Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

zOnZi 09-01-2007 22:57

Smiješna strana svirke
 
Evo, od dosade ne znam šta bi, pa sam ovaj svoj prvi thread odlučio posvetiti svim onim smiješnim situacijama za vrijeme nastupa, koncerta, gaže itd...Ako vam se desilo kad da primjerice porušite stalke za note prilikom silaska s bine i odete u kontra smjeru od ostatka orkestra :krez: :krez::krez:i tome slično, napišite...Baš me zanima, imam još puno takvih piz....koje sam napravio, ali evo za početak je ovo dovoljno...:bonk: :bonk:

Hrvoje 09-01-2007 23:10

Ma da? Ovo ti je prvi thread koji si pokrenuo?? Pa što si čekao do sada? A što se smiješne strane svirke tiče... Hm, ima raznih smiješnih događaja i dogodovština na koncertima i gažama... Sad naravno, ovisi što je kome smiješno i može se to podijeliti na više kategorija. Smiješne stvari (gluposti) koje izvode tamburaši i smiješne stvari (gluposti) koje izvode gosti... Jer kad ih opije pjesma i alkohol i jedni i drugi mogu izvoditi svakakve stvari...

Recimo, jedan čovjek na našoj svirci se ponašao "zanimljivo" kad se napio... Obično nas ljudi grle, deru nam se na uho, razbijaju čaše - uglavnom, ne baš previše smiješno - ali ovaj lik je nalazio zadovoljstvo u lupanju lustera koji se njihao i to mu je pričinjavalo veliku sreću... Mi smo se odmakli na sigurnu udaljenost i smijali se kako čovjek radi budalu od sebe... To je sad ono, ne znaš dal' da se smiješ il' plačeš... :( :D

Teško da je naći nešto jednoznačno smiješno... Možda je smiješno kako je jedan primaš jednom na jednu "ho-ruk" na brzinu gažu zaboravio ponijeti jednu sitnicu - prim! :D A jedne vruće ljetne večeri na jednom jadranskom otoku neke mlade tamburaše uhvatio je umor od silne svirke i pića pa su malo odspavali na toplom asfaltu - to su bili tzv. "ležeći tamburaši" :D (sad nam je to simpatično kad se sjetimo, al' da je naletio auto bilo bi tragično) i tako... Toliko od mene zasad...

Smiješne situacije u kojima sam ja glavni lik sam naveo na "forama i fazonima" - najčešće je to neki lapsus u tekstu...

zOnZi 09-01-2007 23:35

Quote:

Originally Posted by Hrvoje
Recimo, jedan čovjek na našoj svirci se ponašao "zanimljivo" kad se napio... Obično nas ljudi grle, deru nam se na uho, razbijaju čaše - uglavnom, ne baš previše smiješno - ali ovaj lik je nalazio zadovoljstvo u lupanju lustera koji se njihao i to mu je pričinjavalo veliku sreću... Mi smo se odmakli na sigurnu udaljenost i smijali se kako čovjek radi budalu od sebe... To je sad ono, ne znaš dal' da se smiješ il' plačeš... :( :D

A to su standardi, takvih situacija ima koliko hoćeš...Jednom prilikom smo svirali na snimanju emisije ( zna se koje :D ) prateći jednog pjevača...Penjali smo se na binu, svirka je bila u dvorani, i kad smo počeli svirat skužili smo da nema pjevača...I sviramo mi instrumentalni uvod, i pjevača i dalje nema na bini, i uvod se polako bliži kraju pjevača i dalje nema...Lagano znoj, ne možeš vjerovat, pa gdje je...U tom trenutku čovjek u narodnoj nošnji doslovno utrči na binu i u onom trku točno upadne kad je trebalo i pobere aplauz cijele dvorane. Poslije ga pitamo šta je bilo? Kaže da mu nisu dali mikrofon pa je na kraju oteo mikrofon voditeljici koja se spustila sa bine i uletio poput vjetra:D :D :D

Ivso 09-01-2007 23:45

e da
 
Ima već godina dana, taj dan smo imali dvije svirke : u dugom selu popodne i navece doma u vrbovcu u lokalnoj birtiji .. I ova prva gaza se malo oduzila tak da je nastala mala stiska s vremenom ali smo ipak stigli na vrijeme ..
Odmah mi gore na "binu" ,krećemo svirat . I onda tek kolega primjeti da mu je kontra nekim slučajem ostala u Dugom Selu :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

Hrvoje 09-01-2007 23:52

Evo i naša jedna "zgoda" s kašnjenjem na svirku, u ovom slučaju nastup jednog KUD-a za koji smo tada svirali... Fakat smo se žurili i htjeli stići na vrijeme (imali smo prije neku gažu ili pratnju), ali smo se pogubili po međimurskim selima (ne znam di je bio nastup, mislim Đelekovec) i Dolinar je popizdio, više nije mogao čekati i krenuo on s harmonikom cijelu koreografiju kad evo nas... Uletavamo na stage jedan po jedan bacamo jakne na pozornicu, vadimo tambure iz futrola... Neki ni trzalicu nisu našli pa je uskočio Siniša Cmrk i izvukao od lokalnih tamburaša neku "plastičnjaču" i dao mom basprimašu... Bilo je legendarno, ono jedan po jedan se uključuje u svirku, a publika je odlično prihvatila taj spontani "show" i pljeskom popratila naš dolazak. Poslije nas je Dolinar opral pred publikom i ostavil nas da se iskupimo sa solo nastupom... Mislim da mi je to jedan od najdražih nastupa i jedna od najsrdačnijih i najzahvalnijih publika (pljeskali su baš di treba, pogotovo u "Gajdaškom" kad krene onaj brzi dio :D ).

zOnZi 10-01-2007 00:11

Jednu zanimljivu priču ispričao mi je jedan prijatelj inače gitarista...Na jednom koncertu nastupala je cijela klasa gitarista...Uglavnom, jedan od njih je svirao nešto od Bacha ako se ne varam...I odsvirao majstor to..., i nakon svirke mu profesor kaže: Sad kad svi završe sa svirkom ti idi ponovno na stage i opet to odsviraj...I ovaj onako poluzbunjen popne se ponovno i odsvira Bacha...Kad je sve završilo pita učenik profesora: Pa dobro zašto sam morao dva puta svirati jedno te isto??? A prof. će na to: E gledaj, kad si prvi put to odsvirao siroti Bach se okrenuo u grobu, pa sam te poslao gore da to ponovno odsviraš i vratiš ga u početni položaj:krez: :krez: , malo zvuči crnjak al :D :D

profesor 10-01-2007 10:43

Da se i ja priključim ovim "zaboravljačima" tambura. Jednom na drugu svirku u danu zaboravih ponijeti kontru i sva basprima jer ostadoše u mome autu koji nema kuku, a trebao nam je razglas i prikolica, pa smo se preselili u drugi. Sreća pa sam sebi mijenjao žicu i svoje izvadio iz auta.:ples:


U sadašnjem bendu svi smo ponijeli odjeću za gažu u Zg osim kolege koji je zaboravio crne hlače pa je svirao u plavima što savršeno idu uz čizme, košulje i prsluke koje nosimo. Stajao je cijelo vrijeme iza stola.:bonk: :bonk:

Trisha 10-01-2007 12:46

uf ... tema ko stvorena za mene ... ne jednom sam se nasmijala na mikrofon ne kužeći da je već upaljen ... pa su mi na otvorenim pozornicama letjele note ... pa mi se neki ogromni leptir zaletavao u glavu .... uf ... ne mogu se svega ni sjetit ... al sam se sjetila sad prošlogodnišnjeg božićnog koncerta, u Križevcima, svirao moj orkestar i Križevački i puhači ... i još puno ljudi, i svi smo cijelo vrijeme bili na pozornici (svirali po dvoranama) ... i kad je došo red na nas, naš kapelnik je stao pred nas i pokazivao nam rukama da budemo glasni, a moja draga kolegica iz benda, kontrašica, je to shvatila kao poziv da se dignemo i ona, ni pet ni šest, hopa, diže se, sama, pred bar 2 tisuće ljudi .... i nakon par sekundi smo se i mi podizali onda, šta sad :)
ma, ima tih priča bezbroj .. ko bi se svega i sjetio

_maestro_ 10-01-2007 17:14

čitajući ove postove i situacije moram spomenuti jednog svirača koji više nije s nama, nažalost je poginuo u bizarnoj prometnoj nesreći. zvao se igor rubeša, zvali smo ga rubi i bio je jedan od najdražih likova koje sam upoznao svirajući.
svirati s njim je bilo posebno iskustvo. ne zbog sviranja koje je strogo gledano bilo prilično skromno i loše, onako s 3 harme, 2 glasa i tako to; nego zbog atmosfere koju je taj čovjek znao napraviti na svakoj svirci.

s rubijem bih se uvijek, bez straha mogao upustiti u svaku svirku i nastup, jer je to na kraju uvijek ispadao takav rusvaj i tulum, tako dobra atmosfera i konačni dojam nakon sviranja da bi samo sviranje u cijeloj priči ispalo nešto sporedno, usputno.
čovjek je stvarno bio genijalac, potpuno neopterećen nekim stvarima oje nas ostale muče i žuljaju.
spominjem samo njegov bas kojemu je falila 1/4 glasnjače (!), a ostatak bio omotan ljepljivom trakom na kojoj je pisalo termotehnika, da se ne raspadne. ili jednomjesečnu svirku na murteru koju smo odradili u bijelim hlačama i narandžastim majicama, smješteni u nekoj nedovršenoj vikendici punoj prašine. jasno je da su nakon par dana te bijele hlače počele mijenjati nijanse prema smeđosivoj boji, najprije oko džepova i pregiba na koljenima... na kraju smo svirali u prljavim hlačama i narandžastim majicama. btw. prilično teško mi je bilo u to vrijeme u zagrebu naći narandžastu majicu, a da u njoj ne izgledam previše feminiziran... :krez:

BAJA 11-01-2007 13:13

Ha ha ha Malo čitam postove i čineme mi se uredu i jebački smiješni!
Mislio sam da je zaboravljenje tambura moguće samo kod mog frenda, ali vidim da nije jedini! Mi išli sa kud-om na neku turnejicu na murter i lik zaboravi tamburu:bonk: :bonk:

Mi imamo foru kad nam dođe neko u zamjenu samo se u sred svirke odmaknut od njega, da izgleda kao da smrdi:D

_maestro_ 11-01-2007 15:50

vidi,vidi. i ja sam jednom krenuo na murter na svirku i kad sam izašao na autoput prema karlovcu sam shvatio da nemem tamburu.
tako je opis puta izgledao: zagreb-jastrbarsko-zagreb-karlovac-otok murter.
edit: glavno da sam imao narandžastu macho-majicu i bele pantalone... :krez:

neke od jačih izvedbi na murteru su bile troglasno lajanje melodije jingle bells uz pratnju basa i kontre, poznata kokošja polka s kokodakanjem i rubijevo plesanje kazačoka sa svojim selotejpom omotanim basom kao plesnim partnerom...

zOnZi 11-01-2007 16:55

Heh, sad se sjetih svoje najnovije piz....Nakon koncerta 160 tamburaša, dkranjce, žiža ( basista ) i ja ganjali smo tramvaje po Zagrebu da dodjemo do hotela...I tako mi čekamo tramvaj na stanici i dolazi k nama neka bakica. Naravno da smo ju odmah priupitali koji tramvaj vozi u nama željenom smjeru. Bakica je nama sve fino ljubazno objasnila...ispalo je da i mi i ona idemo istim tramvajom...Uglavnom tramvaj je naišao,... ja sam se nešto zanio..., uletio u tramvaj, i kad je tramvaj krenuo... pljasss, gdje su note...S mukom sam gledao kako note "leže" na tramvajskoj stanici...Nikad ih više vidio nisam:sad: :krez:

Hrvoje 12-01-2007 16:01

Evo jedna situacija koja se često (ako ne uvijek) događa na gaži kada zaboravim tekst, u očajničkom vapaju za pomoć pogledam nekog od kolega iz benda (sa znakom upitnika u očima :D ) i onda redovito kao "pomoć" kolega ili ponovi kiticu koju sam već otpjevao ili krene na zadnju (najčešće blokiram kod druge kitice). :bonk: Ne znam na koji način funkcionira "tamburaški mozak", ali ovo je definitivno tema za dublje znanstveno istraživanje. Opcija kada ide 1. pa 3. kitica je ok, jer se najčešće sjetim 2. pa je ubacim, ali 1. 1. je malo glupo, ljudi skuže... :rolleyes:

Hrvoje 30-01-2007 22:13

Evo dugo nitko nije ništa napisao pa sam se sjetio smiješne situacije od prije neki tjedan u jednom zagrebačkom restoranu... Sviramo mi oko stola gdje je bilo neko mlađe društvo i vidjeli smo da je jedan dečko Dalmatinac i u pauzi između pjesama taj "bistri" dečko (poslije smo saznali da je s Brača) kaže - "Ja sam čuo da se jedna tambura zove brač... Jel' to brač (i upre prstom u bas)?"... :D :bonk: :rolleyes: A šta ćeš čovjek ne zna, pa smo ga onda educirali malo...

profesor 30-01-2007 22:51

Vjerojatno ste mu rekli da je.


