Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

patos 03-06-2007 12:59

smiješna strana svirke = Oklahoma

dakle, to je stvarno za upišat se od smijeha... odradit gažu s ovim čovjekom je stvarno godišnji odmor... to se jednom rodi... Legenda:bonk: :bonk:

zaim 04-06-2007 13:27

...Bosno moja, divna mila

Evo jedne zgode iz lipnja, ljeta Gospodnjega 1990.
Dobio moj ''JOKS'' bend ponudu da se ide svirati neki predizborni skup u Bosnu.Mi naravno pristali, jedino se još nekako trebalo dogovoriti sa roditeljima s obzirom da je već mirisalo na rat.To je odradio naš lokalni mecena u selu zvan kao ''čika Bucko'' koji nam je, valjda da zadobije naše povjerenje, dao na pijacu izraditi majice sa natpisom 'Mladi graničari''(po uzoru na starije kolege) a ispod toga velika šahovnica na sred trbuha.A mi sretni, ko avioni.Nismo mi tada razmišljali o nekim novcima, važno je da se nekud ide i dokazuje.S ''Buckom'' smo se samo dogovorili da obavijesti organizatore da nam osigura barem tri mikrofona(koje li skromnosti:krez: ) jer smo računali da će dva pokriti instrumente a jedan će biti za mog brata koji je u to vrijeme pjevao.Naravno da ''Bucko'' po tom pitanju uopće nije kontaktirao ''domaćina''.Ja sam bio uvjerljivo najstariji član benda sa svojih 18,5 godina pa si probajte zamisliti kakva je to ''iskusna'' ekipa bila.
I tako, posjedasmo mi nekako u ''Buckov'' mali žuti kombi(stari poštanski),nas sedam, osam jer su osim svirača išla i neizbježna dva, tri nabiguzice koji su ustvari pravili štimung.Kombi je zarulao džadom i krenusmo.Nakon što smo prešli most i prošli Bosanski Brod upitamo mi ''Bucka'' jesmo li skoro stigli, on spremno odgovara - samo što nismo.Naš kontraš izvadi tamburu i brlju te pjesma otpoče - ...Bosno moja,divna mila...Kombi je toliko ručao da smo se morali nadglasavati s njim.
Nakon sat vremena vožnje ''divnom, milom'' upitasmo mi, već pomalo zabrinuti, ''čika Bucko, oće li to skoro'' a on se vadi na kombi, kao ne može tako brzo vozit.Nakon još sat vremena vožnje eto nas na odredištu a to bješe srednja Bosna, točnije selo kraj Novog Travnika(Pucareva).A još točnije - jedna veeeelika livada i od drveta sklepana bina.A na bini jedan mikrofon.Za govornika.Na naš upit ''Bucku'' što je ovo, pa nećemo se ništa čuti, on slijegne ramenima i reče:''Pa suzbijte redove!!!''Za nekih pola sata livadu je popunilo, vjerovali ili ne, par tisuća ljudi.Bio je to centralni skup HDZ-a za centralnu Bosnu a bilo je tu i iseljenika iz Australije,SAD-a,Kanade,Njemačke sudeći po zastavama.A nama se počelo kupit u gaćama.Najava voditelja je bila kao da na stage izlaze ''Rolling Stonesi'', nešto tipa:''... a sad na binu izlaze ''profesionalci'' iz Slavonije na čelu sa...(i sad najavi on mene imenom i prezimenom).A ja zamro od straha.Još kad smo se popeli gore i ugledali onu silnu svjetinu kad me nije šlog strefio.A možete mislit kako su se osjećali moji mlađi drugari:blink: :pljesak: Prva stvar,u službenom dijelu programa, je po dogovoru bila ''Ustani bane'' a mi ko razbijena vojska.Burajz se usro pa skroz zaboravio text a ja ga guram prema mikrofonu da se nešto i čuje a on se pravdao kao da se onda svirka neće čuti na taj jedini mikrofon:bonk: Ja počeo rastezat svoju 'armoniku:harm: a ''Tomo Bager'' na basu se ufatio tona F a ja ga maznem laktom među bubrege a njem prsti skliznu na G.To majstore, bodrim ga ja(tada nismo vodili sada poznatog berdaša Grgu zbog ''neiskustva'' op.a.).Nakon tri izvedena broja,pobjegosmo mi sa bine a u publici ovacije.Ljudi suze rone.Preveliki je to bio naboj.Mi se uvatili flaše da razbijemo tremu i monotoniju i da se pripremimo za ''revijalni dio'' koji je uslijedio nakon sat vremena.A ja podero drmež.Na mikrofon.Kad je ona svjetina počela skakat po onoj travi,ja ih skoro nisam razaznao od silne prašine koja se podigla.Kao da je krdo bizona protutnjalo.Puna usta prašine.A mi sretni što su oni nas tako lijepo prihvatili pa ožeži još bolje.Ispuco ja obadva naša kola što sam znao a oni bi još.Dođe meni predsjednik lokalnog ogranka pa veli:''što ste stali,ošini dalje!''.A ja po ''užičkom'' - opleti.Raja se raspametila.Jebo HDZ, nek se samo praši.Gledam ja sa strane, gledaju nas domaće koke kao u Bogove a moji namiguju.Nakon ''svečanog nastupa'' jedva smo se otarasili jedne koja se zaljubila u našeg basprimaša Žeru(na prvi pogled) i oće da je vodimo u Slavoniju.Vjerovatno bi se udala(Visina - cca. 190 cm).A Žeri oči cakle od rakiješine pa sve gleda gdje bi se izbljuvo.Na kraju je uslijedila super hladna janjetina i velike pohvale domaćina te lokalnog župnika na našem perfomansu te se mi zaputismo u miru Božjem doma sa našim žutim kombijem iz kojeg se orila pjesma, dugo u noć, u ljetnu dugu noć

