Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

patos 03-06-2007 12:59

smiješna strana svirke = Oklahoma
 
dakle, to je stvarno za upišat se od smijeha... odradit gažu s ovim čovjekom je stvarno godišnji odmor... to se jednom rodi... Legenda:bonk: :bonk:

zaim 04-06-2007 13:27

...Bosno moja, divna mila
 
Evo jedne zgode iz lipnja, ljeta Gospodnjega 1990.
Dobio moj ''JOKS'' bend ponudu da se ide svirati neki predizborni skup u Bosnu.Mi naravno pristali, jedino se još nekako trebalo dogovoriti sa roditeljima s obzirom da je već mirisalo na rat.To je odradio naš lokalni mecena u selu zvan kao ''čika Bucko'' koji nam je, valjda da zadobije naše povjerenje, dao na pijacu izraditi majice sa natpisom 'Mladi graničari''(po uzoru na starije kolege) a ispod toga velika šahovnica na sred trbuha.A mi sretni, ko avioni.Nismo mi tada razmišljali o nekim novcima, važno je da se nekud ide i dokazuje.S ''Buckom'' smo se samo dogovorili da obavijesti organizatore da nam osigura barem tri mikrofona(koje li skromnosti:krez: ) jer smo računali da će dva pokriti instrumente a jedan će biti za mog brata koji je u to vrijeme pjevao.Naravno da ''Bucko'' po tom pitanju uopće nije kontaktirao ''domaćina''.Ja sam bio uvjerljivo najstariji član benda sa svojih 18,5 godina pa si probajte zamisliti kakva je to ''iskusna'' ekipa bila.
I tako, posjedasmo mi nekako u ''Buckov'' mali žuti kombi(stari poštanski),nas sedam, osam jer su osim svirača išla i neizbježna dva, tri nabiguzice koji su ustvari pravili štimung.Kombi je zarulao džadom i krenusmo.Nakon što smo prešli most i prošli Bosanski Brod upitamo mi ''Bucka'' jesmo li skoro stigli, on spremno odgovara - samo što nismo.Naš kontraš izvadi tamburu i brlju te pjesma otpoče - ...Bosno moja,divna mila...Kombi je toliko ručao da smo se morali nadglasavati s njim.
Nakon sat vremena vožnje ''divnom, milom'' upitasmo mi, već pomalo zabrinuti, ''čika Bucko, oće li to skoro'' a on se vadi na kombi, kao ne može tako brzo vozit.Nakon još sat vremena vožnje eto nas na odredištu a to bješe srednja Bosna, točnije selo kraj Novog Travnika(Pucareva).A još točnije - jedna veeeelika livada i od drveta sklepana bina.A na bini jedan mikrofon.Za govornika.Na naš upit ''Bucku'' što je ovo, pa nećemo se ništa čuti, on slijegne ramenima i reče:''Pa suzbijte redove!!!''Za nekih pola sata livadu je popunilo, vjerovali ili ne, par tisuća ljudi.Bio je to centralni skup HDZ-a za centralnu Bosnu a bilo je tu i iseljenika iz Australije,SAD-a,Kanade,Njemačke sudeći po zastavama.A nama se počelo kupit u gaćama.Najava voditelja je bila kao da na stage izlaze ''Rolling Stonesi'', nešto tipa:''... a sad na binu izlaze ''profesionalci'' iz Slavonije na čelu sa...(i sad najavi on mene imenom i prezimenom).A ja zamro od straha.Još kad smo se popeli gore i ugledali onu silnu svjetinu kad me nije šlog strefio.A možete mislit kako su se osjećali moji mlađi drugari:blink: :pljesak: Prva stvar,u službenom dijelu programa, je po dogovoru bila ''Ustani bane'' a mi ko razbijena vojska.Burajz se usro pa skroz zaboravio text a ja ga guram prema mikrofonu da se nešto i čuje a on se pravdao kao da se onda svirka neće čuti na taj jedini mikrofon:bonk: Ja počeo rastezat svoju 'armoniku:harm: a ''Tomo Bager'' na basu se ufatio tona F a ja ga maznem laktom među bubrege a njem prsti skliznu na G.To majstore, bodrim ga ja(tada nismo vodili sada poznatog berdaša Grgu zbog ''neiskustva'' op.a.).Nakon tri izvedena broja,pobjegosmo mi sa bine a u publici ovacije.Ljudi suze rone.Preveliki je to bio naboj.Mi se uvatili flaše da razbijemo tremu i monotoniju i da se pripremimo za ''revijalni dio'' koji je uslijedio nakon sat vremena.A ja podero drmež.Na mikrofon.Kad je ona svjetina počela skakat po onoj travi,ja ih skoro nisam razaznao od silne prašine koja se podigla.Kao da je krdo bizona protutnjalo.Puna usta prašine.A mi sretni što su oni nas tako lijepo prihvatili pa ožeži još bolje.Ispuco ja obadva naša kola što sam znao a oni bi još.Dođe meni predsjednik lokalnog ogranka pa veli:''što ste stali,ošini dalje!''.A ja po ''užičkom'' - opleti.Raja se raspametila.Jebo HDZ, nek se samo praši.Gledam ja sa strane, gledaju nas domaće koke kao u Bogove a moji namiguju.Nakon ''svečanog nastupa'' jedva smo se otarasili jedne koja se zaljubila u našeg basprimaša Žeru(na prvi pogled) i oće da je vodimo u Slavoniju.Vjerovatno bi se udala(Visina - cca. 190 cm).A Žeri oči cakle od rakiješine pa sve gleda gdje bi se izbljuvo.Na kraju je uslijedila super hladna janjetina i velike pohvale domaćina te lokalnog župnika na našem perfomansu te se mi zaputismo u miru Božjem doma sa našim žutim kombijem iz kojeg se orila pjesma, dugo u noć, u ljetnu dugu noć

P.S. Ima tu još koječega ali...

klas 07-06-2007 23:19

eto šta se dogodilo jučer.....treba neka svirka bit,ja nemogu pa našli jednog mladog kontraša ( 14 god ), ali odličnog da me zamijeni...kaže da mora pitat mamu dal smije ići svirat ( inače isto ima bend )...i koji odgovor smo dobili.....nesmije zato što je svirka izvan Osijeka....i šta sad...moram mu ja zvat mamu i sve joj objasnit.....

