Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tamburaški život (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Smiješna strana svirke (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=269)

Mario.zg 20-05-2012 19:18

Quote:

Originally Posted by prima_007 (Post 103978)
Jucer smo sa KUD-om svirali Amerikancima na Galiji ( brod na Dravi).. (djeca smo 10-14 god )
I dode Amer kontašu i nešto govori (ja ga nisam nist razumio imam 2 iz engleskog hehehe)on pošalje Amera u p*cku materinu :krez:a Amer thank you
mi se smijali pred jedno 200 ljudi ko konji :bonk::bonk::bonk:



Jel nešto bilo smiješno?

prima_007 20-05-2012 20:54

Mozda nije nesto kroz pricu ali da si vidio kako je bilo smijesno uživo ja sam se toliko smijao....
jedno pola minute nisam sviro iducu pjesmu

:D

Mislav 20-05-2012 22:03

Quote:

Originally Posted by prima_007 (Post 104004)
Mozda nije nesto kroz pricu ali da si vidio kako je bilo smijesno uživo ja sam se toliko smijao....
jedno pola minute nisam sviro iducu pjesmu

:D

Ne samo da nije smijesno nego je i TOTALNO nepristojno i dostojno samo jednog neodgojenog derista.
A da je taj homo idiotiks od kontrasa imalo inteligentan znao bi da ljudi, nazalost, prvo nauce psovke i da je imao srecu da nije naletio na takvog lika.
A kad mu drugi put neko zakelji samarcinu preko cijele face, mogu si samo zamisliti smijeha.

Nazalost taj isprdak je klasicni primjer neodgoja i nepostovanja prema svemu i svacemu :bljuv::bljuv::bljuv:

Hrvoje 20-05-2012 22:10

Siguran sam da su roditelji tvog prijatelja ponosni kako su odgojili svoje dijete. Aj da ne budem mrgud, siguran sam da je bilo smijesno i ja bih se sigurno isto smijao, al' to mi je nekako bas degutantno i primitivno psovat ljude tak u facu na jeziku koji ne kuze. Po meni bi bilo puno smjesnije da je taj Amer bio upoznat s ovom balkanskom psovkom i odvalio tvom frendu jednu zidarsku kad mu je opsovao.

Hrvoje 20-05-2012 22:12

Mišo, praktički smo istovremeno napisali sličan post (ja nisam vidio tvoj jer sam u busu i nabadam na mobu, a i razmisljao sam sto da napisem da ne budem "pregrub").

Hrvoje 28-05-2012 06:50

Evo jedne moje nesmotrenosti (da ne kažem gluposti) koja je nasmijala mene i kolege iz benda.

Sviramo neke krstitke i čovjek koji nas je naručio već tupi danima da naučimo jednu pjesmu. I ok, ja izguglam tekst, na mobitelu napravim screenshot i na svirci stavim mob u stalak na kontri (koji se stavi tam na glavu tambure, ispod žica) i pjevam i sve super... Prva kitica... Druga... Treća... Četvrta... Ali kad smo došli do četvrte skužim da nema zadnjeg stiha! :krez::bonk: I frend mi hoće pomoć i ide prstom po mobu skrolat (al' pošto je slika, a ne web-stranica, nemre pomaknut). Tak da je taj dio bio instrumentalan (još ljudi koji navodno "svi znaju" tu stvar, mudro šute i nitko ne pjeva pa da se možeš prošvercat).

A to je tak kad se svira cijelu noć i onda se probudiš i moraš na drugu svirku pa se događaju i takve stvari.

VeljoSB 28-05-2012 10:32

Ček' Hrvoje, ako sam dobro shvatio, naglasak je zapravo bio na mobitel koji služi kao digitalna pjesmarica. :)

Petar 28-05-2012 14:27

Zakaj radiš screenshot, a ne live u browseru?

SBruno 28-05-2012 15:26

ma,Hrvoje,trebao si ponoviti prvu i bog te veseli...:D

VeljoSB 28-05-2012 17:07

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 104152)
Zakaj radiš screenshot, a ne live u browseru?

