Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

tamburix 30-10-2009 15:03

Da, ti molovi su neka novija izmišljotina.... kod nas se i Jesenje lišće nekad sviralo normalno, samo s durovima :D

DUGI 30-10-2009 16:08

Quote:

Originally Posted by tamburix (Post 75393)
Da, ti molovi su neka novija izmišljotina.... kod nas se i Jesenje lišće nekad sviralo normalno, samo s durovima :D

M sviramo samo iz durova , mol nam je nekak tužan!:sad:

bugarchina 06-11-2009 00:22

...nakon dugog psihickog gazenja svoje cure moj bubnjar sa gitarom u ruci njoj--evo evo vidis,teras me da samo molove sviram hehehe
:)

tihoos 06-11-2009 06:52

pa, da. i dimove su izmislili negdi sedamdesetih.

Zlajo 06-11-2009 07:34

Quote:

Originally Posted by tihoos (Post 75686)
pa, da. i dimove su izmislili negdi sedamdesetih.

Mala korekcija...
Najveće korištenje dimova zamijećeno je kod djece cvijeća (znači nešto ranije)... :krez:

nmajzec 16-12-2009 14:22

Quote:

Originally Posted by DUGI (Post 75397)
M sviramo samo iz durova , mol nam je nekak tužan!:sad:

A mi smo još nepredniji...da se ne mučimo s dimovima, lijepo smo kupili dim-mašinu....:bonk:

bando 12-09-2010 19:04

Eto šta sam doživio - sviramo mi za 4 čovjeka, restoran zatvoren za ostale goste... I nakon nekog vremena dolaze dvije starije dame, koje su oni unajmili da im tako malo prave društvo :D I sad jedan od te četvorice kaže dečki ajmo bećarac! I mi počnemo, prvo lijepo kulturno a onda viknu oni: "ajmo sad ove malo žešće!". I naravno kako to već ide, u bećarcima nema šta se ne spominje, kad nakon par komada se diže jedna od te dvije dame i viče da stanemo, da je to strašno kakve su to prostote i da promijenimo pjesmu - recimo nešto od Thompsona...
Cijela svirka je trajala nekih 3 sata, jer su onda dvojica gospode otišli s dvije dame i rekli nama: "Dečki ne trebate više svirat, mi sad malo idemo odmoriti gore u sobe :krez:"

Ali eto, da su i kurvama bećarci prosti :krez:

_maestro_ 12-09-2010 22:25

Quote:

Originally Posted by bando (Post 88466)
... jer su onda dvojica gospode otišli s dvije dame i rekli nama: "Dečki ne trebate više svirat, mi sad malo idemo odmoriti gore u sobe :krez:"

...što bi kićo rekao:
dame koje se oblače na kredit, a skidaju se za gotov novac. :krez:

Hrvoje 19-09-2010 17:36

Sviramo jučer svadbu neku na suho i negdi oko 3 u noći, lik naruči "Nesanicu" mi sviramo i okinem akord prije refrena i taman mi pukne žica i umjesto da otpjevam "Idi, idi, nesanice..." opsujem masno "Idi, idi, U PIČKU MATERINU!" (a moji kolege u smijeh), baš mrzim kad mi usred svirke pukne žica pa me nije previše diralo kaj su me svi čuli, al' ispostavilo se kasnije da je pukla prva žica koje je, realno, najmanje šteta (mislio sam da je 3.).

VeljoSB 19-09-2010 20:43

jesi glasao na onoj anketi treba li na kontri dvije prve ili samo jedna? :D

SBruno 19-09-2010 21:18

ruka junacka
 
djaba kad,terzijan-pero sokolovo osine po zicama,puknu one svakako:krez:

rossi 20-09-2010 16:56

smiješna strana svirke
 
Meni je recimo smiješno na svirci,između ostalog i kad ljudi naručuju pjesmu pa ne znaju naslov i onda kažu: " ma znaš onu,ma onu(pa pucketa prstom dok se pokušava sjetit,a ti gledaš zbunjeno s malim primjesima smijeha u njega),ma kak se zove?" i onda bubne: "Ko te ima ,ko te nema" :) i takve situacije između ostalog :D

imbro 20-09-2010 17:26

Moj bend j mješovit , imamo dvije violine, a drugom se violinisti u jednoj " fazi" obično pred jutro događa da nabije gudalo pod žice u žaru i zanosu tokom svirke:vio:

_maestro_ 21-09-2010 21:56

Quote:

Originally Posted by rossi (Post 88787)
Meni je recimo smiješno na svirci,između ostalog i kad ljudi naručuju pjesmu pa ne znaju naslov i onda kažu: " ma znaš onu,ma onu(pa pucketa prstom dok se pokušava sjetit,a ti gledaš zbunjeno s malim primjesima smijeha u njega),ma kak se zove?" i onda bubne: "Ko te ima ,ko te nema" :) i takve situacije između ostalog :D

- znate l' vi onuuu... jao...
- koju?
- ma onu, jaaaoooo ne mogu se sad sjetiti... joooj
- pa reci neki stih, nešto iz pjesme
- ma jaaaoooo

i tako par puta lik zajauče, a svirci krenu
jao meni, majko moja stara, raspuklo se srce u bećara

rossi 21-09-2010 22:39

Quote:

Originally Posted by _maestro_ (Post 88824)
- znate l' vi onuuu... jao...
- koju?
- ma onu, jaaaoooo ne mogu se sad sjetiti... joooj
- pa reci neki stih, nešto iz pjesme
- ma jaaaoooo

i tako par puta lik zajauče, a svirci krenu
jao meni, majko moja stara, raspuklo se srce u bećara


Hehe,točno :top:

Zlajo 22-09-2010 07:08

Jao
 
Joj, mene joj... Črleni je lajbek moj... :ples:

_maestro_ 07-10-2010 10:55

http://forum.tambura.com.hr/attachme...0&d=1286397369

potaknut ovom stranicom iz nečije pjesmarice sjetih se da sam i ja jednom s jednim bendom pjevao neke pjesme na grčkom, a tekst je bio napisan slično kao ovaj.
naravno da nitko nije znao o čemu to pjevamo :bonk: bilo je to interesantno iskustvo... neke dijelove smo samo mrmljali, jer ih nismo mogli skinuti. užas. :krez:

a u pjesmarici jedne druge ekipe sam našao upisano: ne može se uhvatiti seka, što kroz život kao dunav teče..."

odisej 07-10-2010 11:13

A ima i u jednom srpskom filmu scena kako na splavi trubači sviraju 'Banana boat' od Belafontea, a tekst napisan 'po Vuku' na ćirilici...

Ono što mi je najbolje je ovaj 42 u ćošku. 'A koliki vam je repertoar?'

Zlajo 07-10-2010 11:18

Quote:

Originally Posted by odisej (Post 89394)
Ono što mi je najbolje je ovaj 42 u ćošku. 'A koliki vam je repertoar?'

To nije redni broj u bilježnici sa stranim repertoarom, nije ni broj stack-file-a u karaokama, već vjerojatno oznaka za tempo na ritam mašini (brzina ev.)... Mog'o bi se kladit' u rajnglu bažula... :krez:

odisej 07-10-2010 11:22

...sa kobasicama?


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 20:16 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.