s kolegama i kolegicama koji mi stvarno u najvećoj mjeri izlaze u susret) da mogu svirati sve svirke s malim sastavom i koncerte s orkestrom. Naravno, to nije uvijek moguće i sve to, uz stresan posao, povećava razinu stresa. :(

Blank... 17-10-2007 21:44

Ja sam baš kao i ti hobi svirač. Tamburu sviram tek tako, i nikada ne bih za sebe rekao da sam tamburaš. Volim svirati, uživam u sviranju, ali moderna tamburaška glazba me baš i ne zanima. Rijetko će se kod mene u autu čuti Lole i što ja znam tko sve ne...

A planiranja baš i nema. Kad dođem kući, nekada u 16:30, nekada u 18:30, uzima se u ruke ono što mi se taj dan svira. Češće je to električna gitara i progresivni metal. Nešto rijeđe prim. I onda se svira dok ne dopizdi :D 3, 4, 5 sati. Kad dodija jedan, prijeđem na drugi instrument. I tako. Onda ritam poremete probe s KUD-om, i na kraju ne uvježbam kako treba ni ono što sam vježbao na gitari, ni ono na primu :bonk:

circa_flex 17-10-2007 23:47

ja stalno imam vrijeme za tamburu:top:

tamish 17-10-2007 23:56

rešenje...
 
...na poslu imam "skemban" jedan basprim, pa kad nikog nema okolo, u'vatim pa se "istresem" 10-15 minuta, dobar streseliminator!:D

matija_vg 17-10-2007 23:58

a meni je ta muzika (tambura) isto hoby a u zadnje vrjeme mi je sve više i više primarno zanimanje uz školu i još par stvari u životu:)

a neznam ni sam imam tri probre tjedno s ansamblom koje su više manje obnavljanje istog nabubanog na pamet prijašnjih godina tu i tamo neka nova stvar to mi je više zajezancija i kvalitetno druženje znači nemogu reć da imam neke koristi od toga

sljedeće je proba s bendom koja je minimalno jednom tjedno ako ima potrebe i više iz razno raznih razloga:rolleyes: na tim probama mogu uvjek nešto novo odsvirat, naučit, izvuć pouku i navježbat jer dosta držimo do toga da sve bude na ton pa se treba potrudi a uz to i nešto naučit

a napokon i najbitniji i najkorisniji dio obavezno svaki dan doma primim tamburu barem sat i pol do dva ako se nade vremena onda i više:ples:
ali to je sve do sad bilo puštanje nećeg kaj mi se da svirat

ali u zadnje vrjeme, ponajviše zahvaljujući sakiju( hvala saky:top: , jedan sam skinuo sad drugi kratak sam s slobodnim vremenom) sam poćeo doma sjest zadat sam sebi nešto pa polako dok ne odradim normu najčešće neki instrumental i polagano se drilam koliko sam got u mogućnosti uz ostale obaveze:)

klas 18-10-2007 14:39

i meni je kao i večini tamburanje hobi....eto imam sreću pa kroz taj hobi uspijem i zaraditi neki novac....
...koliko vremena imam za sviranje...možda i premalo koliko bi nekada htio....
...sviram u KUD-u, bend ima dosta posla.....ali najsretniji sam kada sam za sebe zasviram u svojoj sobi...i kada skinem neku novu pjesmu...
...do prije 4-5 god...dok sam još bio i u glazbenoj školi jako sam malo vremena svirao kod kuče....ili skoro ništa....dolazio sam na probe, tamo bih stavio note pred sebe i sviraj ono što piše....bez ikakvog slušanja onoga što sviram...sviro sam napamet...
otkako sviram kod kuće popravio sam se najviše sluhistički,ali i tehnički...iako to još uvijek nije na onoj razini na kojoj bi htio da bude...ali još uvijek imam volje i trudim se, prvenstveno sam zbog sebe,a onda u drugom redu da i moj bend bude kvalitetniji
....uglavnom kad se pogleda dobar dio svog slobodnog vremena(iako ne puno ) trošim na sviranje....
..........................
e sad, možda se i odlazak na gaže smatra sviranjem u slobodnom vremenu...
onda bi se moglo reći da dosta vremena provodim svirajući

Johnny 19-10-2007 18:53

Da,neki se mijenjaju za smjene, neki traže slobodno pa to onda trostruko odrade. Sve to kako se tko snađe.

