Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Ostalo (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Visina žica (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=8105)

dado3 18-10-2014 10:20

Visina žica
 
Pozdrav svima,

nedavno sam uzeo a-basprim i prilično je tvrd tj. žice su mi visoko tako da se smaram kad sviram, posebno na prvoj duploj žici i to me dosta usporava i nervira.

E sad moje pitanje: da li se žice mogu spustiti da tambura bude svirljivija i kako bi to uticalo na ton tambure posebno na glasnoću.

Unaprijed hvala svima na pomoći

aleks202 19-10-2014 02:38

Zice visoke
 
E sad moje pitanje: da li se žice mogu spustiti da tambura bude svirljivija i kako bi to uticalo na ton tambure posebno na glasnoću.


po meni, vrat na tamburi se deformisao, povukle su ga zice prema sebi. Toplo, hladno, suh zrak, vlazan zrak, na violini zice vuku sa 80 kg, na tamburi sa mnogo vise. Potreban servis, vratiti ugao vrata unazad! Nema uticaja na ton!

dado3 19-10-2014 08:57

Meni djeluje da je vrat ok, da se nije iskrivio. Možda je most u pitanju, da li može biti da je previsok? Ima li tu neki standard kada je u pitanju visina mosta na basprimu?

ivan-Vu 19-10-2014 09:03

Quote:

Originally Posted by dado3 (Post 113043)
Meni djeluje da je vrat ok, da se nije iskrivio. Možda je most u pitanju, da li može biti da je previsok? Ima li tu neki standard kada je u pitanju visina mosta na basprimu?

poslao sam ti pp

Majstor Tolj 30-11-2014 11:56

Quote:

Originally Posted by dado3 (Post 113040)
Pozdrav svima,

nedavno sam uzeo a-basprim i prilično je tvrd tj. žice su mi visoko tako da se smaram kad sviram, posebno na prvoj duploj žici i to me dosta usporava i nervira.

E sad moje pitanje: da li se žice mogu spustiti da tambura bude svirljivija i kako bi to uticalo na ton tambure posebno na glasnoću.

Unaprijed hvala svima na pomoći

pa najbolje odi najbližem majstoru u kojeg imaš povjerenja da ti neće prodavati maglu nego da će detektirati problem i reći ti kako ga uspješno riješiti...jer sve se da riješiti naravno i zbog toga i postojimo da rješavamo vaše probleme!:top:

hiron1 18-02-2018 16:06

Da li mi itko može reći gdje se mogu naći OBIČNE prve žice za E prim, dakle
nipošto specijalke, već obične željezne, jeftine, koje pucaju i hrđaju, 24? Prije su bile Surry žice, sada je ta firma ugašena. Na mom KK primu su zvonile kao zvono. Nakon toga Yotke, Franić i sve ostalo puno je kroma i koječega i ton je prigušen, slab i nikakav. Nadam se da se još može naći običnih. Pomozite

garavi gez 19-02-2018 05:42

Quote:

Originally Posted by hiron1 (Post 114992)
Da li mi itko može reći gdje se mogu naći OBIČNE prve žice za E prim, dakle
nipošto specijalke, već obične željezne, jeftine, koje pucaju i hrđaju, 24? Prije su bile Surry žice, sada je ta firma ugašena. Na mom KK primu su zvonile kao zvono. Nakon toga Yotke, Franić i sve ostalo puno je kroma i koječega i ton je prigušen, slab i nikakav. Nadam se da se još može naći običnih. Pomozite

Pogledaj kod Nagya Bertalana iz Subotice....

hiron1 19-02-2018 12:13

Hvala, kolega


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:05 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.