Mene je na jednoj svirci tip pitao za čelo koja je to tambura, a čelista je stajao kraj harmonikaša. Pogodi šta sam odgovorio??

Hrvoje 30-01-2007 22:53

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 6595)
Vjerojatno ste mu rekli da je.

Ma neeee, mi smo dobri i ne zezamo ljude (osim ako nam nisu simpatični, ovaj dečko je bio ok).


Quote:

Originally Posted by profesor (Post 6595)
Mene je na jednoj svirci tip pitao za čelo koja je to tambura, a čelista je stajao kraj harmonikaša. Pogodi šta sam odgovorio??

:D :D :D

Refresh 06-02-2007 14:59

Quote:

Originally Posted by profesor (Post 4113)
U sadašnjem bendu svi smo ponijeli odjeću za gažu u Zg osim kolege koji je zaboravio crne hlače pa je svirao u plavima što savršeno idu uz čizme, košulje i prsluke koje nosimo. Stajao je cijelo vrijeme iza stola.:bonk: :bonk:

Profesore, profesore bit ces u kutu cijelu probu veceras :D :D :D

jaksa 06-02-2007 15:36

dalmatinac
 
Quote:

Originally Posted by Hrvoje
Sviramo mi oko stola gdje je bilo neko mlađe društvo i vidjeli smo da je jedan dečko Dalmatinac i u pauzi između pjesama taj "bistri" dečko

Jel ti to vrijeđaš dalmatince???:bonk: :angry: :krez:

Hrvoje 06-02-2007 15:43

Quote:

Originally Posted by jaksa (Post 7450)
Jel ti to vrijeđaš dalmatince???:bonk: :angry: :krez:


Ma neeeee, pa znaš mene... Više ti vrijeđaš Dalmatince kad ih pišeš malim slovom... :D :bonk:

A taj Bracanin je bio baš fora, nije čovjek kriv što ne zna koja je tambura brač, al' di baš zamijeni brač i bas...:krez:

stucz 06-02-2007 18:20

A pazi ovo...
 
Bil sma na svadbi na kojoj je gitarista prislonil gitaru na crkvu i presel se ispisati (valjda), dok se vratil trebalo je koracnicu svirati. Svi ga gledaju gde mu gitara, a on njih pita di mu je gitara? Ustanovilo se da mu je neko popalil gitaru i nije ju vise videl... :bonk: :bonk: :bonk: pazite di ostavljate instrumente ;)

Trisha 06-02-2007 18:32

..i di i kad idete obavljat nuždu ... :D

chico 09-02-2007 02:52

O.K. zaboraviš tamburu......ali mi kao trojka krenemo na gažu sa jednim autom,potpuno trijezni,ničim izazvani pređemo 20 km,popijemo cugu prije svirke.krenemo svirat i vidimo da su kontra i harmonika tu ali da smo zaboravili bas!!!!

BAJA 09-02-2007 11:26

Quote:

Originally Posted by chico (Post 7826)
O.K. zaboraviš tamburu......ali mi kao trojka krenemo na gažu sa jednim autom,potpuno trijezni,ničim izazvani pređemo 20 km,popijemo cugu prije svirke.krenemo svirat i vidimo da su kontra i harmonika tu ali da smo zaboravili bas!!!!

BAS?!!??:bonk: Aj k0ntru ili prim, ali bas? ovo još nisam čuo:krez: :D

_maestro_ 09-02-2007 11:35

kad sam svirkio sa sitnim satima, zaboravio sam dovesti bas na svirku.
svirali smo u zagrebu prethodnu svirku i bas je ostao kod mene u garaži, a dečki su otišli kući u novsku.
nakon par dana imali smo svirku u sisku na koju su dečki stigli iz novske, a ja iz zagreba sa svojom kontrom. tamo sam shvatio da mi nešto fali... :krez:
nije više bilo vremena da se vratim po bas, pa smo ga posudili iz sisačkog kud-a.
prošla mi je priča: "ahm, ja sam iz zagrebačkog igk, pa takva i takva stvar, znate..."
sisački kud se isto zove igk, pa su posudili bas zagrebačkom imenjaku. ;)

chico 09-02-2007 11:51

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 7828)
BAS?!!??:bonk: Aj k0ntru ili prim, ali bas? ovo još nisam čuo:krez: :D

pazi ovo;ništa nam nije falilo ni u autu,a išli smo sa golfom!!!!

chico 10-02-2007 15:47

VaŽno Upozorenje
 
Na dužoj turneji&gaži NIPOŠTO ne spavati sa Hedonistom u istom krevetu
..bili ste upozoreni......

hedonist 10-02-2007 15:52

Quote:

Originally Posted by chico (Post 7968)
Na dužoj turneji&gaži NIPOŠTO ne spavati sa Hedonistom u istom krevetu
..bili ste upozoreni......

Ma sta u krevetu,ni u istoj sobi se ne preporuca...:top:
Znas da ja imam tanak san i da se lako budim,a onda se svasta moze dogoditi hehe...

chico 11-02-2007 13:25

ti imaš lagani san????:bonk: :bonk: :bonk:
ja bi to prije nazvao erotskim mjesečarenjem uz pomoć C2H5OH:D
ali nema veze ,šetnja oko apartmana dobro mi je došla za vitku mi liniju....:krez:

_maestro_ 11-02-2007 17:58

evo, jedna pričica sa svirke... imena su prešućena.
svirao sam na moru s bendom koji je imao prilično jebežljivog primaša. taj mladić je skakao na sve što se micalo.
tako je palo koketiranje s jednom gospođom, njemicom i sve je bilo ok dok njezin muž nije nešto posumnjao. međutim, primaš je bio snalažljiv dečko i sumnjičavom mužu pokazao na basistinu ženu (komada :top: ) koja je došla u posjetu mužu na gaži, par dana na moru i tako to...
nijemac je odmjerio gospođu basiste i pristao na ponudu za zamjenu partnera.
primaš je odmah zbrisao negdje sa njemicom, a nijemac se nonšalantno dogegao do našeg stola, sjeo kraj gospoje-od-basa i diskretno krenuo u akciju... hehe... katastrofa. :krez:

kad je zagustilo, odveo sam dijete tog njemačkog para, dječaka od nekih 8-9 godina na sladoled, da ne gleda tatinu katastrofu i ne zapitkuje gdje je mama.

basista i primaš su poslije valjda riješili između sebe problem. :bonk: :bonk: :sad:

Ivso 20-02-2007 22:59

Nije sa svirke nego sa današnje probe. Ukratko , basist zapne za štok od vrata i puče glava na pola (basu); zapravo puko je onaj ukras na glavi... A najbolje , tom basu je to drugi put da je osto bez glave.. Na gostovanju u Vinkovcima dotična osoba (uljudni domaćin) je uzela bas iz busa da ga unese prostoriju za probu i na neku foru...odeee

Trisha 20-02-2007 23:03

Naša basistica razvaljuje štok i vrata na sobi di imamo probe, a basu još ništa nije, za divno čudo, mada, i ovako je u koma stanju ... jel tako Mery? :) ;)

Ivso 20-02-2007 23:06

A ovaj bas je sam po sebi kanta... Majstor je neki Proskornjak (?)

