Forums

Forums (http://forum.tambura.com.hr/index.php)
-   Tambura općenito (http://forum.tambura.com.hr/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Iphone stimer? (http://forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=3900)

eXeR 27-03-2011 22:03

Iphone stimer?
 
Dali tko koristi neki stimer na iphoneu? probao sam par komada skinut, al sve je bezveze....hocu neki normalan, da sam prepozna koji je ton, i da ima strelica i to je to..

Primaš-Moslavina 27-03-2011 22:18

cleartune (misim da je to puni naziv heh :) ) taj ja koristim i mogu ti rec da sam jako zadovoljan..

ej00jesence 27-03-2011 23:05

Imal koji da je besplatan

VeljoSB 27-03-2011 23:17

glazbena viljuška, ili nekakav pisak + uho su najbolja kombinacija.

ej00jesence 27-03-2011 23:32

pisak za dozivanje pataka

dewey89 28-03-2011 00:06

Ja koristim aplikaciju-stimer PolyTune, odlično me služi, precizan i točan, mozes si namjestit referentnu frekvenciju(od 435-445Hz).... Svakako preporučujem! :top:

dewey89 28-03-2011 00:09

Quote:

Originally Posted by ej00jesence (Post 96040)
pisak za dozivanje pataka

:bonk::bonk::D

eXeR 28-03-2011 00:36

skinio oba .

ovaj cleartune mi ne radi.. pokrenem ga i odmah mi izbaci iz njega...a ovaj drugi mi se cini ok..tj ima sve sto treba. i jednostavan je..a dal je precizan. ne znam

Mislav 28-03-2011 18:37

Ja skinuo gStrings free:D i mrak je, funkcija da se smrznes, ali je za Samsung, odnosno ne znam da li postoji i kao aplikacija za If

ptakac3 28-03-2011 18:41

ja također imam gstrings na svojem htc-u,predobar je :top:

danijel29 28-03-2011 23:17

nemojte me krivo shvatiti, ali koji je smisao imati stimalicu na mobitelu? ok, razumijem da su mobiteli danas "space shuttle" i da je prakticno, ali ako vec koristis stimalicu, znaci imas tamburu pri sebi, vjerojatno ju ne nosis "golu" nego u nekoj futroli/koferu u kojem ima mjesta i za obicnu stimalicu, ono, "old school" tipa korg ca 40 itd... i zar te nisu puno preciznije i kvalitetnije od nekog programa ili app-a kojeg skines na mob pa se - kao exer - pitas dali stima precizno?

jos jednom, nije kritika niti sprdanje, nego samo pitam, ono zdravoseljacki :top:

Mislav 28-03-2011 23:25

Quote:

Originally Posted by danijel29 (Post 96061)
nemojte me krivo shvatiti, ali koji je smisao imati stimalicu na mobitelu? ok, razumijem da su mobiteli danas "space shuttle" i da je prakticno, ali ako vec koristis stimalicu, znaci imas tamburu pri sebi, vjerojatno ju ne nosis "golu" nego u nekoj futroli/koferu u kojem ima mjesta i za obicnu stimalicu, ono, "old school" tipa korg ca 40 itd... i zar te nisu puno preciznije i kvalitetnije od nekog programa ili app-a kojeg skines na mob pa se - kao exer - pitas dali stima precizno?

jos jednom, nije kritika niti sprdanje, nego samo pitam, ono zdravoseljacki :top:

Mudro zboris, i svaki bend bi trebao imati jednu ili vise stimera, moj naprimjer koristi 3, ali dogodi se da dodes na neku zamjenu u neki dnevni joks bend u kojem, pazi cuda, NITKO nema stimer.
A mobac imaju svi, i onda mislim da je bolje nastimati se na tu aplikaciju nego na pjevanje bake ciji unuk je pozvao tamburase na festu.:krez:

danijel29 28-03-2011 23:34

Quote:

Originally Posted by Mislav (Post 96062)
Mudro zboris, i svaki bend bi trebao imati jednu ili vise stimera, moj naprimjer koristi 3, ali dogodi se da dodes na neku zamjenu u neki dnevni joks bend u kojem, pazi cuda, NITKO nema stimer.
A mobac imaju svi, i onda mislim da je bolje nastimati se na tu aplikaciju nego na pjevanje bake ciji unuk je pozvao tamburase na festu.:krez:

razumijem ja to onako iz nuzde, da se pokvari stimer, recimo u petak navecer ili ajde u cetvrtak pa nemas vremena uzeti novi, ali, na rizik da cu ispasti djubre filozofsko, tesko bi mi bilo ozbiljno shvatiti bend koji nema stimer, bar kod tamburasa koji redovito gaziraju to ne bi trebao biti problem. to su neke osnovne stvari, kao da kupis auto ali eto ne zelis trositi na gorivo... godinama se borim sa "glazbenicima" (u mom slucaju rock bend) koji dolaze i svirali bi a nemaju pojacalo, ili bubnjari koji nemaju vlastiti bubanj.. ok, nisam naivan, nema svako za pojacalo ili za bubanj, i lakse je meni kupiti kakvu takvu gitaru koja radi nego da neko uzme kakav takav bubanj (skuplji je u svakom slucaju).... ali ono, to je kao da mi pukne zica na svirki a ja nemam rezervnu. stimalica svakako pada pod "osnovna sredstva" po mom misljenju. mozda je prakticno imati stimalicu, kameru, navigaciju i stostajos na mobitelu, i skoro svako od nas ima takav mobitel, ali ja sam mozda prestaromodan za to, meni je stimalica stimalica, a mobitel mobitel, makar on i imao stimalicu :)

tamburix169 29-03-2011 09:15

po mom misljenju nema razloga zasto da stimer na telefonu ne bude tacan, mozda cak i tacniji od nekih bas stimera ;) jer uporedimo stimer i telefon ko ima jaci procesor, ram, itd, tacnije koji je kompjuter jaci ;)) ja koristim gstrings na mojem htc-u i zadovoljan sam, naravno imam i stimalicu, uporedjivo sam i savsresno se poklapaju ;)

to je moje misljenje

eXeR 29-03-2011 09:35

ja npr nemam pravi stimer. tako da mi ovo dobro dodje.. jel tu sta lose? :/

VeljoSB 29-03-2011 10:27

Quote:

Originally Posted by tamburix169 (Post 96065)
po mom misljenju nema razloga zasto da stimer na telefonu ne bude tacan, mozda cak i tacniji od nekih bas stimera ;) jer uporedimo stimer i telefon ko ima jaci procesor, ram, itd, tacnije koji je kompjuter jaci ;)) ja koristim gstrings na mojem htc-u i zadovoljan sam, naravno imam i stimalicu, uporedjivo sam i savsresno se poklapaju ;)

to je moje misljenje

ne bih se složio s tim, jer svaki pravi štimer posjeduje jedan ili više kvarcnih oscilatora namjenjenih baš za tu osnovnu namjenu, a mobiteli ih uglavnom nemaju već "osluškivanje" frekvencije obavlja procesor i pripadajući sklopovi koji nisu toliko precizni.
savršeno se poklapaju jer imaš štimer do vrijednosti 300tinjak kn. :)

IMBRA 29-03-2011 10:48

Quote:

Originally Posted by eXeR (Post 96066)
ja npr nemam pravi stimer. tako da mi ovo dobro dodje.. jel tu sta lose? :/

:eek:

dewey89 29-03-2011 10:52

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 96068)
ne bih se složio s tim, jer svaki pravi štimer posjeduje jedan ili više kvarcnih oscilatora namjenjenih baš za tu osnovnu namjenu, a mobiteli ih uglavnom nemaju već "osluškivanje" frekvencije obavlja procesor i pripadajući sklopovi koji nisu toliko precizni.
savršeno se poklapaju jer imaš štimer do vrijednosti 300tinjak kn. :)

Mislim da je nevazno od cega se koji stimer sastoji, bitno da se tocno nastimas, a ovi nasi stimeri ne mobitelu(barem znam na iphonu) su dosta precizni. Al mislim da i ako se cijeli bend nastima po istom stimeru opet cijeli bend savrseno stima bez obzira ako i taj stimer mozda fula za frtaljku...

tamburix169 29-03-2011 11:27

Quote:

Originally Posted by VeljoSB (Post 96068)
ne bih se složio s tim, jer svaki pravi štimer posjeduje jedan ili više kvarcnih oscilatora namjenjenih baš za tu osnovnu namjenu, a mobiteli ih uglavnom nemaju već "osluškivanje" frekvencije obavlja procesor i pripadajući sklopovi koji nisu toliko precizni.
savršeno se poklapaju jer imaš štimer do vrijednosti 300tinjak kn. :)

lose sa se izrazio, sigurno je tacniji od nekog stimera za otprilike 10 eura, kakve imaju skoro svi iz mog benda...
ja sam moj seiko stimer platio oko 50 eura, meni se jako svidja, mislim da je dobar, tacan a i na njega sam se vec naviko pa njega koristim skoro stalno, a telefon samo ako mi nije pri ruci stimer ;)

a sto se tice tacnosti izmedju mobitela i stimera, mobitel digitalno obradjuje podatke i uporedjuje ih sa algoritmima, tako da je samo u kvaliteti mikrofona fazon kod mbotitela
tako bar ja mislim, mozda gresim, ali mislim da ne treba zapostavljati mobitele i mislim da su jednako tacni

eXeR 29-03-2011 11:38

naravno...


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 18:34 sati.

Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.