Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

Hrvoje 15-05-2007 17:58

Evo jedna friška (ne)zgoda... Naš primaš (opet :rolleyes: , al' dobro ovaj put smo riješili situaciju) zaboravio prim, odnosno, uzeo kofer, al' u koferu - nema prima! Ja, priseban kao i uvijek :cool: , rek'o mu nek nazove basista koji još nije došao da nabavi od nekud prim (što je ovaj i učinio)...

Al' nezgodno je bilo kaj smo morali počet svirat i tako, gledamo se, šta ćemo i poslali jednog od basprimaša da pita za stol, ako može da dođemo svirat trio (kontra i 2 basprima) on rek'o - "ajde"... I tako smo u toj neobičnoj kombinaciji odsvirali par pjesama i onda su nam se pridružili ostali dečki... :bonk: A eto, čovjek svašta doživi...

eXeR 18-05-2007 14:37

mreni je fora kad sviram nastup i ispadne mi trzalica na pod. i upadne među daske od bine :))))))))))

Mislav 19-05-2007 12:22

gaze

Meni je mrak kad sviras gazu koja treba biti duracell gaza odnosno da traje i traje i onda se oko 23 sata pojavi murja i sve rastjera. Upravo nam se to jucer dogodilo i nakon toga se mozes samo zadovoljno smijati i pijuckati pice na sanku dok se svi "ciste" kuci:top:

DUGI 19-05-2007 12:56

bajs?

Najace je bilo kad smo chico i ja zaboravili uzeti bas na gazu ,skuzili smo tek kad smo stigli na trnjanski brod.:bonk: :bonk: :bonk:

Becar 19-05-2007 22:35

ja jos nesviram po gazama samo sa kud-om al i tu ima smjesnih strana...

jedna od zgoda se dogodila prosle godine na smotri folklora u samoboru... dodemo mi na red i izademo mi tamburasi na binu i sad klnci odraduju svoje i mi pocnemo svirat i samo najdenom se cuje koda basista svira totalno krivo i sve vise i vise (a zapravo su se zice odpustale jer je glava pucala) i samo se vidi kako soic pruza ruku na binu kroz zastor i zateze zice na basu dok basista svira i najednom glava od basa zavrsi na podu!! :D :bonk: mi smo se potrgali od smjeha dok smo svirali i tek kad su se svi tamburasi poceli smijat publika je shvatila sta se dogodilo pa su se i oni smijali :bonk: nastup je taj put ispo stvarno predobro. nakraju smo se svi zajedno slikali sa bezglavim basom :D:krez:koji jos uvijek stoji u prostorijama kuda jer mu je i nakon popravka opet otpala glava jednostavno ga se vise nije uspjelo popravit jer je drvo vec gotovo (bas je star ko biblija, a nije se bas pazilo na njega nikad previse dok nije osnovan bio tamburaski sastav kud-a, bio je u prostoriji punoj vlage... :() a bas je stvarno bio odlican i imao je rupu na sredini (kao kontra, basprim...) a ne onako ona dva "f"-a sastrane kao na vecini basova...

klas 20-05-2007 02:08

ma najbolje je kad ti se bas-primaš toliko napije da od pola svirke uopće ne svira nego okolo naokolo grli ljude koje prvi put u životu vidi,onda nakon nekog vremena ostaneš zbog istog razloga i bez drugog bas-primaša tako da do kraja svirke publiku zabavlja strašan trio -bas,kontra i primaš.......i onda te ljudi na kraju pohvale da ste bili super da jedva čekaju da opet zovu da im se svira....a sam znaš da je bilo toliko očajno da bolje ni da ne dođeš slijedeći put kod tih istih ljudi.............................