Trisha 20-02-2007 23:15

eh, jesi ti vidio bas na kojem naša basistica svira?!?! prastari bas, nepoznatog autora, al stavrno je koma .... otpisan iz glazbene i dan nama na korištenje ... moš' mislit kakav je ... :bonk:

Ivso 20-02-2007 23:16

Ista stvar i s našim... A kaj ćeš...

Trisha 20-02-2007 23:18

Ma, bitno da ima na čemu svirat, tj. da mi možemo imat probe, na svirke ga ne nosimo, jedino u gorice i takve stvari ... ako bude para i mogućnosti, naći će se već nešto.

stucz 21-02-2007 16:07

hehe, strasno... nema gorega nek kad se neke instrumentu dogodi... i to novom...
Imali smo svirku u nekoj zagorskoj kleti i jedna zgodna cura :bonk: se odlucila isprobati svoje BUBNJACKE sposobnosti na mojem 4 tjedna starom basu. Ja uljudno zamolim i objasnim da to nije za to, al onda udri i ne slusa... maknuo ja berdu sa strane i mislim si sve ok. Drugi dan otvorim ja futrolu i vidim prednja daska pukla... :sad: :sad: :sad: :sad:
Da, ovo bi vjerojatno islo pod kategoriju "Tuzna strana svirke"...

BAJA 21-02-2007 21:18

Quote:

Originally Posted by stucz (Post 9508)
hehe, strasno... nema gorega nek kad se neke instrumentu dogodi... i to novom...
Imali smo svirku u nekoj zagorskoj kleti i jedna zgodna cura :bonk: se odlucila isprobati svoje BUBNJACKE sposobnosti na mojem 4 tjedna starom basu. Ja uljudno zamolim i objasnim da to nije za to, al onda udri i ne slusa... maknuo ja berdu sa strane i mislim si sve ok. Drugi dan otvorim ja futrolu i vidim prednja daska pukla... :sad: :sad: :sad: :sad:
Da, ovo bi vjerojatno islo pod kategoriju "Tuzna strana svirke"...

Joooj :bonk: :bonk: ako nešto mrzim to je kad netko odari od gostiju po basu!! odmah bi mu vratio po čelu! jedan je basista to i napravio, nakon što ga je fino zamolio da ne udara

Ivso 21-02-2007 21:36

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 9527)
Joooj :bonk: :bonk: ako nešto mrzim to je kad netko odari od gostiju po basu!! odmah bi mu vratio po čelu! jedan je basista to i napravio, nakon što ga je fino zamolio da ne udara

I treba.. J*beš pijane budale, meni tambura vrijedi više od njegovih 200kn za sve je ona meni. Ma da baci i 1000 evra...

Trabi 21-02-2007 22:59

Quote:

Originally Posted by Ivso (Post 9529)
I treba.. J*beš pijane budale, meni tambura vrijedi više od njegovih 200kn za sve je ona meni. Ma da baci i 1000 evra...

Eeee, zato ekipa ima više tambura.
Tambura-gažerica je glasna tambura osrednje kvalitete kojoj se svašta u njenom tužnom životu dogodi.
Pa i pijani gosti...
Al onda uzmeš 1000€ kad je sje...

Ivso 21-02-2007 23:09

Imam i ja dvije tambure... Al mi je ova "lošija" za gaže draža od one bolje, ljepše ...

BAJA 22-02-2007 00:49

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 9547)
Eeee, zato ekipa ima više tambura.
Tambura-gažerica je glasna tambura osrednje kvalitete kojoj se svašta u njenom tužnom životu dogodi.
Pa i pijani gosti...
Al onda uzmeš 1000€ kad je sje...

objasni ovo basistima:D

Trabi 22-02-2007 05:27

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 9554)
objasni ovo basistima:D

I ja sam taj.
Sve je isto, samo je cijena nešto veća.:top:
Ipak je velik...:krez:
Mislim na bas.:krez:

Mery 22-02-2007 06:28

Quote:

Originally Posted by Trisha (Post 9425)
Naša basistica razvaljuje štok i vrata na sobi di imamo probe, a basu još ništa nije, za divno čudo, mada, i ovako je u koma stanju ... jel tako Mery? :) ;)

:D evo jučer baš odvalih komad komode! Kontrašica, niš za zameriti!!!

stucz 22-02-2007 10:21

Ma dobro kaj je majstor bil miroljubiv i popravil (zamjenil) dasku o svojem trosku...
Covjek se na takvim dogodovstinama nauci pameti pa se ja sad drzim po strani i na sigurnoj udaljenosti od "takvih" ljudi (takve odma prepoznas :down: ).

Inace, nasa glavna fora je kad na gazu dodjemo s mojom Opel Corsom, iz koje izlaze basista, kontras, harmonikas (svi kruuuupni) i izvlace svoje instrumente iz gepeka... A Corsa ima 3-ja vrata... pa da vidis smjeha i nevjerice :ples: :krez: :krez: :o :o

Trisha 22-02-2007 10:51

Quote:

Originally Posted by Mery (Post 9567)
:D evo jučer baš odvalih komad komode! Kontrašica, niš za zameriti!!!

