Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

saky 02-07-2007 23:44

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 18991)
kao što saky kaže, dobro je dok još niste prozvani slavonskim volovima. :bonk:

pa tako ih mi od milja zovemo :)

zagorec 007 05-07-2007 07:41

Bio prije jedno dva weekenda u Zaboku koncert na otvorenom pod nazivom "Zvijezde pod zvijezdama"! Nastupali Slavonske lole i Podvinčani(za one koji neznaju, to su oni koji su u originalu snimili "Kad procvatu jabuke")! Sviraju tako Podvinčani, pa Lole, pa Podvinčani, pa Lole i u jednom trenutku Darko Ergotić (frontmen Lola) poziva na pozornicu Podvinčane da zajedno odsviraju "zajedničku" pjesmu, već spomenutu "Kad procvatu jabuke"! Budući da to nije bilo unaprijed predviđeno nije bilo mikrofona za basistu Podvinčana i njegov bas, tako da je on svirao na "playback".(ja sam stajao 20 cm od pozornice, i to sa strane, tako da sam vidio svaku muhu na njihovim tamburama!) Da nebi basista Podvinčana bio zakinut, basista od Lola mu usred pjesme predloži da se malo zamjene za bajsove, i tu nastaje problem: ovaj primi taj bas koji je "prištekan" na razglas, ali taj bas nije G-štim ko njegov, a on to nije znao! Jaoooo! Niti jedan jedini ton nije pogodio na basu! Svirači se smiju, većina publike ne kuži, a ovaj se crveni!:angry: Svirao je nekih 30-40 sekundi i opet su se zamijenili, pa je svako opet svirao svojeg! Čovjek od šoka nije mogao doći k sebi: Zna da svira D-dur, a čuje da ustvari ne svira D-dur,a sve ide preko razglasa, u publici 500 ljudi!! Ha, ha!

saky 05-07-2007 07:51

pravi glazbenik, nema sta :) bog te mazo, pa brijem da bi jabuke odsvirao na ukuleleu..uff..

Hrvoje 05-07-2007 09:02

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19282)
...ovaj primi taj bas koji je "prištekan" na razglas, ali taj bas nije G-štim ko njegov, a on to nije znao! Jaoooo! Niti jedan jedini ton nije pogodio na basu! Svirači se smiju, većina publike ne kuži, a ovaj se crveni!:angry: Svirao je nekih 30-40 sekundi i opet su se zamijenili, pa je svako opet svirao svojeg! Čovjek od šoka nije mogao doći k sebi: Zna da svira D-dur, a čuje da ustvari ne svira D-dur,a sve ide preko razglasa, u publici 500 ljudi!! Ha, ha!

Joj, joj... A baš smo u Lisinskom prije nastupa bili u istoj sobi s Podvinčanima pa smo onak malo neobavezno pričali i sviruckali - dopala im se moja kontra i pitali su koji je štim pa sam rek'o da je E i da smo mi u bendu na A-E štimu i da tak sviraju Slavonci... Očito basist nije to čul ili obraćal pažnju... Ček' malo ili je to bilo poslije, koncert u Lisinskom je bil 28.6.

A kod tih "Jabuka" mi je malo čudno da u originalu ide iz E-dura (pošto je ritam sekcija D-G)... Zapravo bi basisti bilo još jednostavnije to odsvirat na A-basu da je znao... Samo fraj... :ples: :bonk:

zagorec 007 05-07-2007 09:28

Mislim da je to bilo 21.6. Pa lakše mu je, samo nije bil spreman na tu situaciju, nije se nadal...:top:

zaim 05-07-2007 11:16

A kako je mogao lupat pola minute i ne skužit da lupa falš?Pa gdje je tu sluh?Ili je možda bila tolika buka a monitor nije radio:bonk:

Ma ja ipak mislim da ga je ''smandrljala'' gadna trema:krez:

Hrvoje 05-07-2007 11:22

A kak se nitko ne pita kaj je u to vrijeme sviral basist Lola na G-basu... Možda je i on falšal, al' se nije čulo... :krez: :bonk:

zaim 05-07-2007 11:25

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 19303)
A kak se nitko ne pita kaj je u to vrijeme sviral basist Lola na G-basu... Možda je i on falšal, al' se nije čulo... :krez: :bonk:

Ma možda je ovaj berdaš iz Podvinčana jedini bio u pravom duru a ovi iz ''Lola'' su fuljali:D Oriđiđi je ipak oriđiđi:top:

zagorec 007 05-07-2007 12:02

Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke (nisu ko Škoro i slični koji dođu, otpjevaju sat vremena na playback i odu), do toga kolko su oni jednostavni, pristupačni, ležerni ljudi!
:top: :top: :top:

Hrvoje 05-07-2007 12:05

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19309)
Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke (nisu ko Škoro i slični koji dođu, otpjevaju sat vremena na playback i odu), do toga kolko su oni jednostavni, pristupačni, ležerni ljudi!