Svitac 30-06-2007 09:35

Moram ispričati jednu dogodovštinu, dok mi je još friško, hehe. :krez:
Jučer sviramo neki skup za stranku umirovljenika u Hotelu Bunčić, jedno 400 ljudi iliti penzića.
Penzići ko penzići, puni raznoraznih želja, i odma poslije prvog seta dolazi lik direkt do Evil Dicka i kaže "Ja tražim Vinka iz Hvara", a Evil mu kaže "Ne znamo tu pjesmu", i on opet "Ne, ja tražim Vinka iz Hvara".
"Ali ne znamo tu pjesmu, 'ko to pjeva?"
"Ali ja tražim prijatelja Vinka iz Hvara, iz Starigrada, jel možete to objaviti na razglas?" :D :bonk:

_maestro_ 30-06-2007 09:52

hehe, sličnu situaciju sam imao u babilonu... bili su gosti za stolovima i svi su bili nešto raspoloženi za svirače i kao da su jedva čekali da dođemo svirati njima... tako smo obišli par stolova i dolazimo do jednog koji nam je već dulje vrijeme nestrpljivo mahao da mu priđemo. ok... stanemo mi oko njega i čovjek kaže autoritativnim tonom:
- bona sera.
e sad naš basist, naš ministar za odnose s javnošću pojasni čovjeku da mu možemo odsvirati tu stvar od louisa prime, ali samo odsvirati, jer s tekstom nismo baš na ti... i inače to izvodimo kao instrumental, blabla, razvukao on svoju priču... a čovjek ga bijelo gleda.
uglavnom, basist je zadnji skužio da je taj gost talijan i da nas je s bona sera samo pozdravio, a nije naručivao pjesmu... :krez:

_maestro_ 30-06-2007 10:05

basisti
 
izgleda da su basisti u mnogim bendovima najveći specijalci.

tako ne mogu prešutjeti šta se dogodilo nedavno jednom basisti, članu ovog foruma. neću ga imenovati, on će sam sebe prepoznati...

prošli tjedan su išli u slovačku s jednom folklornom grupom. basist i dvojica iz njegovog benda su išli kao dopuna, zamjena tamburašima te folklorne grupe...

stvar je u tome da je dotični mladi gospodin tek prije nastupa u slovačkoj, puna 24 sata nakon polaska shvatio da nije ponio bas sa sobom. :bonk:
onda je morao posuditi kontrabas od nekih slovačkih folkloraša. :sad:

Trabi 30-06-2007 10:53

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 18533)
izgleda da su basisti u mnogim bendovima najveći specijalci.

tako ne mogu prešutjeti šta se dogodilo nedavno jednom basisti, članu ovog foruma. neću ga imenovati, on će sam sebe prepoznati...

prošli tjedan su išli u slovačku s jednom folklornom grupom. basist i dvojica iz njegovog benda su išli kao dopuna, zamjena tamburašima te folklorne grupe...

stvar je u tome da je dotični mladi gospodin tek prije nastupa u slovačkoj, puna 24 sata nakon polaska shvatio da nije ponio bas sa sobom. :bonk:
onda je morao posuditi kontrabas od nekih slovačkih folkloraša. :sad:

Ma ne, nisu basisti takvi.:bonk: :bonk: :bonk: :krez: :krez: :krez:

suhina 30-06-2007 16:59

nastupali smo sa kudom u madarskoj (neko selo oko Pecuha) i nas kud je prvi nastupao pa smo mi bili na tonskoj probi....i naš pametan kontraš je mislio da je mikrofon isključen i rekao pred nekih petstotinjak ljudi "ja sam pickica"! a što je najgore u publici je bilo otprilike 90% hrvata: jer je su i većina kud-ova bili iz hrv :)

zaim 02-07-2007 20:49

Joj, da ste vidili nas u subotu na zadnjoj svirci.Naime, gostovali smo u Slav. Šamcu.Oni svake godine organiziraju dane općine pa smo imali čast.Dolazeći našim kombijem na dogovoreno mjesto gdje se treba održati taj naš ''koncert'' primjetismo parkiranu ''labudicu'' kraj općinske zgrade i neko od nas prokomentira: Ej, šta mislite da se moramo ovdje popet i svirat?Nakon par sekundi, kod parkiranja, upitasmo mi nekog dečkića koji je u društvu igrao nogomet, gdje se večeras nastupa? A mali pokaza rukom i kaže:Pa tamo, na ''labudici'' našeg predsjednika općine.Mi smo se povaljali po onoj ledini.
I mogu vam reći da je bilo spektakularno.Još se predsjednik na kraju našalio i predložio da nas zakači za kamion i provoza po selu kao svojevremeno ''Beatlesi''!!!:D Slike će uskoro biti objavljene kad Dr. Zoidberg(inače moj berdaš i član foruma) nađe ovih dana vremena.

Hrvoje 02-07-2007 21:42

Savski... kaj?
 
@zaim - kaj je "labudica"?

Što se tiče imena našeg benda, dosta puta su nas znali prekrstiti pa je svašta znalo ispasti... Na jednoj božićnoj kompilaciji smo tako postali "Savski lavovi"... Na koncertu u Sloveniji smo postali "Dalmatinska klapa SAVSKI VALOVI iz Hrvaške" (vidi sliku plakata), al' su to "ispravili" na koncertu di nas je mlada voditeljica najavila kao "zagorsku klapu" - što god to značilo... :bonk:

http://web.vip.hr/h.ban.vip/klapa.jpg

A kad smo svirali u Češkoj na stranici Veleposlanstva RH u Češkoj smo postali KUD "Savski valovi"... http://cz.mvp.hr/?mh=116&mv=641&id=1587

Jel' ima još netko takva iskustva s prekrštavanjem, više ili manje smiješna... Znam da nekim ljudima nije jasno jel "Servus" ili "Serbus" i jel' "Milenij" ili "Milenijum"... Meni je jasno, da ne bi bilo zabune... ;)

zaim 02-07-2007 22:14

''Labudica'' ti dođe nešto kao prikolica bez stranica a koja se zakači za kamion a na njoj se mogu prevoziti razni priključni strojevi pa do kombajna,traktora,tenkova,ili recimo automobila.Ne znam da li sam uspio objasniti:bonk:

klas 02-07-2007 22:19

mi smo prije 2 god išli svirat na neko županijsko natjecanje orača plugom....
pitamo gdje je kaže čovjek da dođemo u Čeminac pred općinu pa će nas oni odbacit di treba....
došli oni po nas a mi onak iz šale kažemo da bi nam bilo najbolje da sviramo na pola njive...
mi došli kad ono traktor okićen prikolica lijepa zelana velika na pola njive i sve spremno za nas....
mislim da je to bio najtopliji dan tog ljeta....izgubio sam jedno 5 litara na tom suncu
al dobro imali smo sreće pa je bio John Deere a ne male rakovica,pa smo čak i nekim snašama zapali za oko

kojot 02-07-2007 22:25

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 18944)
@zaim - kaj je "labudica"?

