Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Nevezano za tamburanje (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Biserne izjave s ovog foruma (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=588)

_maestro_ 08-05-2007 02:06

Biserne izjave s ovog foruma
 
...palo mi na pamet, valjda potaknuto nekim nedavnim postovima, pa sam pokrenuo ovu temu gdje se mogu preslikati postovi koji su biseri po vašem mišljenju. nije da nema posebno upečatljivih postova... a i još će ih biti, sigurno.
ajmo, istinu na sunce.

******************
ne mogu a da ne krenem s exerom i njegovom legendarnom izjavom u vezi janike i instrumentala "kad zaigra srce u primaša"

Quote:

Originally Posted by eXeR
to nije njegova pjesma.
i nesvira je dobro, tj, neide tako, prvi dio je dobar al drugi nije


_maestro_ 08-05-2007 02:14

i ovaj sakijev odgovor na jedno genijalno pitanje me je oduševio:

Quote:

Originally Posted by zec (Post 14545)
zanima me jedna stvar kad ce opet biti nekak nastup gdi sviraju 100 tamburasa tj. puno njih i kak se na to mora covjek prijaviti.....ima tu neki poseban kriteriji ili moze svako doci svirati

ma samo dodjes u lisinski na dan koncerta i popnes se na pozornicu i sviras..tako ti svi rade..

Svitac 08-05-2007 12:42

Kumerle: :bonk:

Quote:

Originally Posted by kumerle (Post 8245)
a tko je taj jerry grcevic kad o njemu svi tolko pricaju,sta je frajer tipa ray charles,tak poznat


patos 08-05-2007 16:17

Evo kad vam je dosadno mozete mi odgovoriti!
Koja je razlika između E-brača i Kontre? a ak je nema samo recite


Ova je dobra! :top: :top:

eXeR 08-05-2007 18:26

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 14650)
...palo mi na pamet, valjda potaknuto nekim nedavnim postovima, pa sam pokrenuo ovu temu gdje se mogu preslikati postovi koji su biseri po vašem mišljenju. nije da nema posebno upečatljivih postova... a i još će ih biti, sigurno.
ajmo, istinu na sunce.

******************
ne mogu a da ne krenem s exerom i njegovom legendarnom izjavom u vezi janike i instrumentala "kad zaigra srce u primaša"

A DIS NASO MENE BRE

_maestro_ 08-05-2007 18:41

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 14711)
A DIS NASO MENE BRE

ti si legenda... mislim da si upravo citiranim postom zakoracio u legendu.
edit: ima jos tvojih, ali sad nemam vremena kopati po starim postovima...
nemoj se samo jedit...

Evil Dick 08-05-2007 22:58

Meni je fora ova marekova kad je dkranjce stavio na stranicu nekoliko snimaka tamburasa za dusu, i taman se tad odvijala lagana rasprava o njihovoj svirci i improvizaciji..

Quote:

Originally Posted by marek (Post 126)
i kolko posto od pjesme su oni izimprovizirali?

i onda odgovor :D

Quote:

Originally Posted by dkranjce (Post 128)
:confused: :confused: :confused: 16 posto, šezdeset i osam posto ili 0,24 posto, koji odgovor bi te zadovoljio??? Pa nije ovo pravljenje boze ili kobasica, koji crni postoci, pa iz svakog njihovog tona pršti energija, mladost i uživanje u svirci, i kad se nešto ne odsvira savršeno točno i tehnički dotjerano to ima smisla i šarma, mozak je brži od prstiju, sviraju kao da su obojeni - a nisu, a ti o postocima i matematici

Hehe, sori marek :) :D

tamish 08-05-2007 23:08

percentage...
 
A, molcu lepo, kako to da " Ide cura preko sela 16% nevesela..."?:krez:

_maestro_ 09-05-2007 11:20

ocvirek
 
evo 2 savjeta našeg iskusnog tamburaša i copy-paste diskutanta (ima 16 godina, kako sam kaže).
postani su prvog dana kad se registrirao, jedan na temi šta igrate, drugi na temi koju glazbu slušate osim tamburaške.
Quote:

Originally Posted by ocvirek
pod ovakvim naslovima se vidi tko je pravi tamburaš a tko ne. igrao sam i ja igrice ali od kad sam se profesionalno posvetio glazbi-mauna!! uz školu i učenje sviram 8-9 sati na dan i u takvom raspredu dana ne postoji prostor za neke glupe igrice........nisam izašao iz kuće vikendom od nove godine jer svaku noć sviram(ako nemam svirke) do 2-3 sata u jutro sam u sobi.........i tu isto nema zajebavanja....mislim ako hoćeš biti tamburaš bavi se tim i samo tim jer zajebancijom i malo livo, malo desno- nema sreće.