Hmmm, pazi da danas ne odvališ i ostatak :D bude nas Željkić sterali van i di bumo onda probe imale?!?! na sajmištu? možda kaj i zaradimo ... :D

Mery 22-02-2007 12:01

Quote:

Originally Posted by stucz
Inace, nasa glavna fora je kad na gazu dodjemo s mojom Opel Corsom, iz koje izlaze basista, kontras, harmonikas (svi kruuuupni) i izvlace svoje instrumente iz gepeka... A Corsa ima 3-ja vrata... pa da vidis smjeha i nevjerice :ples: :krez: :krez: :o :o

Golf jedinica:vozač primaš, suvozačica managerica; na zadnjem sjedištu tog auta: kontraš, basistica, bračista, basista i bas!!!! Uglavnom, mix bendova:)...:krez:

stucz 22-02-2007 13:23

Quote:

Originally Posted by Mery (Post 9581)
Golf jedinica:vozač primaš, suvozačica managerica; na zadnjem sjedištu tog auta: kontraš, basistica, bračista, basista i bas!!!! Uglavnom, mix bendova:)...:krez:

hehe, svaka cast! Ovo samo dokazuje da je dobra volja jaca od svega! :top:

Trisha 22-02-2007 13:32

Quote:

Originally Posted by stucz (Post 9583)
hehe, svaka cast! Ovo samo dokazuje da je dobra volja jaca od svega! :top:

A šta se sve nagura u žutog! iliti citroen saxo ... ajme meni ... tj. kolko nas se sve ugura plus instrumenti u bunkeru ... ništa nije nemoguće kad se hoće :D

stucz 22-02-2007 13:46

To ja svak istina! Kad se ekipa smjesti u takav "autic" i veselo prema festi/gazi, ma nema ljepsega... Jedino kaj se nama znalo dogoditi je da smo lutali dok bi nasli to svoje odrediste... Nasi zagorski bregi su nemilosrdni kad je transport u pitanju: iz šuma pa u jarak, pa nema putokaza... sve su to cari! lol

BAJA 22-02-2007 14:43

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 9566)
I ja sam taj.
Sve je isto, samo je cijena nešto veća.:top:
Ipak je velik...:krez:
Mislim na bas.:krez:

Znam! buraz od denisa?:krez:
Imat dva dobra basa je već luksuz:D

Trabi 22-02-2007 14:57

Quote:

Originally Posted by BAJA (Post 9591)
Znam! buraz od denisa?:krez:

Jok.
Buraz je buraz od mene.:krez: :krez: :bonk: :bonk: :krez: :krez:

rodjo 22-02-2007 22:15

Quote:

Originally Posted by Mery (Post 9581)
Golf jedinica:vozač primaš, suvozačica managerica; na zadnjem sjedištu tog auta: kontraš, basistica, bračista, basista i bas!!!! Uglavnom, mix bendova:)...:krez:

Renaul 4 GTL ; 5 svirača s tamburama i berda na krovu....zima `97....

sviraczs 22-02-2007 22:53

Quote:

Originally Posted by rodjo (Post 9625)
Renaul 4 GTL ; 5 svirača s tamburama i berda na krovu....zima `97....

renol 4 TL, 5 sviraca,sve tambure i bas unutra!!!ljeto '97

_maestro_ 22-02-2007 23:03

Quote:

Originally Posted by rodjo
Renaul 4 GTL ; 5 svirača s tamburama i berda na krovu....zima `97....

Quote:

Originally Posted by sviraczs (Post 9632)
renol 4 TL, 5 sviraca,sve tambure i bas unutra!!!ljeto '97

šta je vas sve hrvoje razvozio sa svojim renaultom 4???? :krez:

edit: škoda favorit 136L, 5 svirača (debeli sitni sati) sve tambure i mikseta od 40kg. proljeće 97

Hrvoje 22-02-2007 23:06

Quote:

Originally Posted by sviraczs (Post 9632)
renol 4 TL, 5 sviraca,sve tambure i bas unutra!!!ljeto '97

Pa kaj stane bas unutra? Ja još nisam izvodio takve ekshibicije... :krez: Nekako mi se čini da ne stane full-size berda u njega... A kako ste stali petorica unutra, bas i tambure to mi stvarno nije jasno... :eek: :top: :hail:

Trabi 22-02-2007 23:43

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 9641)
A kako ste stali petorica unutra, bas i tambure to mi stvarno nije jasno... :eek: :top: :hail:

Imam neki feeling da su stali jednako kao i 4 čopca, bas + sve tambure u Trabanta.:krez: :krez: :krez:
Pa na pratnju udaljenu samo 60km.:bonk: :bonk: :bonk:

Svitac 23-02-2007 07:34

Prije nekih 10-ak godina mi smo se redovito furali u plavom golfu jedinici (zvali smo ga plava ptica - a kako drugačije :krez: ).
Nas 5 plus bas i sve ostale tambure unutra. :ples:
Al to su bile najzanimljivije vožnje. :D

jozo-begesar 23-02-2007 07:52

Ja sam jednom na svirku išao u fići. U autu smo bila nas dvojica, bas i sve tambure. Pola vrata od basa je virilo van kroz prozor, tako da je bila jako velika mogućnost da bas nastrada(ali nije). Sve u svemu jedna jako zanimljiva vožnja.Niakad više ju ne ponavljam

Svitac 23-02-2007 08:27

Quote:

Originally Posted by jozo_begesar (Post 9671)
Ja sam jednom na svirku išao u fići. U autu smo bila nas dvojica, bas i sve tambure. Pola vrata od basa je virilo van kroz prozor, tako da je bila jako velika mogućnost da bas nastrada(ali nije). Sve u svemu jedna jako zanimljiva vožnja.

Kad već spominjete fićeke, prije dosta godina, u Vrbovcu su bili dosta popularni među tamburašima.
Basist (Romeo) je imao jednog bijelog na kojem je izbacio suvozačko sjedalo kako bi stao cijeli bas unutra, a pod je bio toliko trul da je jednom prilikom propao i počeo strugati po asfaltu. :D
Basprimaš (Mafa) je isto imao jednog fiću, kojeg smo, tokom jedne probe orkestra odvukli i zaglavili između dva drva tako da ga nije mogao pomaknuti ni naprijed ni nazad. :krez:

BAJA 23-02-2007 10:29

Quote:

Originally Posted by jozo_begesar (Post 9671)
Ja sam jednom na svirku išao u fići. U autu smo bila nas dvojica, bas i sve tambure. Pola vrata od basa je virilo van kroz prozor, tako da je bila jako velika mogućnost da bas nastrada(ali nije). Sve u svemu jedna jako zanimljiva vožnja.

Kad malo pogledaš, danas su auti puno veći nego prije 15-20. i više god. da ne govorim da danas skoro svak ima auto, a pojedini bendovi i vlastite kombije!

sviraczs 23-02-2007 10:46

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 9641)
Pa kaj stane bas unutra? Ja još nisam izvodio takve ekshibicije... :krez: Nekako mi se čini da ne stane full-size berda u njega... A kako ste stali petorica unutra, bas i tambure to mi stvarno nije jasno... :eek: :top: :hail:

trojica naprijed,širajzl(mijenjač)je gore,pa ne smeta.i dvojica nazad oko(ispod)basa!!Pitaj Ivana Franica,on je bio vlasnik renola!!!