Što se tiče imena našeg benda, dosta puta su nas znali prekrstiti pa je svašta znalo ispasti... Na jednoj božićnoj kompilaciji smo tako postali "Savski lavovi"... Na koncertu u Sloveniji smo postali "Dalmatinska klapa SAVSKI VALOVI iz Hrvaške" (vidi sliku plakata), al' su to "ispravili" na koncertu di nas je mlada voditeljica najavila kao "zagorsku klapu" - što god to značilo... :bonk:

http://web.vip.hr/h.ban.vip/klapa.jpg

A kad smo svirali u Češkoj na stranici Veleposlanstva RH u Češkoj smo postali KUD "Savski valovi"... http://cz.mvp.hr/?mh=116&mv=641&id=1587

Jel' ima još netko takva iskustva s prekrštavanjem, više ili manje smiješna... Znam da nekim ljudima nije jasno jel "Servus" ili "Serbus" i jel' "Milenij" ili "Milenijum"... Meni je jasno, da ne bi bilo zabune... ;)

na jednoj stranici za download možeš skinuti ovogodišnji festival "Pjesma i tambura" na dva CD-a. Vi se zovete "Slavonski valovi" tako da ti je to još jedan novi naziv...:D

Hrvoje 02-07-2007 22:25

Quote:

Originally Posted by zaim (Post 18962)
''Labudica'' ti dođe nešto kao prikolica bez stranica a koja se zakači za kamion a na njoj se mogu prevoziti razni priključni strojevi pa do kombajna,traktora,tenkova,ili recimo automobila.Ne znam da li sam uspio objasniti:bonk:

Kužim... :top: I mislio sam si da je neka vrsta prikolice...

Mi smo baš prošli vikend svirali na prikolici koju je vukao traktor... Fora je bilo nama koji smo sjedili, al' je basisti koji je stajao bilo nezgodno, pogotovo u zavojima, hehehe... :krez:

klas 02-07-2007 22:30

i sjetio sam se baš jedne svirke kad je kod nas u osijeku bila prezentacija svatova...ovih modernih danas sa limuzinom i svim time i onih starih sa kočijom.....
...mi smo išli prvi u kočiji svirali po cijelom gradu,al doslovno po cijelom....lljudi onak u čudu gledaju šta je to prvo konji ,pa onda limuzina od 7-8 metara....
....kasnije su nas ljudi prepoznali po tome i vikali vidi onih što se konjima vozaju po gradu i sviraju........

saky 02-07-2007 23:03

Hrvoje, ovo sa klapom je prejako :) a i opcenito se moze iz vaseg imena svasta izvadit :krez:

Hrvoje 02-07-2007 23:10

Quote:

Originally Posted by kojot (Post 18967)
na jednoj stranici za download možeš skinuti ovogodišnji festival "Pjesma i tambura" na dva CD-a. Vi se zovete "Slavonski valovi" tako da ti je to još jedan novi naziv...:D

Pa majku mu dokle više tako... :bonk: :krez: Tko nas je sad prekrstio... :( Na coveru CD-a piše točno, znači neki disleksičar... :krez:

EDIT: Izgleda da bu se proširilo ovo "Slavonski valovi" - http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...pretraga&meta= :rolleyes:

Moral bum se registrirat na onaj forum i napisat ispravak netočnog navoda... :bonk:

_maestro_ 02-07-2007 23:25

kao što saky kaže, dobro je dok još niste prozvani slavonskim volovima. :bonk:

jaksa 02-07-2007 23:28

Ima ja jednu kudovsku pričicu...malo je OT

Kad smo bili gosti Tavankutskog ansambla "Matija Gubec", u Somboru su nas najavili, kao FA Estentin iz Zagreba....
Možda ne izgleda smiješno, al ja se još uvijek nasmijem kad se sjetim izgovora voditeljice programa, i naglaska...ESTenTin :krez: :krez:

_maestro_ 02-07-2007 23:32

estam-tin hihihi

saky 02-07-2007 23:44

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 18991)
kao što saky kaže, dobro je dok još niste prozvani slavonskim volovima. :bonk:

pa tako ih mi od milja zovemo :)

zagorec 007 05-07-2007 07:41

Bio prije jedno dva weekenda u Zaboku koncert na otvorenom pod nazivom "Zvijezde pod zvijezdama"! Nastupali Slavonske lole i Podvinčani(za one koji neznaju, to su oni koji su u originalu snimili "Kad procvatu jabuke")! Sviraju tako Podvinčani, pa Lole, pa Podvinčani, pa Lole i u jednom trenutku Darko Ergotić (frontmen Lola) poziva na pozornicu Podvinčane da zajedno odsviraju "zajedničku" pjesmu, već spomenutu "Kad procvatu jabuke"! Budući da to nije bilo unaprijed predviđeno nije bilo mikrofona za basistu Podvinčana i njegov bas, tako da je on svirao na "playback".(ja sam stajao 20 cm od pozornice, i to sa strane, tako da sam vidio svaku muhu na njihovim tamburama!) Da nebi basista Podvinčana bio zakinut, basista od Lola mu usred pjesme predloži da se malo zamjene za bajsove, i tu nastaje problem: ovaj primi taj bas koji je "prištekan" na razglas, ali taj bas nije G-štim ko njegov, a on to nije znao! Jaoooo! Niti jedan jedini ton nije pogodio na basu! Svirači se smiju, većina publike ne kuži, a ovaj se crveni!:angry: Svirao je nekih 30-40 sekundi i opet su se zamijenili, pa je svako opet svirao svojeg! Čovjek od šoka nije mogao doći k sebi: Zna da svira D-dur, a čuje da ustvari ne svira D-dur,a sve ide preko razglasa, u publici 500 ljudi!! Ha, ha!

saky 05-07-2007 07:51

pravi glazbenik, nema sta :) bog te mazo, pa brijem da bi jabuke odsvirao na ukuleleu..uff..