Jednom, prije par godina, smo(moj bend) trebali ići na nastup u Grčku, na tjedan dana, kao pratnja jednom KUD-u.
Većina nas je dogovorila godišnji i ostao je još basista, naravno, koji radi isto kod privatnika koji nema ama baš nikakvog sluha za tamburu i općenito kulturno druženje. Uz lagani nagovor čovjek je pristao ali je basisti srušio plaću na onu početnu otkad je počeo raditi i da bi stvar bila još gora, otkazan je bio i nastup u Grčkoj.

Tako je moj basista dvaput popušio!

I sad vi recite kakvih sve ljudi ima na ovom svijetu.
Basista i dalje radi kod istog privatnika i dalje svira bas, što je najpozitivnija stvar u cijeloj priči.

Čisto jedna sitnica iz mojeg tamburaškog života. Hvala!

a-kc 20-10-2007 04:25

premalo vremena...al sad sam uzela izborni kolegij tambure tak da...bit će posla..op-op:):):)

DUGI 20-10-2007 09:36

U pocetku sviranje mi je bilo hobi ,ko klinac vjezbao sam 5/6 sati dnevno. Sad normalno zbog posla i ostalih obaveza nestignem tolko ali sat vremena je obavezno vjezbe doma. Prvo hobi,zajebancija sad je to preraslo za par stepenica u ozbiljan posao .Poceo sam vise zaradivati na svirkama nego na poslu,i to onako svirka sa gustom i zadovoljstvom .Posto mi brat ima firmu a ja sam neka desna ruka u tome jos uvjek mogu iskombinirati svirke i posao ,kad ranije odem sa posla zbog svirke pa to nadoknadim drugi dan itd....

Bez sviranja i tog druzenja na gazama nebi mogao zivjet!

gazy 20-10-2007 11:56

Vidiš to je interesantno,ja jedva čekam slobodno vrijeme da ne sviram:D

Svitac 21-10-2007 21:15

Quote:

Originally Posted by gazy (Post 27160)
Vidiš to je interesantno,ja jedva čekam slobodno vrijeme da ne sviram:D

Da, i onda dođeš kod nekoga u klet, i... šta radiš? Opet sviraš! :krez:

gazy 22-10-2007 11:24

A dobro to:rolleyes:

Johnny 22-10-2007 11:48

Quote:

Originally Posted by gazy (Post 27160)
Vidiš to je interesantno,ja jedva čekam slobodno vrijeme da ne sviram:D

E, vidiš! Ja bih rado da imam s kim zasvirati u slobodno vrijeme!:bend:

Johnny 28-10-2007 17:41

Evo, konačno jedan slobodni vikend za malo više svirke za dušu. Odsvirana jedna privatna feštica cca. tridesetak ljudi! Prva liga!:)
Kak' je vama proš'o ovaj vikend? Jel' bilo veselo?:rolleyes: :top: :sleep:

Benco 14-01-2012 23:34

evo makar je prošlo već godina od zadnjeg posta ovdje, al svejedno ću i ja svoje napisat. Eto dok sam išao u školu i imao vremena, tamburu nisam baš nešto doživljavao, svodilo se to na svirku u KUD-u, proba jednom u tjedan ili dva. A onda sam počeo raditi, a nekako i s time sakupila se neka ekipa pa smo odlučili neki bend sastavit, i sad se svira/vježba doma kad se stigne, radim stalno ujutro, tak da ulovim nešto vremena predvečer, ali za svirke zna bit zeznuto, jer se rade i vikendi i blagdani, al eto snalazim se, al za sviranje uvijek nađem vremena, pa makar i u 10 navečer kad mi svi zaspe doma :top:.. eto tolko od mene ;)

eXeR 15-01-2012 00:31

5-6 sati dnevno

josip456 15-01-2012 03:00

nađe se relativno vremena,ne baš svaki dan,zbog kojekakvih obaveza...
ali...nađe se onako malo...za dušu što bi se reklo...hehe :D

VeljoSB 15-01-2012 12:00

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 101485)
5-6 sati dnevno

Kome lažeš? :D Ne silaziš s fejsa, više ti je miš u ruci nego instrument. :D

eXeR 15-01-2012 13:23

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 101492)
Kome lažeš? :D Ne silaziš s fejsa, više ti je miš u ruci nego instrument. :D

hahaha :) istina :P..al opet.. sviram , i budem na fb :)


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 11:58 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.