Hrvoje 23-02-2007 11:33

Quote:

Originally Posted by jozo_begesar (Post 9671)
Ja sam jednom na svirku išao u fići. U autu smo bila nas dvojica, bas i sve tambure. Pola vrata od basa je virilo van kroz prozor, tako da je bila jako velika mogućnost da bas nastrada(ali nije). Sve u svemu jedna jako zanimljiva vožnja.

Što se fiće tiče (rima štima :krez: ) s tim autom nemam lijepih iskustava, imao sam fiću (bijelog, naravno ;) ) i kad smo išli na jednu gažu crk'o mi je na pola puta... :(

Quote:

Originally Posted by sviraczs (Post 9684)
trojica naprijed,širajzl(mijenjač)je gore,pa ne smeta.i dvojica nazad oko(ispod)basa!!Pitaj Ivana Franica,on je bio vlasnik renola!!!

Nisam znao da je Franić bio ponosni vlasnik Renaulta 4... :D :top: Evo moram reć da me moj renolček (crveni, naravno :cool: ) jako dobro služi i nije me nikad ostavio na cesti (što se motora tiče, dvaput mi je već pukla guma pa sam morao mijenjat, al' to nije do auta, nego do šofera koji ima nevjerojatnu sposobnost gađanja rupa na cesti i čavala (da ne kažem eXeRa :bonk: )....

profesor 23-02-2007 18:55

U fiat unu 89. god. petorica, tambure, 3/4 bas i taman sam vrisnuo PAZIII kad kontraš spusti zadnja vrata, opali po basu, a vrh istoga instrumenta razbime MOJU šajbu na unu. Na to će on: "Jel sam to jaaa? Sorry.":sad:


Danas imam drugi bend i kombajn.

_maestro_ 23-02-2007 22:06

da okrenem malo u drugu krajnost. ta je kad za bend od 5 ljudi pošalju autobus. i toga je bilo; ženio se jedan momak iz vrha hv-a, general je bio kum, a mi smo svirali pratnju. sve se odvijalo u 2 grada, udaljena stotinjak km, i kum se nije puno zamarao razmišljanjem koliko nas ima, gdje ćemo s instrumentima, kako riješiti prijevoz. lijepo je poslao bus koji nas je pokupio na našim adresama i poslije svirke ponovno vratio na iste adrese. :krez:

sviraczs 23-02-2007 22:08

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 9730)
da okrenem malo u drugu krajnost. ta je kad za bend od 5 ljudi pošalju autobus. i toga je bilo; ženio se jedan momak iz vrha hv-a, general je bio kum, a mi smo svirali pratnju. sve se odvijalo u 2 grada, udaljena stotinjak km, i kum se nije puno zamarao razmišljanjem koliko nas ima, gdje ćemo s instrumentima, kako riješiti prijevoz. lijepo je poslao bus koji nas je pokupio na našim adresama i poslije svirke ponovno vratio na iste adrese. :krez:

sigurno je iznajmio civilni bus,i masno ga platio!!!!!!:D :krez:

_maestro_ 23-02-2007 22:11

da, civilni. maslinaste boje sa žutim tablicama. registracija hvar. :krez:

matija_vg 23-02-2007 23:13

a kad je ex panonia svirala za valenitića a svirka je bila negdi na moru a on je po njih poslo HELIKOPTER!!!!!!!! isto ga je unajmio i nekim čudom je bio maslinasto zelene boje:sad:

chico 24-02-2007 15:14

prije 2 godine trebali smo nastupiti na festivalu Ohridski trubadur ali iz nekih razloga dođem ja solo.nije bila neka greda jer je i tako sve išlo na play back ali revni domaćini rezervirali cijeli kat hotela za nas!nije bio ni neki hotel ali ali ipak mi bilo malo bed:o :o :o jebate ,ko u kući duhova :krez: :krez:

eXeR 25-03-2007 21:45

mi jednom svirali nastup na pozornici, a meni usred sviranja ispadne trzalica, i nisam je mogo nac :PPPPPP

dspegelj 26-03-2007 01:17

Meni se danas desilo na koncertu da mi je kliknac htio izletiti na binu usred mog sola na pocetku pjesme. Ono dvorana,mrak,samo prim solira i moj Martin se probija kroz zastor i vice tata,ja bi liro tobom,al zato solo je tak lose ispao da ga vise nikada nitko tako lose nece odsvirati....toliko na virtuoznosti i znanju

rnikol15 26-03-2007 14:02

ja sam jedne godine od uzbuđenja što idem svirati na more(tad je to bilo kao velika čast i nije "KAO" mogao ići svako) zaboravio tamburu,a pazi,idem svirat tamo..:hail:

patos 27-03-2007 00:17

Quote:

Originally Posted by rnikol15 (Post 12094)
ja sam jedne godine od uzbuđenja što idem svirati na more(tad je to bilo kao velika čast i nije "KAO" mogao ići svako) zaboravio tamburu,a pazi,idem svirat tamo..:hail:

cuo sam za tu avanturu... meni je najjace bilo kad se nas basista vozio na motoru s begesom i sviro dok ga je covjek vozio... :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

_maestro_ 27-03-2007 00:33

danas izgleda glupo, ali prije 25 godina rijetko tko od tamburaša je imao auto. a i taj koji je imao auto imao je fiću, vw bubu ili nešto slično i neupotrbljivo za prijevoz basa. osim na krovu, ako ne pada kiša. :krez:
pa smo lijepo onda s basom i ostalim tamburama putovali vlakom ili busom.
vlakom je bilo ajde-de, ali kod busa je bilo problema. moraš kupit kartu za bas. zavisi od kondukterovog raspoloženja. busevi su onda bili i manji nego današnji, pa bas nije mogao stati u prtljažnik.

uglavnom, muka ježova. sjećam se da sam jednom nosio bas na plitvice. kupio kartu i kad sam došao do busa, autoprijevoz otočac, dakako hehe, kondukter kaže:
- a kuda ćeš ti s tim bubnjem... ti možeš u autobus, bubanj ne može.

i sad ti sviraj... 100 dinara vozaču je ipak riješilo problem.

rnikol15 27-03-2007 00:38

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 12151)
danas izgleda glupo, - a kuda ćeš ti s tim bubnjem... ti možeš u autobus, bubanj ne može.

i sad ti sviraj... 100 dinara vozaču je ipak riješilo problem.

mojem basisti su htjeli bas zakačit za trajek !!!!!!dva piva i šokačka rakija sve riješi!

patos 27-03-2007 00:40

Quote:

Originally Posted by rnikol15 (Post 12152)
mojem basisti su htjeli bas zakačit za trajek !!!!!!dva piva i šokačka rakija sve riješi!

stvarno nije ni cudo sto su svi basisti zivcani...

rnikol15 27-03-2007 00:45

Quote:

Originally Posted by patos (Post 12153)
stvarno nije ni cudo sto su svi basisti zivcani...