Hrvoje 05-07-2007 09:02

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19282)
...ovaj primi taj bas koji je "prištekan" na razglas, ali taj bas nije G-štim ko njegov, a on to nije znao! Jaoooo! Niti jedan jedini ton nije pogodio na basu! Svirači se smiju, većina publike ne kuži, a ovaj se crveni!:angry: Svirao je nekih 30-40 sekundi i opet su se zamijenili, pa je svako opet svirao svojeg! Čovjek od šoka nije mogao doći k sebi: Zna da svira D-dur, a čuje da ustvari ne svira D-dur,a sve ide preko razglasa, u publici 500 ljudi!! Ha, ha!

Joj, joj... A baš smo u Lisinskom prije nastupa bili u istoj sobi s Podvinčanima pa smo onak malo neobavezno pričali i sviruckali - dopala im se moja kontra i pitali su koji je štim pa sam rek'o da je E i da smo mi u bendu na A-E štimu i da tak sviraju Slavonci... Očito basist nije to čul ili obraćal pažnju... Ček' malo ili je to bilo poslije, koncert u Lisinskom je bil 28.6.

A kod tih "Jabuka" mi je malo čudno da u originalu ide iz E-dura (pošto je ritam sekcija D-G)... Zapravo bi basisti bilo još jednostavnije to odsvirat na A-basu da je znao... Samo fraj... :ples: :bonk:

zagorec 007 05-07-2007 09:28

Mislim da je to bilo 21.6. Pa lakše mu je, samo nije bil spreman na tu situaciju, nije se nadal...:top:

zaim 05-07-2007 11:16

A kako je mogao lupat pola minute i ne skužit da lupa falš?Pa gdje je tu sluh?Ili je možda bila tolika buka a monitor nije radio:bonk:

Ma ja ipak mislim da ga je ''smandrljala'' gadna trema:krez:

Hrvoje 05-07-2007 11:22

A kak se nitko ne pita kaj je u to vrijeme sviral basist Lola na G-basu... Možda je i on falšal, al' se nije čulo... :krez: :bonk:

zaim 05-07-2007 11:25

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 19303)
A kak se nitko ne pita kaj je u to vrijeme sviral basist Lola na G-basu... Možda je i on falšal, al' se nije čulo... :krez: :bonk:

Ma možda je ovaj berdaš iz Podvinčana jedini bio u pravom duru a ovi iz ''Lola'' su fuljali:D Oriđiđi je ipak oriđiđi:top:

zagorec 007 05-07-2007 12:02

Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke (nisu ko Škoro i slični koji dođu, otpjevaju sat vremena na playback i odu), do toga kolko su oni jednostavni, pristupačni, ležerni ljudi!
:top: :top: :top:

Hrvoje 05-07-2007 12:05

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19309)
Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke (nisu ko Škoro i slični koji dođu, otpjevaju sat vremena na playback i odu), do toga kolko su oni jednostavni, pristupačni, ležerni ljudi!
:top: :top: :top:

Pa ja sam se samo šalio... Znam da Lole nikad ne fulaju. Oni su SAVRŠENI! :top:

primas1 05-07-2007 13:43

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19309)
Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke
:top: :top: :top:

...svatko ima svoje mišljenje...., a to ne mora značiti da je neke tak kak netko misli, pogotovo kaj se tiče lola...:top:

zagorec 007 09-07-2007 10:29

Quote:

Originally Posted by primas1 (Post 19323)
...svatko ima svoje mišljenje...., a to ne mora značiti da je neke tak kak netko misli, pogotovo kaj se tiče lola...:top:

:pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak:

primas1 09-07-2007 14:01

hvala,....hvala

Hrvoje 09-07-2007 15:01

Ne znam jel' ovo spada u "smiješnu" ili "frustrirajuću stranu svirke", vezano je, naravno, za tonmajstore... Tamburaši i tonmajstori nikako da nađu zajednički jezik... Nedavno na festivalu "Pjesma i tambura" u Oroslavju trebali smo početi jednu pjesmu samo ja i primaš (takav imamo uvod), a primaš je dal znak dok se još nije skroz utišal pljesak u dvorani, a tonmajstor je "pametno" odlučio da nas smanji dok se štimamo i tek poslije da nas pojača kad vidi da smo spremni. Očito je krivo procijenio situaciju jer smo nas dvojica počeli svirati, al' nas je tek na polovici drugog takta pojačal... A baš smo pazili i uvježbali da dobro počnemo... :rolleyes: :bonk: Uzalud nam trud, svirači...

Btw, ak nekog zanima koja je to pjesma i kak zvuči uvod... To je "Čežnja", pjevačica je Iva Ranogajec - možete tu čuti -> http://www.myspace.com/savskivalovi Nadam se da moderatori ovo već drugo reklamiranje našeg novog myspace accounta neće okarakterizirati kao spamanje... :D

Miha 09-07-2007 15:12

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 19533)
Ne znam jel' ovo spada u "smiješnu" ili "frustrirajuću stranu svirke", vezano je, naravno, za tonmajstore... Tamburaši i tonmajstori nikako da nađu zajednički jezik... Nedavno na festivalu "Pjesma i tambura" u Oroslavju trebali smo početi jednu pjesmu samo ja i primaš (takav imamo uvod), a primaš je dal znak dok se još nije skroz utišal pljesak u dvorani, a tonmajstor je "pametno" odlučio da nas smanji dok se štimamo i tek poslije da nas pojača kad vidi da smo spremni. Očito je krivo procijenio situaciju jer smo nas dvojica počeli svirati, al' nas je tek na polovici drugog takta pojačal... A baš smo pazili i uvježbali da dobro počnemo... :rolleyes: :bonk: Uzalud nam trud, svirači...

Btw, ak nekog zanima koja je to pjesma i kak zvuči uvod... To je "Čežnja", pjevačica je Iva Ranogajec - možete tu čuti -> http://www.myspace.com/savskivalovi Nadam se da moderatori ovo već drugo reklamiranje našeg novog myspace accounta neće okarakterizirati kao spamanje... :D

:spam: He he, šalim se.
Taj ton "majstor" je poznat po tome da nemre niš narihtati. Ne radi se tu samo o tamburama nego i druge instrumente nezna narihtati. Govorim iz vlastitog iskustva. A zake nezna - jer nema sluha.
Po meni bi ton majstor trebal biti ne samo tehnički nego i glazbeno školovan.

MaRu 09-07-2007 18:02

Pa naravno! U njemackoj je jako tesko poloziti prijemni ispit da mozes to studirat. Zbog muzike: 8-glasan melodija-diktat itd...
I to mora bit!