Pa ja sam se samo šalio... Znam da Lole nikad ne fulaju. Oni su SAVRŠENI! :top:

primas1 05-07-2007 13:43

Quote:

Originally Posted by zagorec 007 (Post 19309)
Čovječe, Lole nikad ne fulaju! Slušal sam ih dvaput uživo, i slušal bi ih godinu dana bez prestanka! Jednostavno nemam ni riječi prigovora na njih! Od kvalitete svirke, pjevanja, tambura, trajanja svirke

...svatko ima svoje mišljenje...., a to ne mora značiti da je neke tak kak netko misli, pogotovo kaj se tiče lola...:top:

zagorec 007 09-07-2007 10:29

Quote:

Originally Posted by primas1 (Post 19323)
...svatko ima svoje mišljenje...., a to ne mora značiti da je neke tak kak netko misli, pogotovo kaj se tiče lola...:top:

:pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak: :pljesak:

primas1 09-07-2007 14:01

hvala,....hvala

Hrvoje 09-07-2007 15:01

Ne znam jel' ovo spada u "smiješnu" ili "frustrirajuću stranu svirke", vezano je, naravno, za tonmajstore... Tamburaši i tonmajstori nikako da nađu zajednički jezik... Nedavno na festivalu "Pjesma i tambura" u Oroslavju trebali smo početi jednu pjesmu samo ja i primaš (takav imamo uvod), a primaš je dal znak dok se još nije skroz utišal pljesak u dvorani, a tonmajstor je "pametno" odlučio da nas smanji dok se štimamo i tek poslije da nas pojača kad vidi da smo spremni. Očito je krivo procijenio situaciju jer smo nas dvojica počeli svirati, al' nas je tek na polovici drugog takta pojačal... A baš smo pazili i uvježbali da dobro počnemo... :rolleyes: :bonk: Uzalud nam trud, svirači...

Btw, ak nekog zanima koja je to pjesma i kak zvuči uvod... To je "Čežnja", pjevačica je Iva Ranogajec - možete tu čuti -> http://www.myspace.com/savskivalovi Nadam se da moderatori ovo već drugo reklamiranje našeg novog myspace accounta neće okarakterizirati kao spamanje... :D

Miha 09-07-2007 15:12

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 19533)
Ne znam jel' ovo spada u "smiješnu" ili "frustrirajuću stranu svirke", vezano je, naravno, za tonmajstore... Tamburaši i tonmajstori nikako da nađu zajednički jezik... Nedavno na festivalu "Pjesma i tambura" u Oroslavju trebali smo početi jednu pjesmu samo ja i primaš (takav imamo uvod), a primaš je dal znak dok se još nije skroz utišal pljesak u dvorani, a tonmajstor je "pametno" odlučio da nas smanji dok se štimamo i tek poslije da nas pojača kad vidi da smo spremni. Očito je krivo procijenio situaciju jer smo nas dvojica počeli svirati, al' nas je tek na polovici drugog takta pojačal... A baš smo pazili i uvježbali da dobro počnemo... :rolleyes: :bonk: Uzalud nam trud, svirači...

Btw, ak nekog zanima koja je to pjesma i kak zvuči uvod... To je "Čežnja", pjevačica je Iva Ranogajec - možete tu čuti -> http://www.myspace.com/savskivalovi Nadam se da moderatori ovo već drugo reklamiranje našeg novog myspace accounta neće okarakterizirati kao spamanje... :D

:spam: He he, šalim se.
Taj ton "majstor" je poznat po tome da nemre niš narihtati. Ne radi se tu samo o tamburama nego i druge instrumente nezna narihtati. Govorim iz vlastitog iskustva. A zake nezna - jer nema sluha.
Po meni bi ton majstor trebal biti ne samo tehnički nego i glazbeno školovan.

MaRu 09-07-2007 18:02

Pa naravno! U njemackoj je jako tesko poloziti prijemni ispit da mozes to studirat. Zbog muzike: 8-glasan melodija-diktat itd...
I to mora bit!

Becar 09-07-2007 22:08

Quote:

Originally Posted by Miha (Post 19534)
Taj ton "majstor" je poznat po tome da nemre niš narihtati. Ne radi se tu samo o tamburama nego i druge instrumente nezna narihtati. Govorim iz vlastitog iskustva. A zake nezna - jer nema sluha.
Po meni bi ton majstor trebal biti ne samo tehnički nego i glazbeno školovan.

hmmm neznam bas da si u pravu... npr na tamburaskoj noci u samoburu je bio takvo ozvucenje da je to nevjerovatno... ja kad sam se popeo na binu i kad smo poceli svirat osto sam paf... na ogromnoj otvorenoj bini sa sve cetri strane (i jos je puho vjetar u leda), nas je 11 sviraca i razmak izmedu mene (1. brac) i 1. primasice kad stanemo u polukrug je oko 5 - 5,5m a ja sam ju cuo koda mi svira pokraj uha isto kao i sve ostale... na bini je bilo 10-ak monitora cak je 4 (da ljevo dva desno) bila na vrhu bine i bili su usmjereni prema dolej tj nama... ono sto hocu rec je to da smo se na ogromnoj bini svi medusobnu culi koda sviramo u zatvorenoj prostorijici 4X4m... a da negovorim kako se sve to ljepo culo u publici... i kad mi sviramo Soic uvijek stoji pored ton majstora i govori mu sta da podigne sta da spusti tj kako da narihta sve to skupa... a taj put nije ni stigo reagirat lik je vec to bio napravio! i po meni taj lik zasluzuje ime "Ton majstor"! :top:

Miha 10-07-2007 00:02

Quote:

Originally Posted by Becar (Post 19578)
hmmm neznam bas da si u pravu... npr na tamburaskoj noci u samoburu je bio takvo ozvucenje da je to nevjerovatno...

Ne znam ko je bio tonac u Samoboru. Ja sam govorio o jednom specifičnom slučaju.

zagorec 007 10-07-2007 08:35

Nisam obraćal pažnju na to tko je u Oroslavju bil "tonmajstor"! Da nije možda onaj debeli dedek s naočalama?

Becar 10-07-2007 16:17

aaaa sry Miha tek sad vidim da pise "Taj ton majstor..." :top:

Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:00 sati.