ZNAM JEDNOG KOJI NIJE,DUŠA OD ČOVJEKA,nisam dugo sreo takvu osobu..........tj.jesam ali nisu česti,ALI IH IMA,samo taj basista ima drugu manu,katkad zaboravi neke stvari..

matija_vg 28-03-2007 22:31

pod kraj osamdesteih ili pocetak devedesetih agrameri su imali gazu na rabu i silom prilika nakon nekog vremena doslo je do smjene da bi dvojica tamburasa "automehanicara" drko-basista i franjo (neznam ko je to tocno) do raba islo na apn-6 (ko nezna to je ono cudo od motora koje postari voze) sa stvarima za tambure nisam siguran uglavnom onda se jos islo na velebit.............. u ruksaku su imali potreban alat i djelove za generalku na vratniku napravili generalku i pici dalje do raba neznam jel to moze ko potvrdit al cuo sam to iz pouzdanih izvora!!!!!!!! ko ne pozna tu dvojicu navodno su spaljeni skroz:ples: :ples: mozda maestro zna nesto o tome?

_maestro_ 28-03-2007 22:47

Quote:

Originally Posted by matija_vg (Post 12270)
ko ne pozna tu dvojicu navodno su spaljeni skroz:ples: :ples: mozda maestro zna nesto o tome?

:D :D nisam čuo za tu priču, ali me uopće ne iznenađuje.
to su 2 teško nadjebiva lika.
prvo mi nije bilo jasno koji franjo, ali kad sam pročitao do kraja, shvatio sam da je to njofra. dr. ko i njofra... ko oni pišonja i žuga iz pjesme zabranjenog pušenja.

kad si ih već spomenuo, ne mogu prešutjeti činjenicu da dr. ko svira bas. koliko-toliko, ali njofra uopće ne svira. on je najjači glumac među tamburašima. samo se zajebava, drži basprim i glumi da svira. sve gaže u životu je odradio na playback. car.
jednom je tako dobio dobru lovu na tamburu kad je "odradio" ševu. on se u prvom planu presavijao, trgao po tamburi, izvodio grimase, a iza njegovih leđa nos je svirao njegovu dionicu. :krez:

zaim 07-05-2007 20:46

Quote:

Originally Posted by sviraczs (Post 9632)
renol 4 TL, 5 sviraca,sve tambure i bas unutra!!!ljeto '97

Vjerovali ili ne.Prije 12-13 god. jedan ''Joks'' band u mojoj ''peglici'' ide sa neke svirke(mislim da je u pitanju kirvaj).Znači,nas četvorica(trojica od 1,90 cm) i bas unutra(vrat ide kroz prednje desno staklo).Svi smo bili ''mrtve duše''(ko zemlja) i naravno,šofer tj. ja, a na repertoaru su bili bećarci(natpjevavanje).Bilo je to nekih 3 ili pola četiri ujutro kad na raskršću(100 m) od kuće(a svi smo iz benda bili u komšiluku) - POLICIJA.Ne bi mi njih ni primjetili da nije bilo raskršća(bili smo zauzeti bećarcima) kad neko poče udarat po haubi(odozgo).Ja(šofer) pomislih da nas netko od suseljana zaj.... pa poče vikat a kad ono policajac sa lizalicom(to sam odmah primjetio u mraku) okruži auto i pravo pred mene.A ja svojima vičem,ššššt policija.A oni ne jebu,nego poderu bećarac još jače(e da je to bilo vidjeti).Otvori ja staklo a policajac ni pet ni šest:''Sunce vam j.... pa vi ste svi p'jani.Srećom,policajac u smjeni bijaše iz našeg sela sa još jednim kolegom koji se nije mogao načudit kako smo mi ušli u moju ''naranđastu karavelu'',kako smo ju zvali od milja.A moj burajz(suvozač) još ga nudi rakijom.Sutra,kad smo se razbudili,otišli smo u lokalni birc na kavu i smijali se cijeli dan ko konji:bonk:

smele 14-05-2007 08:35

sviram jucer neku prvu pricest... i tip mi nakaci 50 kn na kontru... nakon pola sata dolazi drugi, vidno pijan, otvara pred nama novcanik... (ja vidim unutra covjek ima samo 100kn) vadi 100kn, okaci mi na kontru i uzme sebi ovih 50 sto je bilo na kontri... smjeh totalni... e, al sto mu je cerka dobra... uffff, mala je bomba, a ni grudnjak niije taj dan obukla, a ima sisu ko ja glavu....

Hrvoje 15-05-2007 17:58

Evo jedna friška (ne)zgoda... Naš primaš (opet :rolleyes: , al' dobro ovaj put smo riješili situaciju) zaboravio prim, odnosno, uzeo kofer, al' u koferu - nema prima! Ja, priseban kao i uvijek :cool: , rek'o mu nek nazove basista koji još nije došao da nabavi od nekud prim (što je ovaj i učinio)...

Al' nezgodno je bilo kaj smo morali počet svirat i tako, gledamo se, šta ćemo i poslali jednog od basprimaša da pita za stol, ako može da dođemo svirat trio (kontra i 2 basprima) on rek'o - "ajde"... I tako smo u toj neobičnoj kombinaciji odsvirali par pjesama i onda su nam se pridružili ostali dečki... :bonk: A eto, čovjek svašta doživi...

eXeR 18-05-2007 14:37

mreni je fora kad sviram nastup i ispadne mi trzalica na pod. i upadne među daske od bine :))))))))))

Mislav 19-05-2007 12:22

gaze
 
Meni je mrak kad sviras gazu koja treba biti duracell gaza odnosno da traje i traje i onda se oko 23 sata pojavi murja i sve rastjera. Upravo nam se to jucer dogodilo i nakon toga se mozes samo zadovoljno smijati i pijuckati pice na sanku dok se svi "ciste" kuci:top:

DUGI 19-05-2007 12:56

bajs?
 