Becar 09-07-2007 22:08

Quote:

Originally Posted by Miha (Post 19534)
Taj ton "majstor" je poznat po tome da nemre niš narihtati. Ne radi se tu samo o tamburama nego i druge instrumente nezna narihtati. Govorim iz vlastitog iskustva. A zake nezna - jer nema sluha.
Po meni bi ton majstor trebal biti ne samo tehnički nego i glazbeno školovan.

hmmm neznam bas da si u pravu... npr na tamburaskoj noci u samoburu je bio takvo ozvucenje da je to nevjerovatno... ja kad sam se popeo na binu i kad smo poceli svirat osto sam paf... na ogromnoj otvorenoj bini sa sve cetri strane (i jos je puho vjetar u leda), nas je 11 sviraca i razmak izmedu mene (1. brac) i 1. primasice kad stanemo u polukrug je oko 5 - 5,5m a ja sam ju cuo koda mi svira pokraj uha isto kao i sve ostale... na bini je bilo 10-ak monitora cak je 4 (da ljevo dva desno) bila na vrhu bine i bili su usmjereni prema dolej tj nama... ono sto hocu rec je to da smo se na ogromnoj bini svi medusobnu culi koda sviramo u zatvorenoj prostorijici 4X4m... a da negovorim kako se sve to ljepo culo u publici... i kad mi sviramo Soic uvijek stoji pored ton majstora i govori mu sta da podigne sta da spusti tj kako da narihta sve to skupa... a taj put nije ni stigo reagirat lik je vec to bio napravio! i po meni taj lik zasluzuje ime "Ton majstor"! :top:

Miha 10-07-2007 00:02

Quote:

Originally Posted by Becar (Post 19578)
hmmm neznam bas da si u pravu... npr na tamburaskoj noci u samoburu je bio takvo ozvucenje da je to nevjerovatno...

Ne znam ko je bio tonac u Samoboru. Ja sam govorio o jednom specifičnom slučaju.

zagorec 007 10-07-2007 08:35

Nisam obraćal pažnju na to tko je u Oroslavju bil "tonmajstor"! Da nije možda onaj debeli dedek s naočalama?

Becar 10-07-2007 16:17

aaaa sry Miha tek sad vidim da pise "Taj ton majstor..." :top:

Hrvoje 11-05-2008 07:11

Ovo je zgodna tema, a evo već skoro godinu dana zaboravljena...

Imam par friških anegdotica.

Neki dan (radni dan) imali smo svirku za neku firmicu i ja sam direktno s posla išao na svirku i zamolio da mi dečki uzmu kontru. Dođemo na svirke i vele oni meni da nema kontre, ja sam mislio da me zajebavaju, a ono stvarno zaboravili. I onda smo preštimali jedan basprim na kontru, basprimaš otiš'o u Zaprešić po svoju kontru (kod mene nije bilo nikog doma, sad kad se sjetim, mog'o sam mu dat ključ od kuće...), a mi smo prvi set odsvirali u konfiguraciji basprim, harmonika, basprim preštiman na kontru i bas. :bonk:

Situacija druga - jučer, ja lijepo obuko jednu od naših garnitura košulja u kojoj prevladava BIJELA boja, doš'o s posla taksijem u restoran i čekam koljege i kad se oni pojave, ali u CRNIM košuljama. Ups! :o Jbg, jučer su trebale bit crne, a danas ove, recimo, bijele. Ja sam malo zamijenio stvari.

I tako... Ajmo oživit ovu temu, siguran sam da je u zadnjih godinu dana bilo zanimljivih stvari i u vašim bendovima.

DUGI 11-05-2008 10:56

štrom
 
Jucer dodemo na pratnju i izleti tata od mladenca te veli "decki dole kod kuce vam je produzni kabel tak da imate struju ,na sve smo mislili" ........

Pukli smo od cera:krez: :krez: :krez: :krez: :krez: :krez:

Sandra 16-05-2008 07:59

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 4245)
Evo jedna situacija koja se često (ako ne uvijek) događa na gaži kada zaboravim tekst, u očajničkom vapaju za pomoć pogledam nekog od kolega iz benda (sa znakom upitnika u očima :D ) i onda redovito kao "pomoć" kolega ili ponovi kiticu koju sam već otpjevao ili krene na zadnju (najčešće blokiram kod druge kitice). :bonk: Ne znam na koji način funkcionira "tamburaški mozak", ali ovo je definitivno tema za dublje znanstveno istraživanje. Opcija kada ide 1. pa 3. kitica je ok, jer se najčešće sjetim 2. pa je ubacim, ali 1. 1. je malo glupo, ljudi skuže... :rolleyes:

He, he. I mi sa našim čika kontrom imamo isti problem. Ne sjećam se točno koje godine se popularizirala "Sve je ona meni", ali on još uvijek nakon prve strofe vapi za pomoći... Ostale pjesme da ne spominjemo. Ali nekad se i snađe pa otpjeva neke svoje tekstove.

jurica777 26-05-2008 07:54

Meni je bila zestoka fora na jednoj gazi. Pun bas para i onda dojde neki tip i potegne karticu kroz mjeh na harmonike.(zemi kolko oces veli onak tiho)....Smijeh

Za mackare nam je harmonikas igral "Kraj jezera" i odjemput ga nema, ni njega, ni harmonike, ni glasa. Normalno opal je covek u kanalizaciju...

Jen tip nam je v bas hitil onih 1000kn od METRO-a

IMA TOGA

Mislav 26-05-2008 16:38

Domaca rijec
 
Quote:

Originally Posted by jurica777 (Post 43895)

Jen tip nam je v bas hitil


Svaka cast majstore:top: :top: :top:

DUGI 26-05-2008 23:13

Quote:

Originally Posted by jurica777 (Post 43895)
Meni je bila zestoka fora na jednoj gazi. Pun bas para i onda dojde neki tip i potegne karticu kroz mjeh na harmonike.(zemi kolko oces veli onak tiho)....Smijeh

Za mackare nam je harmonikas igral "Kraj jezera" i odjemput ga nema, ni njega, ni harmonike, ni glasa. Normalno opal je covek u kanalizaciju...