P.S. Ima tu još koječega ali...

klas 07-06-2007 23:19

eto šta se dogodilo jučer.....treba neka svirka bit,ja nemogu pa našli jednog mladog kontraša ( 14 god ), ali odličnog da me zamijeni...kaže da mora pitat mamu dal smije ići svirat ( inače isto ima bend )...i koji odgovor smo dobili.....nesmije zato što je svirka izvan Osijeka....i šta sad...moram mu ja zvat mamu i sve joj objasnit.....

Svitac 30-06-2007 09:35

Moram ispričati jednu dogodovštinu, dok mi je još friško, hehe. :krez:
Jučer sviramo neki skup za stranku umirovljenika u Hotelu Bunčić, jedno 400 ljudi iliti penzića.
Penzići ko penzići, puni raznoraznih želja, i odma poslije prvog seta dolazi lik direkt do Evil Dicka i kaže "Ja tražim Vinka iz Hvara", a Evil mu kaže "Ne znamo tu pjesmu", i on opet "Ne, ja tražim Vinka iz Hvara".
"Ali ne znamo tu pjesmu, 'ko to pjeva?"
"Ali ja tražim prijatelja Vinka iz Hvara, iz Starigrada, jel možete to objaviti na razglas?" :D :bonk:

_maestro_ 30-06-2007 09:52

hehe, sličnu situaciju sam imao u babilonu... bili su gosti za stolovima i svi su bili nešto raspoloženi za svirače i kao da su jedva čekali da dođemo svirati njima... tako smo obišli par stolova i dolazimo do jednog koji nam je već dulje vrijeme nestrpljivo mahao da mu priđemo. ok... stanemo mi oko njega i čovjek kaže autoritativnim tonom:
- bona sera.
e sad naš basist, naš ministar za odnose s javnošću pojasni čovjeku da mu možemo odsvirati tu stvar od louisa prime, ali samo odsvirati, jer s tekstom nismo baš na ti... i inače to izvodimo kao instrumental, blabla, razvukao on svoju priču... a čovjek ga bijelo gleda.
uglavnom, basist je zadnji skužio da je taj gost talijan i da nas je s bona sera samo pozdravio, a nije naručivao pjesmu... :krez:

_maestro_ 30-06-2007 10:05

basisti

izgleda da su basisti u mnogim bendovima najveći specijalci.

tako ne mogu prešutjeti šta se dogodilo nedavno jednom basisti, članu ovog foruma. neću ga imenovati, on će sam sebe prepoznati...

prošli tjedan su išli u slovačku s jednom folklornom grupom. basist i dvojica iz njegovog benda su išli kao dopuna, zamjena tamburašima te folklorne grupe...

stvar je u tome da je dotični mladi gospodin tek prije nastupa u slovačkoj, puna 24 sata nakon polaska shvatio da nije ponio bas sa sobom. :bonk:
onda je morao posuditi kontrabas od nekih slovačkih folkloraša. :sad:

Trabi 30-06-2007 10:53

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 18533)
izgleda da su basisti u mnogim bendovima najveći specijalci.

tako ne mogu prešutjeti šta se dogodilo nedavno jednom basisti, članu ovog foruma. neću ga imenovati, on će sam sebe prepoznati...

prošli tjedan su išli u slovačku s jednom folklornom grupom. basist i dvojica iz njegovog benda su išli kao dopuna, zamjena tamburašima te folklorne grupe...

stvar je u tome da je dotični mladi gospodin tek prije nastupa u slovačkoj, puna 24 sata nakon polaska shvatio da nije ponio bas sa sobom. :bonk:
onda je morao posuditi kontrabas od nekih slovačkih folkloraša. :sad:

Ma ne, nisu basisti takvi.:bonk: :bonk: :bonk: :krez: :krez: :krez:

suhina 30-06-2007 16:59

nastupali smo sa kudom u madarskoj (neko selo oko Pecuha) i nas kud je prvi nastupao pa smo mi bili na tonskoj probi....i naš pametan kontraš je mislio da je mikrofon isključen i rekao pred nekih petstotinjak ljudi "ja sam pickica"! a što je najgore u publici je bilo otprilike 90% hrvata: jer je su i većina kud-ova bili iz hrv :)

zaim 02-07-2007 20:49

Joj, da ste vidili nas u subotu na zadnjoj svirci.Naime, gostovali smo u Slav. Šamcu.Oni svake godine organiziraju dane općine pa smo imali čast.Dolazeći našim kombijem na dogovoreno mjesto gdje se treba održati taj naš ''koncert'' primjetismo parkiranu ''labudicu'' kraj općinske zgrade i neko od nas prokomentira: Ej, šta mislite da se moramo ovdje popet i svirat?Nakon par sekundi, kod parkiranja, upitasmo mi nekog dečkića koji je u društvu igrao nogomet, gdje se večeras nastupa? A mali pokaza rukom i kaže:Pa tamo, na ''labudici'' našeg predsjednika općine.Mi smo se povaljali po onoj ledini.
I mogu vam reći da je bilo spektakularno.Još se predsjednik na kraju našalio i predložio da nas zakači za kamion i provoza po selu kao svojevremeno ''Beatlesi''!!!:D Slike će uskoro biti objavljene kad Dr. Zoidberg(inače moj berdaš i član foruma) nađe ovih dana vremena.

Hrvoje 02-07-2007 21:42

Savski... kaj?

@zaim - kaj je "labudica"?

Što se tiče imena našeg benda, dosta puta su nas znali prekrstiti pa je svašta znalo ispasti... Na jednoj božićnoj kompilaciji smo tako postali "Savski lavovi"... Na koncertu u Sloveniji smo postali "Dalmatinska klapa SAVSKI VALOVI iz Hrvaške" (vidi sliku plakata), al' su to "ispravili" na koncertu di nas je mlada voditeljica najavila kao "zagorsku klapu" - što god to značilo... :bonk:

http://web.vip.hr/h.ban.vip/klapa.jpg

A kad smo svirali u Češkoj na stranici Veleposlanstva RH u Češkoj smo postali KUD "Savski valovi"... http://cz.mvp.hr/?mh=116&mv=641&id=1587

Jel' ima još netko takva iskustva s prekrštavanjem, više ili manje smiješna... Znam da nekim ljudima nije jasno jel "Servus" ili "Serbus" i jel' "Milenij" ili "Milenijum"... Meni je jasno, da ne bi bilo zabune... ;)

zaim 02-07-2007 22:14

''Labudica'' ti dođe nešto kao prikolica bez stranica a koja se zakači za kamion a na njoj se mogu prevoziti razni priključni strojevi pa do kombajna,traktora,tenkova,ili recimo automobila.Ne znam da li sam uspio objasniti:bonk:

klas 02-07-2007 22:19

mi smo prije 2 god išli svirat na neko županijsko natjecanje orača plugom....
pitamo gdje je kaže čovjek da dođemo u Čeminac pred općinu pa će nas oni odbacit di treba....
došli oni po nas a mi onak iz šale kažemo da bi nam bilo najbolje da sviramo na pola njive...
mi došli kad ono traktor okićen prikolica lijepa zelana velika na pola njive i sve spremno za nas....
mislim da je to bio najtopliji dan tog ljeta....izgubio sam jedno 5 litara na tom suncu
al dobro imali smo sreće pa je bio John Deere a ne male rakovica,pa smo čak i nekim snašama zapali za oko

kojot 02-07-2007 22:25

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 18944)
@zaim - kaj je "labudica"?