Najace je bilo kad smo chico i ja zaboravili uzeti bas na gazu ,skuzili smo tek kad smo stigli na trnjanski brod.:bonk: :bonk: :bonk:

Becar 19-05-2007 22:35

ja jos nesviram po gazama samo sa kud-om al i tu ima smjesnih strana...

jedna od zgoda se dogodila prosle godine na smotri folklora u samoboru... dodemo mi na red i izademo mi tamburasi na binu i sad klnci odraduju svoje i mi pocnemo svirat i samo najdenom se cuje koda basista svira totalno krivo i sve vise i vise (a zapravo su se zice odpustale jer je glava pucala) i samo se vidi kako soic pruza ruku na binu kroz zastor i zateze zice na basu dok basista svira i najednom glava od basa zavrsi na podu!! :D :bonk: mi smo se potrgali od smjeha dok smo svirali i tek kad su se svi tamburasi poceli smijat publika je shvatila sta se dogodilo pa su se i oni smijali :bonk: nastup je taj put ispo stvarno predobro. nakraju smo se svi zajedno slikali sa bezglavim basom :D:krez:koji jos uvijek stoji u prostorijama kuda jer mu je i nakon popravka opet otpala glava jednostavno ga se vise nije uspjelo popravit jer je drvo vec gotovo (bas je star ko biblija, a nije se bas pazilo na njega nikad previse dok nije osnovan bio tamburaski sastav kud-a, bio je u prostoriji punoj vlage... :() a bas je stvarno bio odlican i imao je rupu na sredini (kao kontra, basprim...) a ne onako ona dva "f"-a sastrane kao na vecini basova...

klas 20-05-2007 02:08

ma najbolje je kad ti se bas-primaš toliko napije da od pola svirke uopće ne svira nego okolo naokolo grli ljude koje prvi put u životu vidi,onda nakon nekog vremena ostaneš zbog istog razloga i bez drugog bas-primaša tako da do kraja svirke publiku zabavlja strašan trio -bas,kontra i primaš.......i onda te ljudi na kraju pohvale da ste bili super da jedva čekaju da opet zovu da im se svira....a sam znaš da je bilo toliko očajno da bolje ni da ne dođeš slijedeći put kod tih istih ljudi.............................

Trabi 20-05-2007 16:52

BAJAPRIM jel i tebi to najbolje?:angry: :angry: :eek: :eek: :zid: :zid: :sad: :sad:

zec 20-05-2007 17:56

to je sve ok al moj basprimas je legenda......isli smo svirati pratnju i tako mi sviramo kod mladenca doma ali si je moj basprimas uzeo svoj basprim i jos jedan da ga isproba jel valja i kad je sve to zavrsilo s pratnojm mi nabrzaka otišli u salu da se spremimo ali od 2 basprima koja si je uzoe nije imo niti jednog sve je zaboravio kod mladenca.... to moras znati......

chico 22-05-2007 22:42

jel to mali valek(tomek)opet bio "mali gorki"??:krez:

chico 22-05-2007 22:44

Quote:

Originally Posted by Trabi (Post 15711)
BAJAPRIM jel i tebi to najbolje?:angry: :angry: :eek: :eek: :zid: :zid: :sad: :sad:

pusti....bolje i to nego da špeka svira "tiho"

_maestro_ 23-05-2007 02:57

špeksi je jedan fini momak, nemojte ga zaebavat :D

zec 23-05-2007 07:40

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15813)
jel to mali valek(tomek)opet bio "mali gorki"??:krez:

e onda jos nismo otkrili malog valeka to je bilo prije al ipak je on bio za to kriv ko uvjek :) :o :top: :bonk: :D

Basmen 23-05-2007 16:02

Quote:

Originally Posted by zec (Post 15824)
e onda jos nismo otkrili malog valeka to je bilo prije al ipak je on bio za to kriv ko uvjek :) :o :top: :bonk: :D

Tomek ko tomek nebi on bio on da ga nije zaboravio! Ili kak on jos kaze " dupli pelin za mene i trodupli za mog frenda ovdje da me sustigne" ! :D

chico 24-05-2007 23:30

sunce vam balavo...:mad: a poslje nek ga ja vozim doma....:krez: :krez: :krez:

Basmen 26-05-2007 15:49

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15972)
sunce vam balavo...:mad: a poslje nek ga ja vozim doma....:krez: :krez: :krez:

ne moze svirka proci bez nekih saljivih scena i ljudi to ne bi onda bila prava svirka! :D :krez: :bonk:

DUGI 28-05-2007 17:26

Evo jos jednog smijesnog dogadaja!
U petak na trnjanskom brodu sviramo na terasi i zavrsavamo set sa monty-cardasom a jedan frajer i njegova cura(kineskinja) nas slusaju . Nakon toga odemo do sanka a kineskinja dode za nama i nosi 50 kn. Tih 50 kn dade CHICI i kaze ona "PI-JA-ĆA" a chico njoj "TENKJU"......mi smo se popisali od smijeha......:krez: :krez: :bonk: :bonk:

bando 29-05-2007 22:56

PoŠteno ZaraĐeno Bogatstvo
 
Mi bili na nastupu i isli svirat u neko selo... (nesjecam se tocno). I tako poslije nastupa bila vecera i aj sad mi malo uzeli tambure i zasvirali malo ljudima... I tako mi svirali oko 1h kad dolazi do nas neki deda (te je veceri bio zestoki plesac!!) i ko pravi dođe on do naseg basista i "zabode" 10kn!!!!! Nakon toga je pao s te "pozornice" (bio neki malo uzviseniji dio) pa smo ga morali dizati na noge..
Nas bilo šestero, nismo imali ni za kiflu svakome...
:krez: :krez: :krez: :krez:

_maestro_ 30-05-2007 00:12

Quote:

Originally Posted by chico (Post 15972)
sunce vam balavo...:mad: a poslje nek ga ja vozim doma....:krez: :krez: :krez:

tako je nekad rubi vozio pantera. situacija u panterovom želudcu je bila kritična pa mu je rubi glavu gurnuo kroz prozor i podignuo staklo da ne može uvući glavu nazad. tako ga je isporučio pred kućna vrata, a auto je ostao čist. iznutra.

_maestro_ 30-05-2007 14:05

jedan od jačih mi je bio ulet ivanke boljkovac na probu šokačke rapsodije. kasnila je i krenulo se bez nje. leopard je dirigirao, i samo su mu koljena klecnula kad je ivanka iznenada pustila glaščinu, njemu iza leđa. poslije se pojavila iz hodnika... :krez:

chico 02-06-2007 17:25

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 16155)
tako je nekad rubi vozio pantera. situacija u panterovom želudcu je bila kritična pa mu je rubi glavu gurnuo kroz prozor i podignuo staklo da ne može uvući glavu nazad. tako ga je isporučio pred kućna vrata, a auto je ostao čist. iznutra.

maestro,lako je meni bilo s panterom....gurneš mu 2 žuje više i ide ko zombi,ali ovu balavurdiju nemožeš ni lasom polovit,sve neki hiperaktivci,a starci im znaju da su otišli na svirku samnom ili u naj boljem slučaju poslje gaže zaglavili kod mene,pa ako ih ne vratim u komadu....:lekcija: :lekcija: :box: a oni....:gitra: :pivo: :vio: :mike: pa na kraju..:bljuv:


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:39 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.