Jen tip nam je v bas hitil onih 1000kn od METRO-a

IMA TOGA

nama su davali kupone od konzuma 500kn

Hrvoje 11-06-2008 11:53

Sviramo mi tako prošli tjedan na Radio Ivancu, ide live emisija i u jednom trenutku se, valjda, basprimaš prejako naslonio na nekakav metalni poklopac/vrata iza kojih su osigurači i te stvari te se ta vrata stropoštaju na pod, al' mi smo i dalje prašili iako su se voditeljica, tonac u režiji, a i neki od nas smijali... Inače, svirali smo "Zagorski cug"... Na snimci se čuje da je nekaj zveknulo. :krez:

preloka 09-08-2008 11:33

Jedan tamburaš je dao kapo na tla i svirao, jer je mislio da če nešto zaraditi. To je napravio usred jednog velikog grada. Iza njega bio je kombi koji vozi mentalno zaostale ljude...puno ljudi je počelo da se smije. A on je zaradio 50€ u 15 minuta.

Umjetnik 05-09-2008 19:29

Ova priča ne znam jel smiješna ili komična ali...
Kod nas u selu bio je jedan lik veliki frajer koji je mnoge cure...
I naravno bio je poznat da mu je alat ogroman
I jednom na svirci zaboravio zakopčat šlic
I počeo se mali lagano dizat i izašo van
A žene u publici zaprepaštene a muški se smiju:bonk:
Ne znam kad me je tako sramota bilo a kak je tek njemu bilo:D

IvanZU 05-09-2008 19:32

....da nisi ti iz Drenovaca.....:krez:

Umjetnik 05-09-2008 21:06

Nisam iz drenovaca iz Darde sam

tamish 06-06-2009 08:13

Top-lista najgorih načina da se naruči pesma
 
sa bloga....

http://koturalo-balo.blogspot.com/20...-se-narui.html

DUGI 06-06-2009 09:46

ramudavala
"ja sam Jovicu, šarala, varala,
šećera mu davala"

Koja ti to rijec ramudavala???:krez:

VeljoSB 06-06-2009 10:33

možda smiješno, morda ne
 
Bez puno opisivanja, samo u kratkim crtama:

na pauzi

-svirači jeste za kavu:bonk:
-svirači jel hoće netko sladoleda

za vrijeme sviranja

-uvijek se nađe netko tko satima stoji ispred bine pijan ko letva i bulji u nas i pokušava nam nešto reći al mu baš i ne ide :krez:
-jel može neka od Brene,
- -II- Shakire, JLo... :krez::krez::krez:

-na sahrani sviramo "Kad procvatu u proljeće jabuke" (zadnja želja), u okupljenom mnoštvu pojedinci cupkaju nogom u ritmu a samo jadna mater plače, a ludi KAMERMAN koji je snimao razmiče ljude oko sebe ne bi li snimio
plač i lelek...:bonk:

-pa brkanje strofa u pjesmi, 1. 3. 2. 4. :D
-pa iznenadno štucanje nakon hladnog piva izravno u mikrofon
-bogaranje i pičkaranje iz nepoznatih razloga :)

i još 100tinu sličnih situacija i pojava

ne može biti ne zanimljivo, to nikako :D

garavi gez 07-06-2009 10:42

Merak
 
:D ... štucanje nakon hladnog piva izravno u mikrofon...:krez:
Ah meraka...

eXeR 08-06-2009 18:03

meni fora kad sviro s kudom na nastupu, i ispadne mi trzalica , i upadne medju daske :D

Hrvoje 19-09-2009 00:01

Evo jednog zajeba koji mi se danas dogodio (tj. sad je već jučer)... Dođemo svirat pratnju, otvorim kofer, a umjesto kontre - gitara, klasična, s najlonskim žicama i bez remena... :rolleyes: A kak i zakaj se to dogodilo... Jer sam bio lijen. Na jednu probu pred par dana sam furo đitru i kontru (na koncertu ću na nekim stvarima svirat jedno, a na nekim drugo) i kad sam se pakiro doma, zamijenio sam kontru i gitaru (gitara je bila u futroli, kontra u koferu, a ja zamijenio i rek'o - k'o ga jebe, ne da mi se sad mijenjat). I lijepo zaboravio ja da je gitara u koferu pa je došlo do događaja iz druge rečenice ovog posta. I sad me lijepo boli lijevi biceps od držanja gitare. Na početku je bilo ok, al' nakon par sati me već počela bolit ruka pa me nažuljo kažiprst lijeve ruke, al' dobro... Ljudi nisu ni skužili da je nekaj čudno, njima su to sve gitare tak i onak... :bonk:

EDIT: E, da, a bilo je i smiješno na toj istoj pratnji kad je neka cura iz zajebancija rekla da sviramo "Poker face" od Lady GaGe i iznenadila se kad sam počeo svirat i pjevat, a onda su ona i njena ekipa isto pjevali... :krez: "Can't read mine, can't read mine, no, you can't read my poker face...." :krez:

Evil Dick 19-09-2009 04:52

Hvala hrvač što si ovo podijelio s nama, to je bilo zbilja lijepo i neprocjenjivo iskustvo.. sad ću ljepše zaspati... :gita: :dance: :surrender:

tamburix 19-09-2009 12:08

Quote:

Originally Posted by Evil Dick (Post 73980)
Hvala hrvač što si ovo podijelio s nama, to je bilo zbilja lijepo i neprocjenjivo iskustvo.. sad ću ljepše zaspati... :gita: :dance: :surrender:

Kad dođeš izmrcvaren s gaže u 5,52 nemo'š ni očekivat da će ti bit smješno :D Ajd pusti čoveka... :top:

Meni je bolji Veljin "štos" gdje su svirače nudili kavom i sladoledom!? :zbunj:

D.D. 30-10-2009 14:25

Moram ovo napisat .....
 
Ovo se desilo mom starijem frendu davno prije, on kao glavni akter priče sad ima oko 55.g a onda je imao 16+. Uglavnom priča ide ovako. Bio on sav nadobudan svirački, skužio par akorda koje se u to vrijeme "nije" sviralo baš, onako seoska muzika, i sad on s takvom starijom ekipom na svirci, a ta starija ekipa normalno svira samo čiste akorde. Naravno tambure su bile G štim.

I sad njega hebe što kontraš "ne čuje" te akorde što ih je on skužio, .... i sad pjesma krene, ........on neizdrži, okrene se prema kontrašu i počne ovom :lekcija:

"A mol"
Kontraš ga pogleda, ali ništa ...


"D mol"
Opet pogleda, malo smrkne ali nastavi dalje ....


"G sedam"
Ovaj se nije ni okrenio. ....

