Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tambura općenito (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Željan znanja (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=5642)

Lovro2 26-03-2013 22:32

Željan znanja
 
E ovako... da za početak ukratko kažem nešto o sebi. Ja imam 15 godina, najviše sviram prim a uz to malo kontru i basprim, sviram 2 godine, u te 2 godine sam naučio dosta o tamburi, tehnički sam recimo vrlo dobar, sposoban sam odsvirati neke brze stvari. Imam vrlo dobar sluh i dosta sam točan. Nemogu reći da sam odličan teoretski, ali znam ponešto od svega u teoriji, npr znam nešto iz harmonije jer sviram i kontru, pa to sve primjenjujem na prim. I sad tu nastaje problem... Ja bih želio znati više, želim biti bolji glazbenik. Imam osjećaj da sam zakasnio jer neznam jel mogu više upisati neku glazbenu školu. Idem u Zagreb u srednju pa mi ne bi bio problem ići i u neku glazbenu. Što vi mislite? Što da napravim?

saky 26-03-2013 23:38

imas 15 godina i mozes upisati bilo koju glazbenu skolu (pripremne razrede)..raspitaj se u nekim od ovih skola : Lisinski, Markovac, Bersa ili Balokovic..sve imaju pripremne razrede za dosta instrumenata..jedina koja ima tamburu (a da je u Zagrebu) je Balokovic..nisam siguran da imaju u programu za iducu godinu pripremne razrede iz tambure ali nista te ne kosta nazvati i pitati..toliko za sada, zivio..

Lovro2 26-03-2013 23:52

Hvala na odgovoru! Da, Baloković bi mi još i bila najbliže, a koja je od navedenih najbolja?

bando 27-03-2013 00:28

Što god upisivao samo nemoj teoretski smjer! :D

saky 27-03-2013 08:19

Quote:

Originally Posted by Lovro2 (Post 107956)
Hvala na odgovoru! Da, Baloković bi mi još i bila najbliže, a koja je od navedenih najbolja?

to je jako relativno..sve ovisi o profesorima, svaka skola ima nesto po cem je "najbolja"..kad se odlucis sto zelis upisati onda bih ti mozda i mogao odgovoriti koja skola je najbolji izbor za tebe..

Lovro2 27-03-2013 09:43

pa mislim upisat sviranje, solfeggio i teoretski smjer, to sam već odlučio.

Djuka 27-03-2013 11:44

heh to dobijes u svakoj skoli ma koji god predmet/smijer upiso...
ne upisujes predmete nego smjerove udraljake , gudacki odjel (Kontrabas za ostale si prestar) , solo pjevanje , puhacke ....uz to ako upises teoretki smjer u kojem pojacano slusat teoriju glazbe cekate pardon na izrazu jebacko sviranje klavira imaj to na umu ;)

Lovro2 27-03-2013 12:04

ček zar sam ja prestar da bi upisao za sviranje tambura :S ? ahh sad sam zbunjen jer mi je sve ovo novo :D i također želim i klavir naučit svirat, dosta me privlači :)

Djuka 27-03-2013 12:11

za tambure mislim da nisi prestar , to ti saky može tocnije potvrditi jos , al za neke druge odjele jesi ...klavir ces dobiti kao obligatist , a mislim da ce ti se u koncanici mal zgadiit .. kad trebas ga vjezbat po par sati dnevno ...

Lovro2 27-03-2013 12:14

ah sad kad sam doma tamburu vježbam cijeli dan do 6 sati dnevno, sve ovisi koliko ću imat volje za klavir...

Lovro2 27-03-2013 12:40

Vidim sad na programu za srednju glazbenu u Balokoviću, za teorijski odjel imam maksimalno 2 puta po 45 minuta tjedno sviranja klavira, to nije puno!

Djuka 27-03-2013 13:57

dragi moj prijatelju to je 2 sata skolska.ta dva satate profesor preslusa sta si navjezbo a ne da vjezba s tobom .. ti moras doma vjezbat po 3-4 sata i onda doc sa naparavljenim materjalom na nastavu . i tek tada raditi na dinamici ispravljanju gresk i td ... tako vrijedi i za druge instrumente ...doma ucis vjezbaz ko lud a tamo samo korekcije ispravke i usmjeravanja ..nigjde nece neko s tobom sjest i rec ajmo sad vjezbat..

