Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Majstori glazbalari (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Andrija Franić, Županja (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1612)

mix 06-06-2008 15:46

Andrija Franić, Županja
 
Evo otvaram ovu temu da vidim jel imate iskustva s majstorom Franićem iz Županje. Kakva iskustva imate s njim i dali on uopće još pravi tambure.
Kolike su mu cijene?

P.S. možete stavit koju sliku!

zeljko 06-06-2008 17:43

slažem se da su žice od Franića (specijal ) prva liga !!!!!!!!:top:

klas 06-06-2008 18:12

Franić ima stvarno odlične žice....svi iz mog benda kupujemo kod njega...
.....a i ima "šegrta"....kada sam ga zvao da dečkima iz mog benda sredi malo tambure rekao mi je da slobodno mogu otići kod Josipa Klasana u Ivanovac.....i čovjek je napravio odličan posao.....:top: :top: i inače čovjek jer isto tamburaš.....svira basprim u TS Forte

_maestro_ 06-06-2008 18:15

Quote:

Originally Posted by zeljko (Post 44944)
slažem se s istomišljenicima ...

:D tako i treba. pa nećeš se valjda slagat s neistomišljenicima. :bonk:

zeljko 06-06-2008 18:27

jel sad bolje napisano !!!!!!!?????:cool:

kontra_K 06-06-2008 18:42

moja je kontra baš na kotiranju kod njega...a inače cijena prima je 600 eura koliko sam ja čuo od andrije.

primas1 06-06-2008 19:05

ja sam svoj prim platio 600 eura, ali nisam kupio direktno od njega nego od primaša TS Milenij..., i meni se osobno prim, boja tona, jačina, malo duži i tanji vrat, ma sve jako sviđa i po meni vrijedi tolko love..., svaka čast majstoru, a i koristim njegove žice koje su također jako dobre:top:

mix 06-06-2008 21:42

Quote:

Originally Posted by primas1 (Post 44960)
ja sam svoj prim platio 600 eura, ali nisam kupio direktno od njega nego od primaša TS Milenij..., i meni se osobno prim, boja tona, jačina, malo duži i tanji vrat, ma sve jako sviđa i po meni vrijedi tolko love..., svaka čast majstoru, a i koristim njegove žice koje su također jako dobre:top:

E ja bi kupio isto prim, ljudi mi govore da je odličan pa još uvijek razmišljam..
A ovo što si ti napisao kao karakteristike to bih i ja

primas1 06-06-2008 22:57

ma to ti sve ovisi kaj tebi odgovara za prsti i uši.., glavno da je tebi dobro, a ne nekom susedu Štefu...:krez: ..., a to kakav bi prim htio, to ti je stvar dogovora sa majstorom kod kojeg ieš kupit...

mix 07-06-2008 00:36

Ja si tražim odličnu primu i još se uvijek dvoumim gdje da kupim...
Još uvijek tražim.......

primas1 07-06-2008 10:06

pa najbolje ti je da ih više njih probaš kod raznih majstora, ako baš tražiš onu za malo duže vrijeme..., probaj franićeve, tu i tam neko prodaje bocanove primove, sad u zadnje vrijeme se više govori o jurkovićevim, ..., imaš puno majstora na području Hrvatske a i u susjednim zemljama..., pa da ne budeš rekao da nigdje ne možeš nać majstore.., hvala Bogu imaš ovdje na forumu dosta razgovora o razno-raznim majstorima i iskustvima forumaša i ostalih ljudi..., sretno ti bilo:top:

klas 07-06-2008 10:34

Quote:

Originally Posted by mix (Post 44992)
Ja si tražim odličnu primu i još se uvijek dvoumim gdje da kupim...
Još uvijek tražim.......

odi kod nikolića....:krez: :bonk:

mix 07-06-2008 11:29

Quote:

Originally Posted by primas1 (Post 45002)
pa najbolje ti je da ih više njih probaš kod raznih majstora, ako baš tražiš onu za malo duže vrijeme..., probaj franićeve, tu i tam neko prodaje bocanove primove, sad u zadnje vrijeme se više govori o jurkovićevim, ..., imaš puno majstora na području Hrvatske a i u susjednim zemljama..., pa da ne budeš rekao da nigdje ne možeš nać majstore.., hvala Bogu imaš ovdje na forumu dosta razgovora o razno-raznim majstorima i iskustvima forumaša i ostalih ljudi..., sretno ti bilo:top:

Pokušat ću nać što meni odgovara....
Hvala!

HrvojeSB 07-06-2008 14:22

Sto se tice Andrije Franića sve najbolje! Legenda od covjeka.
Pun je fora, stalno nesto provaljuje :D

Ima vrhunske žice! Odlicne cijene.
Nisam jos otisao po zice a da nismo otisli negdje na pice ili cak na klopu! :top:
Uvijek inzistira na tome!:top:

hrvoje111 07-06-2008 22:22

franic
 
..nisam svirac,ne trebam ni instrument niti zice.ALi jedno znam da je covjek super!!!!!

georges 09-06-2008 00:39

1 Attachment(s)
le druide Andrija Franix

Privitak 1844

begesar 09-06-2008 14:07

Franic
 
Jednom prilikom sam isao u Brcko (BiH) na dvodnevnu svirku.Trebalo je nekako utuci onaj drugi dan do veceri, pa sam skoknuo do Zupanje, tj. gospon Franica da kupim zice za bas.Zaista interesantan lik.Rekao mi je da ne zeli da mi proda zice zato sto nisam doneo bas pa nemoze da ustanovi kakve zice su mi potrebne.Svi mi znamo da je svaka tambura razlicita i da ne pasu sve zice na sve tambure, ali da to majstor kaze... Zaista jedinstven slucaj. Na kraju mi je ipak prodao zice "na slepo" i rekao mi da to ubuduce nece ciniti. Svaka cast! To samo pokazuje da covek zna svoj posao. S moje strane sve najbolje o njemu.

lički drvosječa 09-06-2008 14:20

Moji prijatelj ima jedan od najjačih music shopova u Zagrebu i zamolio me kontakt s gs.Franićem /iako ga ja osobno ne poznajem ali sam broj dobio od Šere/ s namjerom da distribuiraju njegove žice zbog velike potražnje ali i kvalitete!Gospodin Franić ga je"otpilio" s obrazloženjem da ga hiperprodukcija ne zanima.
Neobično za današnje vrijeme jer se radi o velikom novcu ali gosp.Franić očito ima i neke druge motive što je zaista lijepo!

Hrvoje 09-06-2008 14:34

Mislim da govorim uime svih zagrebačkih tamburaša kad kažem - šteta što nije prošao taj dogovor s tim music shopom jer je stvarno velika potražnja za njegovim žicama, a "dostava" nije uvijek jednostavna (netko ide za Županju pa se preko njega naručuje itd.). Ha ništa, kad zagusti, uvijek je tu Sury Sound... :krez:

lički drvosječa 09-06-2008 14:54

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 45200)
Mislim da govorim uime svih zagrebačkih tamburaša kad kažem - šteta što nije prošao taj dogovor s tim music shopom jer je stvarno velika potražnja za njegovim žicama, a "dostava" nije uvijek jednostavna (netko ide za Županju pa se preko njega naručuje itd.). Ha ništa, kad zagusti, uvijek je tu Sury Sound... :krez:

Hrvač a što misliš što je bil moj motiv?!? :krez:
Shop je onaj u Zagorskoj i još uvijek se nadaju dogovoru!


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 14:30 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.