I sad pjesma stane, a kontraš se okrene prema tom mom frendu i počne:

"Čuj ti mali, pi**a ti materina, ja sam na DE FRAJ i A ŠTOP dvije kuče sagradio a ti tu mene jebeš sa kojekakvim mol sedam pizdarijama ... :lol: :lol2:

Ovo d fraj i a štop mi je najjače.
Da vi''š kak je zašutio ....

tamburix 30-10-2009 15:03

Da, ti molovi su neka novija izmišljotina.... kod nas se i Jesenje lišće nekad sviralo normalno, samo s durovima :D

DUGI 30-10-2009 16:08

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 75393)
Da, ti molovi su neka novija izmišljotina.... kod nas se i Jesenje lišće nekad sviralo normalno, samo s durovima :D

M sviramo samo iz durova , mol nam je nekak tužan!:sad:

bugarchina 06-11-2009 00:22

...nakon dugog psihickog gazenja svoje cure moj bubnjar sa gitarom u ruci njoj--evo evo vidis,teras me da samo molove sviram hehehe
:)

tihoos 06-11-2009 06:52

pa, da. i dimove su izmislili negdi sedamdesetih.

Zlajo 06-11-2009 07:34

Quote:

Originally Posted by tihoos (Post 75686)
pa, da. i dimove su izmislili negdi sedamdesetih.

Mala korekcija...
Najveće korištenje dimova zamijećeno je kod djece cvijeća (znači nešto ranije)... :krez:

nmajzec 16-12-2009 14:22

Quote:

Originally Posted by DUGI (Post 75397)
M sviramo samo iz durova , mol nam je nekak tužan!:sad:

A mi smo još nepredniji...da se ne mučimo s dimovima, lijepo smo kupili dim-mašinu....:bonk:

bando 12-09-2010 19:04

Eto šta sam doživio - sviramo mi za 4 čovjeka, restoran zatvoren za ostale goste... I nakon nekog vremena dolaze dvije starije dame, koje su oni unajmili da im tako malo prave društvo :D I sad jedan od te četvorice kaže dečki ajmo bećarac! I mi počnemo, prvo lijepo kulturno a onda viknu oni: "ajmo sad ove malo žešće!". I naravno kako to već ide, u bećarcima nema šta se ne spominje, kad nakon par komada se diže jedna od te dvije dame i viče da stanemo, da je to strašno kakve su to prostote i da promijenimo pjesmu - recimo nešto od Thompsona...
Cijela svirka je trajala nekih 3 sata, jer su onda dvojica gospode otišli s dvije dame i rekli nama: "Dečki ne trebate više svirat, mi sad malo idemo odmoriti gore u sobe :krez:"

Ali eto, da su i kurvama bećarci prosti :krez:

_maestro_ 12-09-2010 22:25

Quote:

Originally Posted by bando (Post 88466)
... jer su onda dvojica gospode otišli s dvije dame i rekli nama: "Dečki ne trebate više svirat, mi sad malo idemo odmoriti gore u sobe :krez:"

...što bi kićo rekao:
dame koje se oblače na kredit, a skidaju se za gotov novac. :krez:

Hrvoje 19-09-2010 17:36

Sviramo jučer svadbu neku na suho i negdi oko 3 u noći, lik naruči "Nesanicu" mi sviramo i okinem akord prije refrena i taman mi pukne žica i umjesto da otpjevam "Idi, idi, nesanice..." opsujem masno "Idi, idi, U PIČKU MATERINU!" (a moji kolege u smijeh), baš mrzim kad mi usred svirke pukne žica pa me nije previše diralo kaj su me svi čuli, al' ispostavilo se kasnije da je pukla prva žica koje je, realno, najmanje šteta (mislio sam da je 3.).

VeljoSB 19-09-2010 20:43

jesi glasao na onoj anketi treba li na kontri dvije prve ili samo jedna? :D

SBruno 19-09-2010 21:18

ruka junacka
 
djaba kad,terzijan-pero sokolovo osine po zicama,puknu one svakako:krez:

rossi 20-09-2010 16:56

smiješna strana svirke
 
Meni je recimo smiješno na svirci,između ostalog i kad ljudi naručuju pjesmu pa ne znaju naslov i onda kažu: " ma znaš onu,ma onu(pa pucketa prstom dok se pokušava sjetit,a ti gledaš zbunjeno s malim primjesima smijeha u njega),ma kak se zove?" i onda bubne: "Ko te ima ,ko te nema" :) i takve situacije između ostalog :D

imbro 20-09-2010 17:26

Moj bend j mješovit , imamo dvije violine, a drugom se violinisti u jednoj " fazi" obično pred jutro događa da nabije gudalo pod žice u žaru i zanosu tokom svirke:vio:

_maestro_ 21-09-2010 21:56

Quote:

Originally Posted by rossi (Post 88787)
Meni je recimo smiješno na svirci,između ostalog i kad ljudi naručuju pjesmu pa ne znaju naslov i onda kažu: " ma znaš onu,ma onu(pa pucketa prstom dok se pokušava sjetit,a ti gledaš zbunjeno s malim primjesima smijeha u njega),ma kak se zove?" i onda bubne: "Ko te ima ,ko te nema" :) i takve situacije između ostalog :D

- znate l' vi onuuu... jao...
- koju?
- ma onu, jaaaoooo ne mogu se sad sjetiti... joooj
- pa reci neki stih, nešto iz pjesme
- ma jaaaoooo

i tako par puta lik zajauče, a svirci krenu
jao meni, majko moja stara, raspuklo se srce u bećara

rossi 21-09-2010 22:39

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 88824)
- znate l' vi onuuu... jao...
- koju?
- ma onu, jaaaoooo ne mogu se sad sjetiti... joooj
- pa reci neki stih, nešto iz pjesme
- ma jaaaoooo

i tako par puta lik zajauče, a svirci krenu
jao meni, majko moja stara, raspuklo se srce u bećara


Hehe,točno :top:

Zlajo 22-09-2010 07:08

Jao
 
Joj, mene joj... Črleni je lajbek moj... :ples:

_maestro_ 07-10-2010 10:55

http://forum.tambura.com.hr/attachme...0&d=1286397369

potaknut ovom stranicom iz nečije pjesmarice sjetih se da sam i ja jednom s jednim bendom pjevao neke pjesme na grčkom, a tekst je bio napisan slično kao ovaj.
naravno da nitko nije znao o čemu to pjevamo :bonk: bilo je to interesantno iskustvo... neke dijelove smo samo mrmljali, jer ih nismo mogli skinuti. užas. :krez:

a u pjesmarici jedne druge ekipe sam našao upisano: ne može se uhvatiti seka, što kroz život kao dunav teče..."

odisej 07-10-2010 11:13

A ima i u jednom srpskom filmu scena kako na splavi trubači sviraju 'Banana boat' od Belafontea, a tekst napisan 'po Vuku' na ćirilici...