Baš. :bonk: :D
Možda zato što internet browser troši više struje od preglednika fotografija. :)
Energetska osvještenost. :lekcija:

Hrvoje 28-05-2012 21:55

Quote:

Originally Posted by Petar (Post 104152)
Zakaj radiš screenshot, a ne live u browseru?

Jer sam pedantan i unaprijed pripremljen :krez::bonk: (ovo nije bila ad hoc situacija tipa "jel' znate onu _______?" pa ti surfaj i traži), al' očito ne dovoljno, he. :cool:

Quote:

Originally Posted by SBruno (Post 104153)
ma,Hrvoje,trebao si ponoviti prvu i bog te veseli...:D

Ma da, al' kad sam ja tek skužio da mi fali teksta kad sam doš'o do te kritične točke.

No dobro, glavno je da je veselo. Zapravo sad me zaintrigiralo koji mi je dio teksta falio da "završim priču" te pjesme... Inače pjesma je "Divan je Žumberak kraj".

EDIT: "K'o mladost razdragana..." Pa da... Logično... :bonk:

http://free-zg.t-com.hr/bravo-band/D...RAK%20KRAJ.htm


LIJEP SI MOJ JEDINI ZAVIČAJU
KAD SVIJETLOM [sic] DOLAZI DAN
K'O BJELA [sic] DJEVOJAČKA NJEDRA
K'O MLADOST RAZDRAGANA

Rima štima... NOT :krez:

m.pustina 29-05-2012 07:38

Quote:

Originally Posted by Hrvoje (Post 104164)
Jer sam pedantan i unaprijed pripremljen :krez::bonk: (ovo nije bila ad hoc situacija tipa "jel' znate onu _______?" pa ti surfaj i traži), al' očito ne dovoljno, he. :cool:



Ma da, al' kad sam ja tek skužio da mi fali teksta kad sam doš'o do te kritične točke.

No dobro, glavno je da je veselo. Zapravo sad me zaintrigiralo koji mi je dio teksta falio da "završim priču" te pjesme... Inače pjesma je "Divan je Žumberak kraj".

EDIT: "K'o mladost razdragana..." Pa da... Logično... :bonk:

http://free-zg.t-com.hr/bravo-band/D...RAK%20KRAJ.htm


LIJEP SI MOJ JEDINI ZAVIČAJU
KAD SVIJETLOM [sic] DOLAZI DAN
K'O BJELA [sic] DJEVOJAČKA NJEDRA
K'O MLADOST RAZDRAGANA

Rima štima... NOT :krez:


Pa u toj pjesmi nitko niti nezna više od prve dvije kitice, pa čak niti mještani Žumberka...
Barem je tako bilo u našem slučaju, Jednom smo si pribavili tekst da bi mogli cjelu tu pjesmu otpevat a poslje druge kitice nitko nije niti riječi izustio...

Tako da prve dvije kitice znamo i napamet i to samo pjevamo...

Hrvoje 29-05-2012 08:24

Hehe, tak sam si nekak i mislil... Dok sam Slovacima u Slovačkoj pjeval "Tancuj, tancuj" ni oni nisu znali 3. i 4. kiticu, samo prve dvije... :bonk:

Hrvoje 14-11-2013 10:25

Znate ono kak se uvijek netko nađe (najčešće na pratnjama) s hrpom naprintanih lažnih novčanica? E, pa sviramo mi jednom tako pratnju prije par mjeseci i lik ima hrpu lažnih novčanica od "dvjesta" kuna (s tim da na strani di je glava nije Radić nego glava od mladoženje i piše "dvjesta Maria" jer se, jel', mladoženja zove Mario). I tako oni "kite" tambure s tom lovom (btw, nitko nas nije okitio s pravom lovom tak da ono, al' ok) i na kraju mi imali hrpu tih lažnih novčanica i dok smo se s autom vozili po Gorici nekam prema mladenki mi se sjetili "dobre ideje" zajebavat ljude i bacat novce iz auta i umirali od smijeha dok smo vidli staro i mlado, muško i žensko kako veselo trči za tim "novcima" i kad skuže da nisu pravi razočarano ili frustrirano reagiraju... :krez::bonk: Možda malo zločesto s naše strane, ali kaj sad, malo zajebancije nikome ne škodi, a i ti ljudi su bar na par sekundi bili sretni kaj su "našli 200 kn". :bonk:

Uglavnom poanta je - novci ne padaju s neba/iz auta tako da ako vidite da ih netko baca iz auta, vjerojatno vas zajebava. :D

VeljoSB 14-11-2013 16:17

Hehe, al eto ja onda ne shvaćam ozbiljno ni lažne novčanice a ni narudžbe od od strane vlasnika lažnih novčanica. :)

_maestro_ 29-11-2013 17:18

ma pusti to s kopiranim novčanicama... i ja sam jednom svirao svatove i kum je imao buljuk tih papira, ali prave narudžbe je plaćao pravim novce.
problem je nastao kasnije, kad se obroljao i više nije bio u stanju razlikovati prave od lažnih, a naručivao je i dalje.

neki tamo 06-01-2014 03:05

Evo da malo dignem temu i napišem jedan smiješan događaj s probe orkestra.

Dirigentica kaže nađite te i te note, snizilice be i es. I sad moj kolega basist (bilo nas je tri tu probu na basu) našao dvoje note, vidi jedne su malo pošarane i uzme ove druge.
Dirigentica je još par puta ponovila i pitala jel imamo svi be i es, reko imamo. Počeli mi svirati i nama čudno, note teške, ne zvuči baš najbolje i mučimo se, ustaje se dirigentica da vidi što je tako teško i vidi na notama piše be, es, as i des. pa kaže koliko sam puta ponovila da trebate imati be i es, a ovaj drugi basist (koji nije tražio note) ko iz topa ''PA imamo be i es! Samo imamo još dvije dodatne''. I onda je cijeli orkestar prasuo u smijeh, uključujući i basiste. Nakon toga su nam note u B-duru bile jako lagane. :D
Moje šestogodišnje glazbeno obrazovanje taj put nije pomoglo da ne dođe do ovoga zato što sam vjerovatno zujao okolo i pustio starijima neka se brinu o notama. :D

tihach 06-07-2014 09:15

Možda ovaj post na spada ovdje,al nisam htio otvarat novu temu.
Jučer sviram pratnju,završimo oko 7,pa se nađem sa prijateljem harmonikašem na piću.Znate kako to ide na pratnji,rakijica, gemišt,pa još koji...pa poslije sa kolegom 2-3 gemišta,i bude već oko 22.00 sata.
Krenem ja kući,i ooooooopaaaa,policijska patrola.
Mladi dečki,ja pomislio,nadobudni,sad će bit sranja.Traže dokumente,pa da otvorim vrata od gepeka,unutra kofer sa tamburom.
Pita jedan:Muzičar?
Reko ja:Otprilike.
Kaže on: Dobro,to je to,doviđenja!:eek:
Pišem ovo,jer nikad,al,baš nikad nisam doživio,da kad vide instrumente u autu ne pitaju:Jel ste konzumirali alkohol?Ja sam još na kraju čak zastao 2-3 sekunde očekujući to pitanje.:D
Vjerojatno neki od vas imaju slična iskustva,al u mom kraju,zadnjih godina, ovo je fantastika.
I ne,nisu bili carinici.:D

Blank... 08-07-2014 11:14

Quote:

Originally Posted by tihach (Post 112738)
Vjerojatno neki od vas imaju slična iskustva

22 sata i nešto minuta. Zaustavlja me, posvijetli baterijom na zadnje sjedalo (tambura u koferu); "o, glazbenik, u redu je možete ići" vraća dokumente :)

Ali bilo je i veoma, VEOMA, suprotnih iskustava :D

EDIT: sad kad razmislim, čini mi se da nisam ni stigao izvaditi dokumente.

m.pustina 08-07-2014 11:49

I mi smo doživjeli 2 puta da čim su vidjeli bas iza u autu da su pitali dal idemo sa svirke i pustili odma dalje...:bonk: :ples:


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 07:30 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.