Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Note, Tekstovi, MP3... (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Jel' ima tko (note) (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=8)

_maestro_ 07-03-2007 13:35

Quote:

Originally Posted by Evil Dick (Post 10556)
:sad: :sad: :sad:

:sad: :sad: :sad:
pridružujem se

rodjo 07-03-2007 13:50

Sibelius
 
Quote:

Originally Posted by shade1 (Post 9680)
Ja cu, nadam se sutra, uploadat Sibelius 1.4 ima 8 MB. A mozda i Sibelius 2 koji ima 40 MB.

Zainteresiran za Sibelius 4? 119MB Šaljem na upit...:krez:

InfiX 07-03-2007 19:32

Quote:

Originally Posted by mirkec (Post 10543)
mogu ti poslat u petak ako ti nije kasno...

nije mi kasno samo da mi posaljes

InfiX 07-03-2007 19:34

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 10557)
:sad: :sad: :sad:
pridružujem se

Kaj placete tek sam poceo svirat(2006) i sviram brac ali cu se pridruzit
:sad: :sad: :sad: kaj nisam prije poceo

Evil Dick 07-03-2007 19:39

Quote:

Originally Posted by InfiX (Post 10577)
Kaj placete tek sam poceo svirat(od 9.2006) i sviram brac ali cu se pridruzit
:sad: :sad: :sad: kaj nisam prije poceo (tata mi je sviro bas zivio je na remizi)

Ma ne odnosi se to samo na tebe.. za onaj krupijev post bi bio preveliki quote.. a ima njih jos koji bi se nasli u ovome...

InfiX 07-03-2007 20:11

AHA OK ali od krupija post je malo preeevelika lista zelja:bonk: :bonk: :bonk:
ja cu ici malo po malo :krez: :krez:

aussie^tamburas 08-03-2007 18:25

Pozdrav infix,
jel si primio moju privatnu poruku???

InfiX 09-03-2007 07:27

jesam i nemam nikaj od toga

mirkec 09-03-2007 09:12

Quote:

Originally Posted by InfiX (Post 10575)
nije mi kasno samo da mi posaljes

evo, danas oko 22h cu poslat na gmail svima nam poznatog foruma...:top:

aussie^tamburas 09-03-2007 16:37

infix,
ne razumijem? Napisao si na forumu da imas te pjesme? I tko zeli nek ti se javi da im posaljes????

Becar 09-03-2007 16:41

Quote:

Originally Posted by aussie^tamburas (Post 10794)
infix,
ne razumijem? Napisao si na forumu da imas te pjesme? I tko zeli nek ti se javi da im posaljes????

evo nakon duzeg vremena i mene opet na forumu malo... skola ima svoje cini... :(

@aussie^tamburas: mislim da si krivome poslao PM jer su napisali da note imaju il_postino i mirkec a ne infix... on je trazio neke note od njih... pozdrav! :top:

mirkec 10-03-2007 12:01

evo note pjesme fijaker stari

http://img151.imageshack.us/img151/7...0301gj3.th.jpg

saky 10-03-2007 12:23

reci mi da se zajebavas :)

tamish 10-03-2007 12:31

@saky
 
Saki, bil' mogo, ako ti nije tesko da mi ove note od fijakera raspises kao tablaturu za tamburu, jerbo ja ne znam note, al' molim te sa prstoredom!:bonk::bonk::bonk:

tamish 10-03-2007 12:35

@mirkec
 
...a tebe su, mirkec, zeznuli za tekst. Poslednja strofa:
Fijaker stari sad vise ne luta
i ne cuje se onog vranca bat(ili: ...topot vranca dva)
Zaboravit' moram svoju dragu
te divne noci i taj Sombor grad.

...i da ti vrate pare!:krez:

patos 10-03-2007 12:38

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 9630)
a ja preporucam sibelius, iako ni finale nije los. :cool:
obadva imaju jednu veliku manu. skupi su (oko 500€)...

ja takodjer preporucujem sibelius jer je (bar meni) puno jednostavniji a i mislim da je kompatibilniji i koristeniji bar u krugovima u kojima se ja krecem!

