Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Događanja (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=6)
-   -   "Tjedan tradicijske kulture" - Varaždin (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1845)

d.zlatarek 29-06-2008 16:27

"Tjedan tradicijske kulture" - Varaždin
 
Ove godine po prvi puta Zajednica KUD Varaždinske županije zajedno s Koncertnim uredom grada Varaždina organizira festival "Tjedan tradicijske kulture" koji će se održati od utorka 01.07. do nedjelje 06.07.2008.

Mjesto događanja je strogi centar grada, Stančićev trg i dvorište palače Sermage, dvije pozornice. Programi počinju svaki dan u 17 sati, a traju do 22-23.

Ukratko, utorak, srijeda, četvrtak i petak su dani folklora, u subotu su dramski amateri i pjevači. Nedjelja je dan tamburaša.

Svaki dan od 17-20 na Stančiću sviraju odabrani lokalni mali tamburaški sastavi. A u nedjelju 06.07. su na rasporedu i dva interesantna tamburaška koncerta:

- u 11:00 nastupa tamburaški orkestar "Zvonari" iz Đakova. Izuzetan orkestar, izvrsni tamburaši, o njima se puno priča, ali ih još nitko nije vidio ni čuo - naravno, jer ovo će im biti prvi javni nastup! Par riječi o orkestru: umjetnički voditelj je Marijan Makar, organizacijski voditelj je Pere Ištvančić, sviraju na tamburama "Campanera" majstora Marinka Žeravice koji je ujedno i utemeljitelj orkestra. Dakle, Primaš je mladi Matija Boršćak, Vedran Novoselac je Prim2, Pere je na Basprimu1, Marko Benić na Basprimu2, Josip Seiter na Basprimu3, Tvrtko Gačić je Ebasprim, Čelo je Ninoslav Plantak, na Kontri Domagoj Pavić, na Basu Danijel Čehajić.

- u 20:00 koncert tamburaških orkestara KUD Varteks i Varaždinskog tamburaškog orkestra

Ako niste na gaži ili na moru, pozivam Vas da u nedjelju posjetite Varaždin.

Pozdrav svim tamburašima!

Hrvoje 29-06-2008 16:39

Zanimljivo, posebno naravno ovaj orkestar "Zvonari", hoće li to prenositi VTV, tj. postoji li šanse da se to čuje i vidi bez odlaska u VŽ? Pohvalno je što se vrhunski tamburaši udružuju u orkestre (npr. ZG tamburaši pa sad i Zvonari), jel' bi mogo npr. Vedran nešto više napisati o tom orkestru ili će to još uvijek ostati malo u tajnosti?

Vedran 30-06-2008 09:28

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 46167)
Zanimljivo, posebno naravno ovaj orkestar "Zvonari", hoće li to prenositi VTV, tj. postoji li šanse da se to čuje i vidi bez odlaska u VŽ? Pohvalno je što se vrhunski tamburaši udružuju u orkestre (npr. ZG tamburaši pa sad i Zvonari), jel' bi mogo npr. Vedran nešto više napisati o tom orkestru ili će to još uvijek ostati malo u tajnosti?

Pa u biti se nema puno toga za reći, ali svakako ima više toga za slušati. Uglavnom, u orkestru su mlade snage pomiješane s iskusnim svircima, a sve nas vodi Marijan Makar. Repertoar orkestra je u ovoj fazi više tradicijski, iako sviramo i kompozicije poznatih skladatelja (Bach, Lehar, ...) Sviramo tambure Marinka Žeravice, a za puni doživljaj zvuka, najbolje je doći na koncert. Inače, ekipa u orkestru je super i vrlo smo složni, tako da nam nije bio problem ni to što smo razasuti po cijeloj Slavoniji i Prigorju.

Više o orkestru uskoro...

Vedran 01-07-2008 16:41

Moram naglasiti i to da smo nestrpljivo čekali prvi nastup, tako da nam predstavljanje u Varaždinu puno znači, a prema tome će i Varaždin uvijek imati posebno mjesto u orkestru.

tbun 01-07-2008 23:14

Imat ću priliku u nedjelju ujutro uživati u muziciranju orkestra Zvonara i pozivam sve koji mogu da dođu u Varaždin sigurno će biti super

Hrvoje 02-07-2008 09:57

Nego, nitko mi nije odgovorio hoće li biti prijenos na VTV-u i možebitno pojavljivanje snimke nastupa ovog orkestra na nekom od online video servisa (da ne reklamiram besplatno jedan koji počinje na Y :D )?

tbun 02-07-2008 15:06

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 46311)

Nego, nitko mi nije odgovorio hoće li biti prijenos na VTV-u i možebitno pojavljivanje snimke nastupa ovog orkestra na nekom od online video servisa (da ne reklamiram besplatno jedan koji počinje na Y :D )?