Što se tiče imena našeg benda, dosta puta su nas znali prekrstiti pa je svašta znalo ispasti... Na jednoj božićnoj kompilaciji smo tako postali "Savski lavovi"... Na koncertu u Sloveniji smo postali "Dalmatinska klapa SAVSKI VALOVI iz Hrvaške" (vidi sliku plakata), al' su to "ispravili" na koncertu di nas je mlada voditeljica najavila kao "zagorsku klapu" - što god to značilo... :bonk:

http://web.vip.hr/h.ban.vip/klapa.jpg

A kad smo svirali u Češkoj na stranici Veleposlanstva RH u Češkoj smo postali KUD "Savski valovi"... http://cz.mvp.hr/?mh=116&mv=641&id=1587

Jel' ima još netko takva iskustva s prekrštavanjem, više ili manje smiješna... Znam da nekim ljudima nije jasno jel "Servus" ili "Serbus" i jel' "Milenij" ili "Milenijum"... Meni je jasno, da ne bi bilo zabune... ;)

na jednoj stranici za download možeš skinuti ovogodišnji festival "Pjesma i tambura" na dva CD-a. Vi se zovete "Slavonski valovi" tako da ti je to još jedan novi naziv...:D

Hrvoje 02-07-2007 22:25

Quote:

Originally Posted by zaim (Post 18962)
''Labudica'' ti dođe nešto kao prikolica bez stranica a koja se zakači za kamion a na njoj se mogu prevoziti razni priključni strojevi pa do kombajna,traktora,tenkova,ili recimo automobila.Ne znam da li sam uspio objasniti:bonk:

Kužim... :top: I mislio sam si da je neka vrsta prikolice...

Mi smo baš prošli vikend svirali na prikolici koju je vukao traktor... Fora je bilo nama koji smo sjedili, al' je basisti koji je stajao bilo nezgodno, pogotovo u zavojima, hehehe... :krez:

klas 02-07-2007 22:30

i sjetio sam se baš jedne svirke kad je kod nas u osijeku bila prezentacija svatova...ovih modernih danas sa limuzinom i svim time i onih starih sa kočijom.....
...mi smo išli prvi u kočiji svirali po cijelom gradu,al doslovno po cijelom....lljudi onak u čudu gledaju šta je to prvo konji ,pa onda limuzina od 7-8 metara....
....kasnije su nas ljudi prepoznali po tome i vikali vidi onih što se konjima vozaju po gradu i sviraju........

saky 02-07-2007 23:03

Hrvoje, ovo sa klapom je prejako :) a i opcenito se moze iz vaseg imena svasta izvadit :krez:

Hrvoje 02-07-2007 23:10

Quote:

Originally Posted by kojot (Post 18967)
na jednoj stranici za download možeš skinuti ovogodišnji festival "Pjesma i tambura" na dva CD-a. Vi se zovete "Slavonski valovi" tako da ti je to još jedan novi naziv...:D

Pa majku mu dokle više tako... :bonk: :krez: Tko nas je sad prekrstio... :( Na coveru CD-a piše točno, znači neki disleksičar... :krez:

EDIT: Izgleda da bu se proširilo ovo "Slavonski valovi" - http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...pretraga&meta= :rolleyes:

Moral bum se registrirat na onaj forum i napisat ispravak netočnog navoda... :bonk:

_maestro_ 02-07-2007 23:25

kao što saky kaže, dobro je dok još niste prozvani slavonskim volovima. :bonk:

jaksa 02-07-2007 23:28

Ima ja jednu kudovsku pričicu...malo je OT

Kad smo bili gosti Tavankutskog ansambla "Matija Gubec", u Somboru su nas najavili, kao FA Estentin iz Zagreba....
Možda ne izgleda smiješno, al ja se još uvijek nasmijem kad se sjetim izgovora voditeljice programa, i naglaska...ESTenTin :krez: :krez:

_maestro_ 02-07-2007 23:32

estam-tin hihihi

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:14 sati.