_maestro_ 10-03-2007 14:46

Quote:

Originally Posted by saky (Post 10813)
reci mi da se zajebavas :)

ne znam koga je ovo išlo, mirkeca valjda. naravno da se ne zajebava.
problem je u tome što note objavljuju kojekakvi likovi, pa se po tim brošurama nađe svakakvih gluposti, nelogičnosti.

otkad se bavim glazbom, skupljam i prikupljam notne zapise i tvrdim da u notnim izdanjima u ovoj vrsti glazbe kojom se mi bavimo ima svakakvog smeća. od krivo zapisane melodije (ritmički i melodijski), krivih harmonija, krivog teksta, svačega se nađe.
vjerojatno zbog toga jer te brošure ne izdaju kvalificirani glazbenici, nego bivši gažeri prikupljaju svoj repertoar i objavljuju ga u "knjigama". :mad:

onda to kupe mladi, neiskusni svirci i uče po tim napola ispravnim zapisima i ako nemaju čega drugog, drže se ko pijani plota tih krivih nota. već sam s hrvojem imao rasprava na tu temu i oko toga. ljudi se jednostavno ne mogu otkvačiti od u školi stečene predrasude da ako je nešto napisano u knjizi mora biti ispravno. e ne mora. knjige jest pisao dostojevski, razni znanstvenici i stručnjaci, ali su knjige pisali i ishlapljeli gažeri s mozgom uništenim od alkohola i nespavanja.

kao dokaz, u ovom primjeru vidimo krivi redoslijed teksta i neću reći krive akorde, ali ima i boljih rješenja za harmonizaciju pjesme fijaker stari.

edit: da nebi sva krivica pala na autore knjiga, jedan dio ide i na dušu prepisivača notnog zapisa. nekad se to ručno radilo i u pravilu to nisu radili glazbenici, nego neki drugi pisari. falabogu na sibeliusu i finalu...

InfiX 10-03-2007 15:35

Quote:

Originally Posted by mirkec (Post 10812)
evo note pjesme fijaker stari

Hvala:pljesak:
idem ja malo......:bend: :gita: :headph:

Becar 10-03-2007 22:18

moram ovako jel izgleda niste vidjeli... mirkec i il_postino imate PM... :krez:

maestro ovo sto ste rekli ste sasvim upravu... zato ja za ono sto mi nije jasno kad nadem ili dobijem note neke i nesvida mi se bas harmonizacija ili mi nezvuci bas onako kako bi to trebalo zvucat a mlad sam jos svirac i priznam da NEZNAM jos jako puno toga o svirci iako sviram 6 godina jos nemogu puno stvari skinuti po sluhu :( al doci ce i za to vrijeme :top: i zato kad uzmem ovako note neke zapisane i nesvida mi se kako to zvuci odnosno harmonizacija lijepo pitam svog voditelja koji je po meni jedan od kvalitetnijih sviraca (Soić) i on je sretan da ga pitam da mi moze pozakat i da vidi da me zanima a ne samo da derem kako pise sto je napisao bogzna tko... :D

mirkec 11-03-2007 09:36

Quote:

Originally Posted by Becar (Post 10837)
moram ovako jel izgleda niste vidjeli... mirkec i il_postino imate PM... :krez:

maestro ovo sto ste rekli ste sasvim upravu... zato ja za ono sto mi nije jasno kad nadem ili dobijem note neke i nesvida mi se bas harmonizacija ili mi nezvuci bas onako kako bi to trebalo zvucat a mlad sam jos svirac i priznam da NEZNAM jos jako puno toga o svirci iako sviram 6 godina jos nemogu puno stvari skinuti po sluhu :( al doci ce i za to vrijeme :top: i zato kad uzmem ovako note neke zapisane i nesvida mi se kako to zvuci odnosno harmonizacija lijepo pitam svog voditelja koji je po meni jedan od kvalitetnijih sviraca (Soić) i on je sretan da ga pitam da mi moze pozakat i da vidi da me zanima a ne samo da derem kako pise sto je napisao bogzna tko... :D

evo vam link, i popis pjesama koje imam...
(5MB!!!!)
http://www.box.net/public/jlc31n4qu8


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:19 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.