Quote:

Originally Posted by ocvirek
pod ovakvim naslovima se vidi tko je pravi tamburaš a tko ne. pa ja sam slušao sve vrste glazbe, ali od kad sam se profesionalno posvetio glazbi-mauna!! uz školu i učenje sviram 8-9 sati na dan i u takvom raspredu dana ne postoji prostor za eminema, acdc, thompsona, cecu........ja nisam izašao iz kuće vikendom od nove godine jer svaku noć sviram(ako nemam svirke) do 2-3 sata u jutro sam u sobi.........i tu isto nema druge glazbe....mislim ako hoćeš biti tamburaš bavi se tim i samo tim jer zajebancijom i malo livo, malo desno- nema sreće.

tako da znate, ako želite biti pravi tamburaš, nema igrat se na kompu, nema slušat glazbu.
_____________________________

tko to puni djeci glave s ovakvim stvarima :angry:

saky 09-05-2007 12:05

sta sve majka rodi...

Miha 09-05-2007 14:15

Evo jedne friške!
Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 13047)
nadimak mu je bio VOICE!!! eto tako je pjevao...

Quote:

Originally Posted by smele (Post 14814)
a? kakav Voice?!?! THE VOICE je bio Paul Rodgers i jos uvijek jest... jedan kriticar je izjavio :"tom covjeku da das da cita telefonski imenik, zvucalo bi ko operna arija..."

a sto se Sinatre tice, taj nije nista drugo znao nego koristiti se mikrofonom i na taj nacin prikrivat tone falsa... bez uvrede, al to mu je jedina kvaliteta za izdvojit... i do dan danas nitko se tako savrseno ne koristi micom...


Hrvoje 09-05-2007 15:09

Nekako mi se čini da će ova tema i izdvajanja "bisera" dovesti do smanjenja novih "bisera" na ovom forumu... :(

To je možda i cilj? ;)

Evo jedan "biser" u stihovima pjesme "Plavi jorgovani" (znam da je offtopic, al' spominju se biseri, hehe)...

Blijedi mjesec bisere prosuo na travu
Na zelenu travu
Biserom pozlatio dugu kosu plavu
Tvoju kosu plavu

Jel' ima neki zlatar-filigran na ovom forumu da nam objasni kako se to "biserom pozlaćuje"... :bonk: :krez: Znam da je to pjesnička sloboda, al' ovakve nebuloze su ipak malo too much za mene... :rolleyes:

_maestro_ 09-05-2007 15:43

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 14848)
To je možda i cilj? ;)

:top: yap. jedino bi bilo loše da se netko naljuti... valjda ćemo moći bez zlobe...

a kad sam već tu, a netko je spomenuo smeleta, sjetih se jednog njegovog.
isto bez zlobe, čovjek je novopečeni tamburaš, pa izražava želju kakvu bi tamburu htio imati...
Quote:

Originally Posted by smele
hm... ja sam kontao radit glasnjacu od mahagonija, vrat jabuka, freetboard od ruze, a trup od javora... ili crne tresnje.... kaze mi jedan deda u slavoniji da je to najbolje drvo za tambure.


_maestro_ 09-05-2007 17:31

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 7904)
uzalud nam tvrd sviraci....

:D :D :krez: :ples:

_maestro_ 09-05-2007 17:48

Quote:

Originally Posted by zec (Post 14179)
kako da dođem do određeni sastavaka kao što su teme : Rund um die schule.
Meine schonste erinnerung. sommer und ferien. worum ist die clique wichtig. so stelle ich mir meine zukunft vor jel znate koju stranicu gdi ima ovakvih sastavaka
ili nes slično

:eek: .............. wasss???

Hrvoje 09-05-2007 17:51

Mislim da bi trebali stavit u pravila foruma da prije nego što ljudi potraže pomoć oko raznoraznih stvari koja nekada (kao u slučaju ovih sastavaka na njemačkom) ipak malo posjete jednu vrlo zanimljivu stranicu -> www.google.com :rolleyes:

tamish 09-05-2007 20:30

@zec: bravo za trud! (mislim, kucanje)
 
@hrvoje: Aus Gugl, Jawohl!:krez: :krez: :krez:

_maestro_ 17-05-2007 19:30

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 15540)
sretan mi 564 post!!!!

-exer pokrenuo temu na forumu čestitke. :top:

eXeR 18-05-2007 15:43

meni je fora marek bio prije.smjesan je bio... sad je ok

Miha 30-05-2007 22:19

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 15604)
meni je fora marek bio prije.smjesan je bio... sad je ok

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 16207)
da josip paulic. jako je dobar pjevac...


Quote:

Originally Posted by Yoda - Star Wars (Post 15604)
Powerful you have become, the dark side I sense in you.
Great warrior.Wars not make one great.

Sad znam na koga me eXeR podsjeća.


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:32 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.