Gotovo sigurno neće biti prijenosa na VTV-u jer oni nikad takve koncerte ne prenose. Da li će VTV snimati koncert pa kasnije pustiti isto tako ne znam ali znam da je jučer na smotri dječjih folklornih skupina koja se isto održava u sklopu TTK (Tjedna trad. kult.) bio kamerman kojeg je angažirao organizator. Hrvoje, ja ću snimiti koncert pa mogu staviti par snimaka na Y... ako to izvođači dozvole ;)

Hrvoje 02-07-2008 15:11

Quote:

Originally Posted by tbun (Post 46348)
Gotovo sigurno neće biti prijenosa na VTV-u jer oni nikad takve koncerte ne prenose. Da li će VTV snimati koncert pa kasnije pustiti isto tako ne znam ali znam da je jučer na smotri dječjih folklornih skupina koja se isto održava u sklopu TTK (Tjedna trad. kult.) bio kamerman kojeg je angažirao organizator. Hrvoje, ja ću snimiti koncert pa mogu staviti par snimaka na Y... ako to izvođači dozvole ;)

E, TO te ja pitam... :)

Fala na informacijama i nadam se da neće bit problema sa svanućem nekih snimaka na YT.

Vedran 02-07-2008 15:46

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 46349)
E, TO te ja pitam... :)

Fala na informacijama i nadam se da neće bit problema sa svanućem nekih snimaka na YT.

Ako snimke budu dobre, osobno ću se pobrinuti da završe na YT-u.

Vedran 02-07-2008 19:53

Quote:

Originally Posted by d.zlatarek (Post 46165)
Ove godine po prvi puta Zajednica KUD Varaždinske županije zajedno s Koncertnim uredom grada Varaždina organizira festival "Tjedan tradicijske kulture" koji će se održati od utorka 01.07. do nedjelje 06.07.2008.

Mjesto događanja je strogi centar grada, Stančićev trg i dvorište palače Sermage, dvije pozornice. Programi počinju svaki dan u 17 sati, a traju do 22-23.

Ukratko, utorak, srijeda, četvrtak i petak su dani folklora, u subotu su dramski amateri i pjevači. Nedjelja je dan tamburaša.

Svaki dan od 17-20 na Stančiću sviraju odabrani lokalni mali tamburaški sastavi. A u nedjelju 06.07. su na rasporedu i dva interesantna tamburaška koncerta:

- u 11:00 nastupa tamburaški orkestar "Zvonari" iz Đakova. Izuzetan orkestar, izvrsni tamburaši, o njima se puno priča, ali ih još nitko nije vidio ni čuo - naravno, jer ovo će im biti prvi javni nastup! Par riječi o orkestru: umjetnički voditelj je Marijan Makar, organizacijski voditelj je Pere Ištvančić, sviraju na tamburama "Campanera" majstora Marinka Žeravice koji je ujedno i utemeljitelj orkestra. Dakle, Primaš je mladi Matija Boršćak, Vedran Novoselac je Prim2, Pere je na Basprimu1, Marko Benić na Basprimu2, Josip Seiter na Basprimu3, Tvrtko Gačić je Ebasprim, Čelo je Ninoslav Plantak, na Kontri Domagoj Pavić, na Basu Danijel Čehajić.

- u 20:00 koncert tamburaških orkestara KUD Varteks i Varaždinskog tamburaškog orkestra

Ako niste na gaži ili na moru, pozivam Vas da u nedjelju posjetite Varaždin.

Pozdrav svim tamburašima!



Čisto da podsjetim samog sebe, a i sve ostale namjernike na temu ove dretve...

[dretva = thread]

dkranjce 03-07-2008 07:54

Herr Zeravica
 
Samo da pripomenem cijenjenom pučanstvu:krez:, imamo sjajan intervju sa Majstorom u kojem govori i o Zvonarima, i o svom radu, tonu i o nekim drugim stvarima vezanim uz tambure...
Nadam se da će poslije koncerta u VŽ biti još materijala pa bumo to okačili na stranicu

p.s., sretno momci:top:

Vedran 05-07-2008 10:45

Uf, stradao nam je Pere, tako da nažalost nećemo biti u prvom sastavu... Pere kaže da će nam biti moralna podrška iz publike, pa je ovo prava prilika njegovim obožavateljicama za proćaskati s njim dok mi tamburamo.


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 15:12 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.