Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Nevezano za tamburanje (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Biserne izjave s ovog foruma (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=588)

Hrvoje 12-11-2008 21:42

Evo bisera jednog novog člana koji o Žmegačevim tamburama kaže ovo:

Quote:

Originally Posted by dejankovacic (Post 56699)
Osobno mi sve njegove tambure imaju previsok ton!!

To me podsjetilo na one fore o "sviranju za oktavu brže ili sporije"... :krez: :bonk:

matija_vg 12-11-2008 22:38

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 56716)
Evo bisera jednog novog člana koji o Žmegačevim tamburama kaže ovo:



To me podsjetilo na one fore o "sviranju za oktavu brže ili sporije"... :krez: :bonk:

joj kak si glup nemreš ni brže ni sprije nego možeš za oktavu glasnije:D

jaran91 12-11-2008 22:52

Quote:

Originally Posted by Gazdarica_zg (Post 48122)
da jesam... kaj s njim?????????
oćeš reć da je on bolji od Gazdi?????

ova mi je najjača:krez::krez::D

klas 16-11-2008 21:52

Quote:

Originally Posted by exer22 (Post 57010)
nema nikakvih tragova... vjeruj da sam kocio s 70 kmh naglo..namjerno.probavo sam da vidim kako radi. i skroz naglo sam kocio..nikakvih tragova nije bilo..a sad ti kako hoces..

Quote:

Originally Posted by buky1 (Post 57013)
ej, a jesi siguran da si stiso kočnicu?:D

(mulac jedan):D

Quote:

Originally Posted by exer22 (Post 57015)
ne.kvacilo sam stisnio..jebote..kako sam glupp..aaa

eto....

Mislav 19-11-2008 23:19

Quote:

Originally Posted by exer22 (Post 57311)
da budem iskren..sad sam eto posluso na youtubu,prvi put njih... i svidja mi se iskreno..lijepo je to...najvise mi se prim svidja...ono.po imenu serbus sam mislio da je nest bezveze..al nije..za zg je odlicno ;)

Pa ovaj lik je neiscrpni izvor bisernih izjava:bonk::bonk::bonk:
Kakve veze ima Zagreb sa time?? sto ces sad ti terati seljaciju da samo Slavonci znaju svirati???
Daj prvi promisli prije nego sto izbljujes takvu izjavu!!!!!

eXeR 19-11-2008 23:24

ne..nego ovako sam mislio rec...zg ima svoj stil..al ovo mi nije zg stil sto oni imaju

Mislav 19-11-2008 23:28

Quote:

Originally Posted by exer22 (Post 57311)
po imenu serbus sam mislio da je nest bezveze..al nije..za zg je odlicno

Quote:

Originally Posted by exer22 (Post 57327)
ne..nego ovako sam mislio rec...zg ima svoj stil..al ovo mi nije zg stil sto oni imaju

Aha mislio si reci da Zg inace ima bezvezni stil??
Daj ne lupetaj bezveze, stvarno drobis takve gluposti da sve boli

eXeR 19-11-2008 23:35

slavonski,sremski... zagrebacki... ne? tj ne bas zagrebacki..al tamo imaju drukciji stil

_maestro_ 19-11-2008 23:56

tako ti to bude
kad te peru predrasude.

šta to znači slavonski ili zagrebački? ništa...
u zagrebu postoje klape koje pjevaju bolje od nekih dalmatinskih klapa, postoji cubismo koji svira kubansku glazbu bolje nego mnogi s kube, postoji onaj mariači bend koji je isto pobjeđivao po meksičkim festivalima.
zašto misliš da nebi mogli postojati i tamburaši koji sviraju tambure bolje od sremaca ili slavonaca?
te lokalne odrednice ne znače baš tako puno kako se tebi zvonimire čini...

Mislav 20-11-2008 22:49

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 57333)
tako ti to bude
kad te peru predrasude.

šta to znači slavonski ili zagrebački? ništa...
u zagrebu postoje klape koje pjevaju bolje od nekih dalmatinskih klapa, postoji cubismo koji svira kubansku glazbu bolje nego mnogi s kube, postoji onaj mariači bend koji je isto pobjeđivao po meksičkim festivalima.
zašto misliš da nebi mogli postojati i tamburaši koji sviraju tambure bolje od sremaca ili slavonaca?
te lokalne odrednice ne znače baš tako puno kako se tebi zvonimire čini...

Maestro mislim da nisu to predrasude, osobno mislim da je u njegovom primjeru samo reakcija jezika PUUUUUUUUUUUUUUUUUUNO brza od reakcije mozga.

eXeR 21-11-2008 01:48

kud bas mene nadje

klas 18-01-2009 22:42

:krez:


Quote:

Originally Posted by _maestro_
pa da, ide neko s tenisicama popločenim hodnikom.
mi čujemo korake: cvil, cvil ,cvil,cvil....
a apsolutni sluhist čuje: cis cis cis cis....


_maestro_ 18-01-2009 22:56

pa da. ali to samo ako ravnomjerno hoda. ako gazi malo više na jednu nogu, a na drugu slabije onda čuješ: cis dis cis dis

jaran91 19-01-2009 00:09

dobro je maestro...:D je moguce mozda da kad trči da mu se čuju i terce? možda bi si mogo putem svirat bratec martin ili nesto slicno...:krez:

tamburix 19-07-2009 20:17

Rođen voljom seoskog župnika :)
 
Quote:

Originally Posted by gugeci (Post 72553)
Dr.sc. SLAVKO JANKOVIC, ..... Roden je 1. sijecnja 1897. u Novim Mikanovcima, voljom seoskog župnika....

???
Nisam tamo htio spamati (Razvoj moderne tambure), al malo mi je nejasno ovo :D :D

tamish 19-07-2009 21:42

knjige...matične...rođenih...crkva...
 
Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 72559)
???
Nisam tamo htio spamati (Razvoj moderne tambure), al malo mi je nejasno ovo :D :D

ma meni liči da je seoski župnik proizvoljno upiso datum rođenja u knjige (crkvene) ...tako se nekad radilo, pa da je u postu ispalo da je čovek rođen voljom župnika...:krez:

gugeci 19-07-2009 22:02

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 72559)
???
Nisam tamo htio spamati (Razvoj moderne tambure), al malo mi je nejasno ovo :D :D

Istina malo je cudno,al Tamishovo objasnjenje daje neku logiku ovom dijelu clanka prof Josipa Sarcevica.

http://free-vk.t-com.hr/Josip-Sarcev...0-%20POZNA.pdf

stranica 27

Mislav 22-07-2009 20:33

Quote:

Originally Posted by tamish (Post 72562)
ma meni liči da je seoski župnik proizvoljno upiso datum rođenja u knjige (crkvene) ...tako se nekad radilo, pa da je u postu ispalo da je čovek rođen voljom župnika...:krez:

moglo bi se konstatirati da je ta recenica JAKOOOOO nespretno slozena, jer se iz nje da svasta iscitati, a uglavnom svima pada ista asocijacij na pamet:D

_maestro_ 13-01-2010 13:15

exerov demonstrativni odlazak
 
Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 78219)
:D joj. i ja se zivciram zbog jednog glupog foruma..... !! ko da sam tu ista pametno do sad procitao.. MA ZBOGOM

:)

eXeR 13-01-2010 14:19

pogrijesio sam.... ima jedna stvar na cemu sam zahvalan ovom forumu...al tajna je.. za sad :D


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 23:22 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.