Trabi 20-05-2007 16:52

BAJAPRIM jel i tebi to najbolje?:angry: :angry: :eek: :eek: :zid: :zid: :sad: :sad:

zec 20-05-2007 17:56

to je sve ok al moj basprimas je legenda......isli smo svirati pratnju i tako mi sviramo kod mladenca doma ali si je moj basprimas uzeo svoj basprim i jos jedan da ga isproba jel valja i kad je sve to zavrsilo s pratnojm mi nabrzaka otišli u salu da se spremimo ali od 2 basprima koja si je uzoe nije imo niti jednog sve je zaboravio kod mladenca.... to moras znati......

chico 22-05-2007 22:42

jel to mali valek(tomek)opet bio "mali gorki"??:krez:

chico 22-05-2007 22:44

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 15711)
BAJAPRIM jel i tebi to najbolje?:angry: :angry: :eek: :eek: :zid: :zid: :sad: :sad:

pusti....bolje i to nego da špeka svira "tiho"

_maestro_ 23-05-2007 02:57

špeksi je jedan fini momak, nemojte ga zaebavat :D

zec 23-05-2007 07:40

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15813)
jel to mali valek(tomek)opet bio "mali gorki"??:krez:

e onda jos nismo otkrili malog valeka to je bilo prije al ipak je on bio za to kriv ko uvjek :) :o :top: :bonk: :D

Basmen 23-05-2007 16:02

Quote:

Originally Posted by zec (Post 15824)
e onda jos nismo otkrili malog valeka to je bilo prije al ipak je on bio za to kriv ko uvjek :) :o :top: :bonk: :D

Tomek ko tomek nebi on bio on da ga nije zaboravio! Ili kak on jos kaze " dupli pelin za mene i trodupli za mog frenda ovdje da me sustigne" ! :D

chico 24-05-2007 23:30

sunce vam balavo...:mad: a poslje nek ga ja vozim doma....:krez: :krez: :krez:

Basmen 26-05-2007 15:49

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15972)

ne moze svirka proci bez nekih saljivih scena i ljudi to ne bi onda bila prava svirka! :D :krez: :bonk:

DUGI 28-05-2007 17:26

Evo jos jednog smijesnog dogadaja!
U petak na trnjanskom brodu sviramo na terasi i zavrsavamo set sa monty-cardasom a jedan frajer i njegova cura(kineskinja) nas slusaju . Nakon toga odemo do sanka a kineskinja dode za nama i nosi 50 kn. Tih 50 kn dade CHICI i kaze ona "PI-JA-ĆA" a chico njoj "TENKJU"......mi smo se popisali od smijeha......:krez: :krez: :bonk: :bonk:

bando 29-05-2007 22:56

PoŠteno ZaraĐeno Bogatstvo

Mi bili na nastupu i isli svirat u neko selo... (nesjecam se tocno). I tako poslije nastupa bila vecera i aj sad mi malo uzeli tambure i zasvirali malo ljudima... I tako mi svirali oko 1h kad dolazi do nas neki deda (te je veceri bio zestoki plesac!!) i ko pravi dođe on do naseg basista i "zabode" 10kn!!!!! Nakon toga je pao s te "pozornice" (bio neki malo uzviseniji dio) pa smo ga morali dizati na noge..
Nas bilo šestero, nismo imali ni za kiflu svakome...
:krez: :krez: :krez: :krez:

_maestro_ 30-05-2007 00:12

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15972)

tako je nekad rubi vozio pantera. situacija u panterovom želudcu je bila kritična pa mu je rubi glavu gurnuo kroz prozor i podignuo staklo da ne može uvući glavu nazad. tako ga je isporučio pred kućna vrata, a auto je ostao čist. iznutra.

_maestro_ 30-05-2007 14:05

jedan od jačih mi je bio ulet ivanke boljkovac na probu šokačke rapsodije. kasnila je i krenulo se bez nje. leopard je dirigirao, i samo su mu koljena klecnula kad je ivanka iznenada pustila glaščinu, njemu iza leđa. poslije se pojavila iz hodnika... :krez:

chico 02-06-2007 17:25

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 16155)
tako je nekad rubi vozio pantera. situacija u panterovom želudcu je bila kritična pa mu je rubi glavu gurnuo kroz prozor i podignuo staklo da ne može uvući glavu nazad. tako ga je isporučio pred kućna vrata, a auto je ostao čist. iznutra.

maestro,lako je meni bilo s panterom....gurneš mu 2 žuje više i ide ko zombi,ali ovu balavurdiju nemožeš ni lasom polovit,sve neki hiperaktivci,a starci im znaju da su otišli na svirku samnom ili u naj boljem slučaju poslje gaže zaglavili kod mene,pa ako ih ne vratim u komadu....:lekcija: :lekcija: :box: a oni....:gitra: :pivo: :vio: :mike: pa na kraju..:bljuv:

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 13:10 sati.