Ono što mi je najbolje je ovaj 42 u ćošku. 'A koliki vam je repertoar?'

Zlajo 07-10-2010 11:18

Quote:

Originally Posted by odisej (Post 89394)
Ono što mi je najbolje je ovaj 42 u ćošku. 'A koliki vam je repertoar?'

To nije redni broj u bilježnici sa stranim repertoarom, nije ni broj stack-file-a u karaokama, već vjerojatno oznaka za tempo na ritam mašini (brzina ev.)... Mog'o bi se kladit' u rajnglu bažula... :krez:

odisej 07-10-2010 11:22

...sa kobasicama?

Zlajo 30-11-2010 11:42

Poruka
 
Viđeno na jednoj svirci u jednom tenis klubu u ZG, poruka na vratima WC-a...

http://i51.tinypic.com/oaulvs.jpg

Hrvoje 30-11-2010 12:02

Haha, ja sam našao isto jedan zanimljiv natpis/upozorenju kad smo prije par godina išli svirat na Radio Ivanec. Glasio je kratko i jasno: "Ne pišaj po podu!" Malo neobično da to treba napominjati, al' očito ima razlog, inače se to ne bi tamo pojavilo... :krez::bonk:

basprimasica 02-01-2012 16:29

da i ja nešto podjelim s vama jednu smiješnu i bolu priču :ples:
prije par tjedana sam svirala s dečkima na nekoj sjednici,skupštini koliko mi je to bilo zanimljivo nisam ni zapamtila :bonk:
i sad sviram ja prijateljev bas i dođe neki lik i pita mala el znaš ti svirat tu gitaru ja mu na to ništa,al bilo je već par dobrih kajli spremljeno :D
prošlo od tog 10,15 minuta,sviramo mi drmeš (ovaj put ja na braču) i neznam od kud se taj lik stvorio,al' kak sam se ja okrenula tak sam ja njega lupila u glavu glavom od brača i on je ležao na podu s krvavim nosom...
Rekla je moja ekipa ako vas neko izbezumi s nekom glupom izjavom o tamburama znate koga možete zvat :krez:

eXeR 02-01-2012 17:08

hahaha opasna si ti:D

SBruno 02-01-2012 17:22

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 101162)
hahaha opasna si ti:D

baš,da je muški kolega u pitanju,moglo bi biti:whip:,hehe,šteta što nema više tamburašica...

basprimasica 02-01-2012 18:21

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 101162)
hahaha opasna si ti:D

a nisam htjela namjerno,al' mi nije žao :rolleyes:

basprimasica 02-01-2012 18:24

Quote:

Originally Posted by SBruno (Post 101164)
baš,da je muški kolega u pitanju,moglo bi biti:whip:,hehe,šteta što nema više tamburašica...

a psovo mi je sve po redu,al' valjda se uplašio pa nije došlo do okršaja :D
hehe

VeljoSB 02-01-2012 19:32

Quote:

Originally Posted by basprimasica (Post 101166)
a psovo mi je sve po redu

da čujemo? :)

basprimasica 02-01-2012 19:42

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 101168)
da čujemo? :)

sigurna sam da već znaš kako to ide :P

Hrvoje 02-01-2012 23:03

Ma joj ti s tim gitaricama su opasni, ja uvijek moram paziti di su mi basprimaši i kak se okreću da me neko ne zvekne dok sviramo, hahaha... Ja sam par puta okinuo lagano po glavi s glavom kontre neke ljude, al' ništa strašno, to je tako kad se svira oko stola ljudima na uvce pa nek'o dobi i tamburom "po tamburi"... :krez:

basprimasica 03-01-2012 10:35

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 101175)
Ma joj ti s tim gitaricama su opasni, ja uvijek moram paziti di su mi basprimaši i kak se okreću da me neko ne zvekne dok sviramo, hahaha... Ja sam par puta okinuo lagano po glavi s glavom kontre neke ljude, al' ništa strašno, to je tako kad se svira oko stola ljudima na uvce pa nek'o dobi i tamburom "po tamburi"... :krez:

jooj ti basprimaši naajgori su :bonk: :bonk:

tihoos 06-01-2012 19:40

Čestitam ti. Ti si moj uzor i idol i napravila si ono što mnogi od nas žele ali se ne usuđuju i nema veze što je bilo slučajno. Uljepšala si mi dan i veče i godinu. Svaka ti čast.:top::D;)

basprimasica 06-01-2012 21:48

Quote:

Originally Posted by tihoos (Post 101274)
Čestitam ti. Ti si moj uzor i idol i napravila si ono što mnogi od nas žele ali se ne usuđuju i nema veze što je bilo slučajno. Uljepšala si mi dan i veče i godinu. Svaka ti čast.:top::D;)

Kolega neznam šta bi drugo rekla nego hvala ;)

tihoos 07-01-2012 19:21

kad ćete do nas pa da sviruckamo malo?

basprimasica 08-01-2012 13:10

Quote:

Originally Posted by tihoos (Post 101303)
kad ćete do nas pa da sviruckamo malo?

hmmm,teško pitanje :cool:
Ja sam poziv za Osijek dobila,a sad valjda će jednom svanuti taj dan :)

bando 12-05-2012 10:09



Svirali mi nedavno neke svatove pola pola sa električnim bendom, pa sam uspio uhvatiti koji kadar ovog talentiranog momka!

Mislav 13-05-2012 22:54

Quote:

Originally Posted by bando (Post 103857)


Svirali mi nedavno neke svatove pola pola sa električnim bendom, pa sam uspio uhvatiti koji kadar ovog talentiranog momka!

daj me nemoj :bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:
pa lik je na nekim teskim drogama:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Icp 14-05-2012 17:12

Lik je kraaaaalj :pljesak::pljesak::hail:

VeljoSB 19-05-2012 16:18

Quote:

Originally Posted by prima_007 (Post 103978)
mi se smijali pred jedno 200 ljudi ko konji :bonk::bonk::bonk:

Bez brige, vjerojatno vas nitko nije doživio... :)

prima_007 19-05-2012 20:34

I ja se nadam da nas nisu dozivjeli jer smo ispali kreteni pred ljudima :(


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 22:30 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.