Lovro2 27-03-2013 14:10

ufff, a klavir je nemoguće izbjeći? klavir bi si mogao priuštiti ali ja ne živim u Zagrebu, ja sam u učeničkom domu :(

bando 27-03-2013 16:13

Svaka čast na želji ali nisi baš informiran. Čini mi se da ti misliš da je to sve puno jednostavnije nego što je. To ti je škola u kojoj imaš 7-8 predmeta u prosjeku, računaj da imaš dnevno po još 3 sata u suprotnoj smjeni, klavir ćeš morat vježbat vjerojatno puno više nego što misliš itd itd. Odi u neku glazbenu školu u tajništvo pa se raspitaj kako stvari funkcioniraju, pogledaj po forumima, informiraj se pošteno :D I onda sumiraj jesi li za to ili nisi :)

Lovro2 27-03-2013 16:21

Znam da nisam informiran, zato tražim od vas da me malo informirate jer znam da imate iskustva s tim. Vjerujem da je to teško i da ću puno toga morat promijenit da bi mi se želja ostvarila, ali ja živim zbog glazbe pa ću sve napravit da postignem to što želim :) Hvala!

bando 27-03-2013 16:38

Nije ti ovo baš pravo mjesto, najbolje vidi s nekim profesorom ili kao što sam ti rekao u tajništvu glazbene škole.

Ukratko:
Postoji osnovna glazbena i srednja glazbena. Da bi upisao srednju glazbenu moraš završiti osnovnu glazbenu (postoje dva pripremna razreda umjesto osnovne glazbene, znači da u dvije godine napraviš ono što se inače radi 6 godina - tako obično rade oni koji nisu krenuli od malih nogu u glazbenu). Ako si sada prvi srednje (15 godina), onda bi teoretski mogao upisati prvi pripremni u 9.mj, paralelno sa 2. srednje. Prema tome bi srednju glazbenu upisao kada bi bio 4. srednje u redovnoj školi.
Također postoji problem s godinama, ne znam što još možeš upisati. Znam da je za kontrabas, tubu i fagot granica 18 godina, solo pjevanje čini mi se 21. Moguće je da si sa svim ostalim zakasnio... Možda i nisi, vidi u tajništvu :D

Trebao bi odlučiti koji smjer te zanima :) Ako već odlučiš upisat glazbenu, po mome je upisivanje tambure i teoretskog smjera najbezveznije jer je najograničenije.

Satnicu i predmete koje imaš pogledaj ovdje http://www.glazbena-skola-pavla-mark...nja-skola.html

Lovro2 27-03-2013 16:50

A znam da je najograničenije, ali me to najviše i zanima :) nadam se da nisam zakasnio i ako sam zakasnio da se bar nekak napravi izuzetak :D

Djuka 27-03-2013 17:51

malo realnosti moras biti jako nadaren(lud mozda) ili utjecajan da dode do izuzetaka .. a sta se tice klavira poslusaj si neke Bethovenove sonate ili dosta Chopenve etide pa ces otprilike vidjet sta te ceka ...
i da sta se tice teoretskog smjera morat ces jakoo jakoo puno slusati da cujes sve ono sta se trazi od tebe da cujes i da prepoznajes , ako nemas zivaca , ludacke volje i jako dobrog sluha neznam ako bi preporucio ...

Lovro2 27-03-2013 20:10

a znam, znam ja imam baš jebačku volju za tamburu al stvarno, neznam, nikad nisam klavir svirao popravo, samo harmoniku...vidjet ću još sve, hvala na odgovorima :)

VeljoSB 27-03-2013 21:44

Quote:

Originally Posted by Lovro2 (Post 107968)
klavir bi si mogao priuštiti

Hoćeš kupit? Imam jedan polukoncertni, za male pare, i vozi? :)


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:02 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.